1.6 - výměna vodní pumpy

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

1.6 - výměna vodní pumpy

Příspěvek od lukin2 »

Ahoj. Mám takový asi hloupý dotaz, ale proč se nezeptat. Odešlo mi čerpadlo chladící kapaliny a zajímalo by mě jestli ho vytáhnu i bez demontáže rozvodů. Ještě jsem to moc nestudoval, ale bojím se že budou muset rozvody i s tím ozubeným kolem dolů a chtěl bych se zeptat jestli to nejde udělat tak, že bych si povolil ty čtyři šrouby co drží přírubu ke které je přišroubovaná ta vodní pumpa a nevytáhnul bych to celý bokem a přitom bych na rozvody ani nešáhnul. Jde mi o to, jestli to půjde ať si ulehčím práci. Díky za rady

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Vodní pumpa na 1.6

Příspěvek od boobika »

rozvody nemusíš sundávat. povol altík, sundej klíňák, odpoj hadice a potom už jen šrouby z čela na pumpě (tuším že 13 klíč). až to budeš dávat zpě, pořádně očisti plochu kolem díry na bloku a samozřejmě dej nový o-kroužek (pokud nebude na pumpě). je stejný jako pod termostat.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Vodní pumpa na 1.6

Příspěvek od lukin2 »

Díky za radu, tohle jsem potřeboval vědět. Ale už ji mám sundanou a šlo to přesně tak jak píšeš. Na zítra mám objednanou novou a tak ji tam dám. Dík :wink:

Uživatelský avatar
dedicGII
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 06.11.2011 20:49
Bydliště: Balgaria

Re: 1.6 - výměna vodní pumpy

Příspěvek od dedicGII »

Pokud bude pekny pocasi tak me vymena ceka zitra. Udelam i par fotek at je to tady podrobnejsi.
Golf II, 1.6 karbes. Zdedeny po tchanovi, bohuzel v katastrofalnim stavu.
Obrázek - jak by asi vypadalo logo, pokud by Hitler byl bulhar ...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“