Vozy Volkswagen patří k nejbezpečnějším na trhu

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
T4
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Vozy Volkswagen patří k nejbezpečnějším na trhu

Příspěvek od T4 »

Bezpečnost má pro značku Volkswagen nejvyšší prioritu. Tuto skutečnost zřetelně potvrzují nejnovější výsledky náročných nárazových testů EuroNCAP, v nichž bylo celkem šest modelů značky Volkswagen (Polo, Golf, Tiguan, Touran, Passat a Touareg) oceněno maximálním počtem pěti hvězdiček. Volkswagen tak nabízí zákazníkům jedna z nejbezpečnějších vozidel na světě.

"Před několika týdny získalo navzdory přísnějším podmínkám Polo nejvyšší hodnocení v nárazových testech EuroNCAP. To samé platí pro šestou generaci Golfu a pro Tiguan. Na tyto výsledky jsme velmi hrdí, protože bezpečnost má u značky Volkswagen dlouhou tradici, a bude i nadále vodítkem pro vývoj nových modelů v budoucnosti," říká Dr. Ulrich Hackenberg, vedoucí vývoje značky Volkswagen.

Volkswagen vždy vyvíjel nové bezpečnostní technologie a přinášel s nimi nová měřítka. Jako příklad může posloužit elektronický stabilizační systém ESP (Electronic Stabilisation Programme). Prvotřídní technika a bezpečnostní přínosy tohoto systému nejsou vyhrazeny pouze majitelům luxusních vozů, protože Volkswagen nabízí ESP ve všech segmentech. Dnes je ESP součástí výbavy mnoha nových automobilů, nicméně v novém Polu se dodává dokonce sériově, což je mezi malými vozy stále výjimka.

Nárazové testy nezávislé organizace EuroNCAP (New Car Assessment Programme) jsou v současnosti považovány za jedno z nejdůležitějších měřítek v hodnocení bezpečnosti osobních automobilů. Například test čelního nárazu s přesazením probíhá za ještě přísnějších podmínek, než vyžaduje legislativa Evropské Unie.

zdroj:IVG
Přílohy
DB2008AU00906_small.jpg
DB2009AU00247_S.jpg
DB2009AU00660_small.jpg
Obrázek

Tomaskocz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 856
Registrován: 25.12.2008 16:48
Bydliště: Krnov/Brno

Re: Vozy Volkswagen patří k nejbezpečnějším na trhu

Příspěvek od Tomaskocz »

zajimalo by mě, jak je na tom s bezpečností golf II :-D jestli se na to v té době taky hledělo
VW GOLF IV 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozy Volkswagen patří k nejbezpečnějším na trhu

Příspěvek od tycon87 »

Tomaskocz píše:zajimalo by mě, jak je na tom s bezpečností golf II :-D jestli se na to v té době taky hledělo
Tak to teda netušim, ale kamarád s passatem B5 měl ve 130km/h bouračku (potkal zděný plot) a můžu říci, že B5ka je pevnost sama o sobě. :wink:
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

Tomaskocz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 856
Registrován: 25.12.2008 16:48
Bydliště: Krnov/Brno

Re: Vozy Volkswagen patří k nejbezpečnějším na trhu

Příspěvek od Tomaskocz »

tycon87 píše:
Tomaskocz píše:zajimalo by mě, jak je na tom s bezpečností golf II :-D jestli se na to v té době taky hledělo
Tak to teda netušim, ale kamarád s passatem B5 měl ve 130km/h bouračku (potkal zděný plot) a můžu říci, že B5ka je pevnost sama o sobě. :wink:
a co teprve ty staré passaty to jsou aspon plechy, kdysi se to aspon nešulilo, vyráběli se auta na prestiž značky:-)
VW GOLF IV 1.6 16V AZD

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“