1.8 RP - problem se startovaním

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

VW_P.e.t.@.n
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.11.2009 14:35

1.8 RP - problem se startovaním

Příspěvek od VW_P.e.t.@.n »

Ahoj , rád bych se zeptal , mám VW Golf II a nedávno se my projevil zajímavý problém!
Motor za studena nechce startovat , nakonec když se nakopne tak stejně nedrží voloběh. Nez plynu na noze to zase chcípne! Když se motor trošku ohřeje tak volnoběh drží ale až se ohřeje více (na optimální teplotu) tak někde něco sepne a podle mě otáčky jsou někde na 2000 , problém za chvilku zase ustoupí a je to v pořádku!! Takže za studena nejede a za tepla sepne "sitič" , dále si myslím že někde saje falešný vzduch , protože někdy se začne dusit!! Předem děkuji za rady a tipy
S pozdrawem Petan

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od Adams »

Promin ze nemam odpoved, ale napis kdytak co mas za motor (kod), kdo bude neco vedet, tak mu to pomuze.

Uživatelský avatar
Zezi
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6227
Registrován: 03.10.2009 15:21
Bydliště: U manželky v baráku

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od Zezi »

Jo,napiš co máš za motor.......pak můžeme radit
metal my life-Zezi Obrázek




Moje DOKA - TADY

VW_P.e.t.@.n
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.11.2009 14:35

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od VW_P.e.t.@.n »

Podívám se na to a písnu to sem , jinak sem si myslel že to děla lambda ale ta byla měněná , newíš náhodou jak a kde je funguje teplotní čidlo? Motor to je 1.8i 66Kw , kod a vše potřebné napíši později

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od Majsha »

Takze jednobod. Vepredu na hlave je priruba se dvema cidlama. Cernym a modrym. Odpoj konektor z modryho a vyzkousej jestli se neco zmeni.

VW_P.e.t.@.n
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.11.2009 14:35

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od VW_P.e.t.@.n »

Tak jsem odpojil konektor , a nastartoval! chytlo napoprvé , volnoběh držel , jakmile jsem konektor (za chodu) znovu zapojil otáčky byly někdy intenzivě kolísavé! Ale po zahřátí motoru pořád byly otáčky výše. Po zahřátí motou jsem opět zkusil konektor odpojit (zase za chodu) otáčky byly stejné ale jakmile jsem ho tam hned vrátil otáčky se srovnaly do normálu!! Oprav mě jestly se mílím ale toto je to teplotní čidlo že? newíte co s tím? děkuji předem za rady a tipy
S pozdrawem Petan

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od Adams »

VW_P.e.t.@.n píše:Tak jsem odpojil konektor , a nastartoval! chytlo napoprvé , volnoběh držel , jakmile jsem konektor (za chodu) znovu zapojil otáčky byly někdy intenzivě kolísavé! Ale po zahřátí motoru pořád byly otáčky výše. Po zahřátí motou jsem opět zkusil konektor odpojit (zase za chodu) otáčky byly stejné ale jakmile jsem ho tam hned vrátil otáčky se srovnaly do normálu!! Oprav mě jestly se mílím ale toto je to teplotní čidlo že? newíte co s tím? děkuji předem za rady a tipy
S pozdrawem Petan
Ze by koupit nove?

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od Majsha »

VW_P.e.t.@.n píše:Tak jsem odpojil konektor , a nastartoval! chytlo napoprvé , volnoběh držel , jakmile jsem konektor (za chodu) znovu zapojil otáčky byly někdy intenzivě kolísavé! Ale po zahřátí motoru pořád byly otáčky výše. Po zahřátí motou jsem opět zkusil konektor odpojit (zase za chodu) otáčky byly stejné ale jakmile jsem ho tam hned vrátil otáčky se srovnaly do normálu!! Oprav mě jestly se mílím ale toto je to teplotní čidlo že? newíte co s tím? děkuji předem za rady a tipy
S pozdrawem Petan

No jestli jsi to fakt delal za chodu, tak jsi opravdu pako. To se dela pri vypnutym motoru. :roll: :roll: :roll:

Ted bez do autodilu a kup si za 300 novy cidlo.

VW_P.e.t.@.n
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.11.2009 14:35

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od VW_P.e.t.@.n »

Studuji uplně jiný obor než je automechanika , v motoru jsem se nikdy nehrabal tak jak to mám vědět?!! Tady jsou všichni přijemní jak pr... , žádal jsem Vás pouze o radu a ne uražky na moji osobnost!

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od Majsha »

VW_P.e.t.@.n píše:Studuji uplně jiný obor než je automechanika , v motoru jsem se nikdy nehrabal tak jak to mám vědět?!! Tady jsou všichni přijemní jak pr... , žádal jsem Vás pouze o radu a ne uražky na moji osobnost!

Hm vetsinu elektrospotrebicu taky napred vypnes nez vytahujes snuru ze zasuvky.

Uživatelský avatar
Ondraschek
Profík
Profík
Příspěvky: 1155
Registrován: 02.03.2009 20:47
Bydliště: české budějovice

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od Ondraschek »

Majsha píše:
VW_P.e.t.@.n píše:Studuji uplně jiný obor než je automechanika , v motoru jsem se nikdy nehrabal tak jak to mám vědět?!! Tady jsou všichni přijemní jak pr... , žádal jsem Vás pouze o radu a ne uražky na moji osobnost!

Hm vetsinu elektrospotrebicu taky napred vypnes nez vytahujes snuru ze zasuvky.
já sem to stim čidlem taky udělal když to běželo ale co jezdíto do ted :D
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od Majsha »

Ondraschek píše:
Majsha píše:
Hm vetsinu elektrospotrebicu taky napred vypnes nez vytahujes snuru ze zasuvky.
já sem to stim čidlem taky udělal když to běželo ale co jezdíto do ted :D

No ty ses taky znamej expert :lol:

VW_P.e.t.@.n
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.11.2009 14:35

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od VW_P.e.t.@.n »

Chtěl jsem pouze vyzkoušet co to děla , čidlo dává puze impuls ne? To není totéž jako el. proud! No ale k věci , takže koupit new čidlo a ještě ohledně toho čoudu z vyfuku.....to bude asi že nespaluje válec ne?

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od Majsha »

VW_P.e.t.@.n píše:Chtěl jsem pouze vyzkoušet co to děla , čidlo dává puze impuls ne? To není totéž jako el. proud! No ale k věci , takže koupit new čidlo a ještě ohledně toho čoudu z vyfuku.....to bude asi že nespaluje válec ne?
Cidlo nedava impulz, ma urcitej odpor kterej se meni v zavislosti na teplote. Podle toho RJ bere teplotu motoru a davkovani smesi. Kouri to proto ze kdyz je vadny cidlo, tak bud benzin davkuje spatne nebo jezdis v nouzaku. Po vymene cidla by to melo byt uz v poradku.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: VW Golf II - problem se startovaním

Příspěvek od vwCharlie »

VW_P.e.t.@.n píše:Studuji uplně jiný obor než je automechanika , v motoru jsem se nikdy nehrabal tak jak to mám vědět?!! Tady jsou všichni přijemní jak pr... , žádal jsem Vás pouze o radu a ne uražky na moji osobnost!
buď v klidu,odpojením zásuvky na čidle nic neodrovnáš a ani se ř.j. nedostane do žádného nouzového režimu,maximálně se zaregistruje závada v ř.j.,která se když to čidlo bude ok,hned při dalším startu motoru smaže :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“