Posádka týmu Volkswagen vybojovala titul mistra světa

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 822
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Posádka týmu Volkswagen vybojovala titul mistra světa

Příspěvek od admin »

Posádka týmu Volkswagen, Sébastien Ogier a Julien Ingrassia, vybojovala titul mistra světa v rallye

Dosud nejúspěšnější posádka továrního týmu Volkswagen, Sébastien Ogier a Julien Ingrassia, si ve
své domácí rallye ve Francii s předstihem zajistila titul mistra světa v rallye FIA WRC 2013 (World
Rally Championship). Tato dvojice zvítězila hned v první sezóně za volantem vozu Volkswagen Polo
R WRC již v šesti z deseti dosavadních letošních soutěží a díky výsledku úvodní speciální rychlostní
zkoušky Power Stage Rallye Francie před Evropským parlamentem ve Štrasburku již nemohou být
ve zbývajících třech podnicích, včetně francouzské rallye, předstiženi na vrcholu průběžného pořadí.
Ogier a Ingrassia se tak stali novými mistry světa.

Citáty k zisku titulu:

Sébastien Ogier, Polo R WRC: „Mám obrovskou radost! Každého na světě bych objal!
Je nemožné popsat tento pocit. Získat titul mistra světa ve Francii je splněným snem. V
posledních několika dnech jsem se snažil o tom příliš nepřemýšlet, abych neudělal žádné
chyby. Úleva je nyní obrovská. Jako malý kluk jsem obdivoval auta a nejrychlejší jezdce na
Rallye Monte Carlo se svým tátou v mém domovském městě Gap – a nyní jsme s Julienem
mistři světa v rallye. Je to neuvěřitelné. Jsem si však také plně vědom toho, že rallye je
týmovým sportem. Tento úspěch by nikdy nebyl možný bez našeho fantastického týmu
Volkswagen. Musím všem poděkovat, ať řidičům kamionů, mechanikům nebo závodním
inženýrům. Jedna věc je jistá – nyní vše pořádně oslavíme!“

Julien Ingrassia, Polo R WRC: „Je to možná nejlepší den v mém životě – a zcela určitě v
mé kariéře! Kdyby mi někdo na začátku roku řekl, že se staneme mistři světa s tak velkým
předstihem před koncem sezóny, okamžitě bych mu odpověděl, že se zbláznil. Před třemi týdny
v Austrálii jsme byli tak blízko, ale nyní je zisk titulu realitou.“

Jost Capito, ředitel oddělení Volkswagen Motorsport: „Sébastien a Julien mají za sebou
téměř dva roky tvrdé práce v týmu Volkswagen, díky níž dosáhli tohoto úspěchu. Loni
ustoupili o krok zpět a následně v letošních soutěžích podali fantastický výkon. Naprosto
si zasluhují být novými mistry světa. Zároveň to je také největší sportovní úspěch v historii
oddělení Volkswagen Motorsport. Náš tým uspěl na první pokus a vyvinul vítězný soutěžní vůz
Polo R WRC, s nímž porazil konkurenty s mnohem většími zkušenostmi.“

Přílohy
volkswagen-polo-r-wrc-mistr-sveta-ogeir-ingrassia-wrc.jpeg
volkswagen-polo-r-wrc-mistr-sveta-ogeir-ingrassia.jpeg

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“