Zlatý volant pro Audi A5 Sportback

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
T4
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Zlatý volant pro Audi A5 Sportback

Příspěvek od T4 »

Jako třetí model úspěšné stěžejní modelové řady Audi, založené na systému modulární stavebnice, vyznamenal list "Bild am Sonntag" oceněním Zlatý volant model Audi A5 Sportback jako nejlepší vůz kategorie střední třídy. Ve čtyřiatřicetileté historii soutěže je toto vyznamenání již 18. vítězstvím vozu se čtyřmi kruhy na kapotě. Tím se Audi stává nejúspěšnější značkou soutěže.

Audi A5 Sportback se prosadilo v silné konkurenci ostatních soutěžících vozů a mohlo tak zopakovat úspěch Audi Q5 a Audi A4 z předchozích let.

Předseda představenstva AUDI AG Rupert Stadler převzal cenu, která patří k nejprestižnějším oceněním v automobilové branži, ve středu 4. listopadu v Berlíně. "Jsem potěšen dalším úspěchem naší nejdůležitější modelové řady a značky Audi. Je to pro mne také skvělá pochvala výkonu našeho vysoce motivovaného týmu," uvedl Stadler při předávání cen. "Tento Zlatý volant mi však zároveň ukázal, že inovativní koncept modelu A5 Sportback, v němž jsme spojili to nejlepší z různých automobilových segmentů, zřejmě není jen mou srdeční záležitostí, ale že také dokázal přesvědčit porotu. Pro mne je Audi A5 Sportback emocionální a elegantní jako kupé, komfortní jako limuzína a přitom praktický jako Avant."

Porota Zlatého volantu, složená z VIP osobností, technických expertů, automobilových závodníků i z šéfredaktorů zahraničních mutací magazínu Auto Bild, měla i letos možnost vyzkoušet kandidáty na ocenění na vlastní kůži v uzavřeném testovacím areálu.

Zatímco u šéfredaktorů zabodovalo Audi A5 Sportback především svou pružností a schopností zrychlení, celebrity přesvědčil jak jeho vnější a vnitřní design, tak snadná obsluha. Porotci z řad techniků byli nadšeni zvláště kvalitou provedení a vyzdvihli dobrou opravitelnost. Automobiloví závodníci pochválili vydařený podvozek spolu s vynikajícím řízením a brzdami. Kromě toho otestovali u modelu A5 Sportback také nejlepší motor a ocenili řazení a převodovku. Vítězstvím v žebříčcích hodnocení spotřeby a jízdních zážitků nejnovější člen rodiny A5 dokázal, že tyto zdánlivé protiklady lze velice dobře skloubit. Audi A5 Sportback startovalo v soutěži stejně jako 3.0 TDI quattro se sedmistupňovou převodovkou S tronic.

Audi A5 Sportback oslovuje zákazníky svým emocionálním designem, vysokou každodenní využitelností, sportovním charakterem i efektivními a silnými motory. Po kupé a kabrioletu je třetím členem modelové řady A5.

Ocenění Zlatý volant se uděluje od roku 1975 nejlepším automobilovým novinkám roku. V nedávné minulosti byly Zlatým volantem vyznamenány vozy Audi A6 (2004), Q7 (2005), A4 Limousine (2007) a SUV Audi Q5 (2008).

zdroj: IVG
Přílohy
a5090019.jpg
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“