P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Ostatní díly a bazar včetně koncernu.

Moderátoři: Rouballik, Mára_VR6, pepino, pajice

Pravidla fóra
Tato sekce slouží pouze pro vkládání inzerátů nezařazených v jiných kategoriích. Veškerá inzerce je zdarma. Zvýhodnit pozici inzerátu je možné odesláním Premium SMS.
Pravidla inzerce zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=106&t=58602" onclick="window.open(this.href);return false; Textová nebo bannerová reklama: http://www.vw-club.cz/ucp.php?i=pm&mode=compose&u=4061" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
sejvi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 12.06.2009 10:21

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od sejvi »

krejcar.vlad: Poslal jsem ti SZ.
ŠKODA OCTAVIA COMBI 1.9 TDI 81kW + chip 15kW a RS TUNING (rok 2002)
PRODEJ DIAGNOSTICKÝ KABEL KKL-USB, OBDII, VAG-COM KOMPATIBILNÍ S VAG-COM CENA 500KČ

krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od krejcar.vlad »

Ahoj
již jsem odpověděl, ještě jednou děkuji.

Uživatelský avatar
Sári
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.03.2013 11:11
Bydliště: Plaňany

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od Sári »

Ahoj taky bych měl zájem máš ješte?
WV Sharan Trendl4 1,9TDI 2003 AUY

Uživatelský avatar
sejvi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 12.06.2009 10:21

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od sejvi »

Sári: Poslal jsem ti SZ.

Kabely jsou porad skladem...
ŠKODA OCTAVIA COMBI 1.9 TDI 81kW + chip 15kW a RS TUNING (rok 2002)
PRODEJ DIAGNOSTICKÝ KABEL KKL-USB, OBDII, VAG-COM KOMPATIBILNÍ S VAG-COM CENA 500KČ

krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od krejcar.vlad »

Ahoj

po delší době jsem na netu, chtěl jsem poděkovat za kabel, došlo to v pořádku a funguje to. Moc děkuji.

J.A.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 10.07.2013 21:48
Bydliště: Teplice nad Metují

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od J.A.Y. »

dneska dorazil. Fofr :) Díky!!
Sharan I 98 1,9, trošku zanedbanej, ale náš ;)
Sharan III 2013 2,0

jirkadj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.07.2010 14:09

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od jirkadj »

Prosím měl bych pár dotazů ...
především: bude mi tento kabel od ,,Sejviho" fungovat i na moji Octavii 2 1,9PD (rv: 2006) ? ..
U levnějších kabelů se píše jen funkce od roku 1995 , ale ani nikde jinde není informace že by opravdu mohl fungovat i na autech 2006 a víc? (+ seznam aut na kterých je to odzkoušeno)

Nechci nic drahýho postačí na domu jen nějaký klon kabelu ....(konektor 16pin J1962 by měl být u mého auta stejný).
Jsem nováček a mám v informacích ještě trochu zmatek , ale už vím že těchto levnějších a ,,klon" kabelů nesmím nikdy updatovat SW: maximálně možná verze pouze VAG-COM 409. (tj: označení r:2004_09měsíc)
S pohledu elektronika také vím - že v kabelu není nic jiného než obvod Max232 nebo USB převodník , a příslušný chipsset v ceně součástek tak 200Kč..

Sice jsem už koukal přes rameno kamaráda automechanika - ale až nyní nasávám prvotní vážnější informace ... kdyžtak mě prosím opravte:
1). Před-faceliftová verze Octavie2 (2004 - až 2006 komunikace vozu Can-Bus verze1) - postačí mi jen VAG kabel OBD-II KKL - 2x K-line , OBDI/OBDII , ISO9141-2 / ISO14230 ?
Dostanu se s tímto levným kabelem (na své Octavii2 2006) jak na běžné nastavení , mazání chyb , okna , reset km , reset airbagu , tak i do motoru na čtení a reset chyb ..a další , nebo pouze jen do motoru??
Na všech nabídkách kabelů se nikdy neuvádí - pro jasnou a adresnou přehlednost se neuvádí jaký je v kabelu chipset?
Někde jsem ale dohledal že pro starší kabel typu K-Line by měl být chipset Si 9243A (pro novější verzi Hex-Can kabel čislo chipset nevím = zatím velká neznámá?)

2). Po-fraceliftová verze Octavie2 (2007 - 2012 komunikace vozu Can-Bus verze 2) - je nutný kabel s komunikací HEX-CAN ? , a nebo HEX-COM ? , a opět mi chybí informace jaký by měl být v kabelu s Hex-Can chipset ?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Dále co se týká nainstalovanému sofware v PC...
SW: VAG-COM 409. bude fungovat s Octávií rv: 2006 ? , nebo je nutná vyší verze Softwaru?
Pokud by byla pro moji Octavii 2006 nutno updatovat na vyšší verze SW VAG-COM - pak bych si k vyššímu SW logicky musel koupit i kabel - přes který lze updatovat (tedy original). Pak by to ale cenově pro mě i ostatní ,,hobby Vag-ínysty" :) celé postrádalo smysl.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale už mi začíná trochu svítat" - co jsem z diskusí pochopil a částečně si odpovím sám: pro novější auta od roku 2005 a výše - je nutné mít v PC nainstalovaný novější sw min: Vag-Com805. a vyšší...
Jenže novější sw: Vag-Com805 nefunguje se starším hw: kabelem s OBD-II KKL.
Vag-Com805 tedy funguje pouze jen s novějším kabelem který již má HEX-CAN (chipset je mi neznámý)
Se starším kabelem OBD-II KKL (s 2x K-line) s maximálním možným sw: Vag-Com409. se u novějších aut od 2005 max dostanu pouze jen do motorové jednotky ale dál ne.
U Clonovaných levných kabelů s clon-chipsetem se jejich softwar nikdy nesmí updatovat - jinak případný update chipset zablokuje! - pak ale také vyvstává odpověď - vše se přeci dá přeflešovat

Novější kracknutý sw: Vag-Com805. nejspíše nelze kombinovat se starším hw: kabelem BD-II KKL s 2x K-line... ?
(Opět škoda že oba typy kabelů nelze očíslovat podle čísel chipsetů pro přehlednost o čem o kterém kabelu je vlastně řeč ...Hex-Can je podle mě široký pojem = kabelů je jistě více).

Jinak všechno je to jen má teorie vyčtená z netu (a pár informací od kamaráda automechanika) kdyžtak mě prosím někdo opravte a zasvěťte jaký nejlevnější" možný kabel vs: SW potřebuji ke své Octavii 2006 , popřípadě na auto mamky Fabii 2007 1,6HTP , popřípadě auto přítelkyně: MINI ONE 1,6 Benzin 2003 (výrobce: BMW)
Předem děkuji za jakékoli rady a odpověď. Postačí jen jinou barvou napsat odpovědí pod mé otázky.
kontakt e-mail: djdavid@email.cz

Uživatelský avatar
sejvi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 12.06.2009 10:21

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od sejvi »

Ahoj s kabelem KKL, OBD2 u O2 se napichnes POUZE na motor a prevodovku. Je určený na auta od roku 1995-2004 koncernu VW, tedy škoda, seat, audi a vw. Ale napriklad O1 tour z roku treba 2009 jde bez problemu komplet diagnostika.

Tento kabel umi VAG-COM do verze 409, tedy software z roku 2004.
VAG-COM 304 - vyroben v roce 2003, 4 vydani (umi vsechna auta do roku 2003)
VAG-COM 409 - vyroben v roce 2004, 9 vydani (umi i auta z roku 2004)

Ty uz potrebujes na O2 kabel HEX-CAN: http://www.motordiag.cz/produkt/hex-can" onclick="window.open(this.href);return false; (cenovka cca 8000Kc!)
ŠKODA OCTAVIA COMBI 1.9 TDI 81kW + chip 15kW a RS TUNING (rok 2002)
PRODEJ DIAGNOSTICKÝ KABEL KKL-USB, OBDII, VAG-COM KOMPATIBILNÍ S VAG-COM CENA 500KČ

jirkadj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.07.2010 14:09

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od jirkadj »

díky moc za odpověd
no a myslím že tím je vše vyřešeno ... pro svouji potřebu tak drahej kabel kupovat nebudu , myslel jsem že za těch 6 - 7 let že cena hobi klonovanejch HEX-CAN kabelů spadla na rozumnou mez. Ale ono je to zatím cenově dostupné jen pro veterány (do 2004) - což moje auto 2006 už je vlastně taky oldschoole :(
Každopádne díky moc za radu.
Naposledy upravil(a) jirkadj dne 14.11.2013 11:53, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Klanis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od Klanis »

Měl bych zájem o kabel, jeli ještě možnost.

Uživatelský avatar
sejvi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 12.06.2009 10:21

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od sejvi »

Klanis: Poslal jsem ti SZ.

Kabely jsou porad skladem...
ŠKODA OCTAVIA COMBI 1.9 TDI 81kW + chip 15kW a RS TUNING (rok 2002)
PRODEJ DIAGNOSTICKÝ KABEL KKL-USB, OBDII, VAG-COM KOMPATIBILNÍ S VAG-COM CENA 500KČ

Uživatelský avatar
Klanis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od Klanis »

Kabel dorazil v pořádku, děkuji.

J.A.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 10.07.2013 21:48
Bydliště: Teplice nad Metují

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od J.A.Y. »

někam jsem ho uklidil a už asi dva měsíce ho nemůžu najít. Nevztahuje se na to náhodou záruka? :-D
Sharan I 98 1,9, trošku zanedbanej, ale náš ;)
Sharan III 2013 2,0

Uživatelský avatar
sejvi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 12.06.2009 10:21

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od sejvi »

:D :D
ŠKODA OCTAVIA COMBI 1.9 TDI 81kW + chip 15kW a RS TUNING (rok 2002)
PRODEJ DIAGNOSTICKÝ KABEL KKL-USB, OBDII, VAG-COM KOMPATIBILNÍ S VAG-COM CENA 500KČ

J.A.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 10.07.2013 21:48
Bydliště: Teplice nad Metují

P: Diagnostický kabel KKL-USB, OBD2, kompatibilní s VAG-COM

Příspěvek od J.A.Y. »

škoda :(
Sharan I 98 1,9, trošku zanedbanej, ale náš ;)
Sharan III 2013 2,0

Odpovědět

Zpět na „Ostatní díly a bazar“