1.8 16V PL

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: 1.8 16V PL

Příspěvek od lister »

tak to už jsou o poznání reálnější čísla :wink:

ještě to napsat česky, aby bylo jasný jestli neujede octavii scirocco, nebo sciroccu octavia...
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Lucas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 16V PL

Příspěvek od Lucas »

Uz jsem to opravil, jedno pismenko a co to udela. Neujede mi Octavia 1.8T ;) Co se tyce maximalni rychlosti. Rozjizdeli jsme se plynule na dalnici, byt to z pevneho startu nedojede me Octavka :mrgreen:

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 16V PL

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

ale ja nepsal,zem octavia jela stejne rychle jako ja a primo za prdeli.jeli za mnou.pokud nekdo zna MICHALA BARTONICKA z berouna tak zna i jeho cernyho golfa a vi jak mu jezdi.ma na nem kola BBS,cirou vepredu s xenonama a vzadu led svetla.tachometr v digitalu.JA navic nepiju ani kapku alkoholu,jelikoz mi to vubec nechutna,ani o silvestra.Psal jsem mu pred par minutama a meli jste pravdu maximalku mel drive neco kolem 190km a otacky 6000,ale daval tam prevodovku z neceho jinyho,zjistim jeste z ceho a dam vedet.tak se omlouvam za nesrovnalosti.

Uživatelský avatar
Lucas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 16V PL

Příspěvek od Lucas »

Konkretne u Octavie I, je nastaveny tachometr aby ukazoval o cca 10% vice, coz pri rychlosti 100km/h ukazuje 110km/h takze pri 212 na tachometru to bude cca 190 v realu ;) Mam to vyzkouseny z prace z valcu, pred sebou vidim tachometr a na obrazovce presnou rychlost ;) A hlavne se to da spocitak, potrebujes k tomu jeden vzorec a par udaju. Shazzer ti to urcite vysvetli ;)

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 16V PL

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

to uz taky vim,jelikoz mi to nedalo a na nejakem slovenskem foru to bylo napsane ze octavie maji o cca 10 az 15km nepresne ukazujici tachometry.V golfu mel pry prevodovku z nejake stare audiny,ale uz si nepamatuje z jakeho modelu,auto pred 2mesici prodal na nd do prerova,tak je mozne,ze je u nekoho z vas.konkretne mel golf nefunkcni Rj a spatne tesneni pod hlavou.kolik presne jede pl a kr,je v tom nejaky znatelny rozdil,v kr jsem jel,ale mel ho v tak spatnem stavu,ze to vic jak 140km\h neudelalo.

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: 1.8 16V PL

Příspěvek od Marosh16v »

Tak jsem dobre zavzpominal u tohodle tematu...jen tak pro upresneni-ja jsem mel prevodovku ACD,takze petka je delsi nez u 2Y,ktera origo na 16v patri ;-)

Lister: proto jsi mi asi neveril ty otacky v pomeru k rychlosti (maximalka na paty kvalt)

...po 4 letech upresneni :-D

Uživatelský avatar
Jasper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 15.10.2007 13:26
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 16V PL

Příspěvek od Jasper »

lister píše:PL a 212km/h je blbost, a v 5800 otáčkách už vůbec.
Hned jak opravím to že mi v servisu "poladili" auto tak že po zahřátí chcípá a nejde nastartovat :cry: , změřím to na tom samém místě znovu s GPS. Jel jsem s tím i přes 220, ale to jsem měl radši už obě ruce na volantu. Nemám potřebu se vytahovat že "dočůrám dál" jen moje zkušenost podložená fotkou. Nevím jestli je možné že otáčky švindlujou, nebo jak moc to proměřuje.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: 1.8 16V PL

Příspěvek od shazzer »

Jasper píše:..Nevím jestli je možné že otáčky švindlujou, nebo jak moc to proměřuje.
Samozrejme, ze
otackomer muze promerovat, jde o elektromechanicke zarizeni, kde se frekvence elektrickych pulsu prevadi na intezitu magnetickeho pole civky a ta na mechanickou vychylku. Navic po 20 letech nelze ocekavat, ze vse bude 100%. Sezen si vhodny merak (kazda diagnostika motoru - Bosch, Grundig, Siemens, Sun, Gutmann.. - umi merit otacky) a nejlepe odlisnym principem (napr. halluv snimac na setrvacnik nez jen svorka 1 zapalovaci civky) si over zda otackomer ukazuje spravne hodnoty.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: 1.8 16V PL

Příspěvek od lister »

MFA v sevisním modu umí ukázat přesný otáčky..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: 1.8 16V PL

Příspěvek od shazzer »

MFA v servisnim modu ukaze otacky vypoctene z cetnosti pulsu na svorce 1, ale fakticky se otacky ovsem muzou lisit, zejmena tehdy, kdyz zapalovani neni uplne OK. Proto je pro kontrolu je potreba pouzit jiny princip, resp. zdroj signalu!

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: 1.8 16V PL

Příspěvek od lister »

pořád je to mnohem přesnější než rafička, navíc to má každej k dispozici...
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: 1.8 16V PL

Příspěvek od shazzer »

mno s tim kazdym bych dost pochyboval, prinejmensim podle toho, jak casto tu kdekdo zapasi i jen se zapojenim otackomeru. A o dieslech nemluvim.

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: 1.8 16V PL

Příspěvek od Marosh16v »

o diselech nemluv, je to benzinova sekce a to bys psal OT. To, hodny kluk, jako jsi ty, nedela....

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“