Problem s mazanim - G2 GTI PF 8v

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
diRk
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever MoraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

martasekd píše:Čus mam gti 16v PL a dělá mi to taky prvidelne jak se auti zahřeje, tak sem tam začne pípat olej. Byl jsem s tím kdesi v servisu a prej se špatný jedno ze 2 olej čidel,tak vyměním asi obě je to cca 600,-Kč/obě, tak uvidim. Olej mam novej a ujel jsem s tím už 3000 km
To presne popisuje ten problem... Jak se auto zahreje, tesne pod hranici 2000 ot to zacne a uz neprestane :wink:
Audi A4 - Flat Fives (W12 monoblocks) | Audi Cabrio - OZ Futura | VW Golf GTI 20 Jahre - BBS RS722 | VW Golf GTI Edition One - BBS RS001

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

když odpojíš kabel z tlakovýho čidla (1,8bar) a dáš ho na kostru ,přestane to ?

když jo, je buď vadný čidlo ,nebo nízkej tlak...
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
diRk
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever MoraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

lister píše:když odpojíš kabel z tlakovýho čidla (1,8bar) a dáš ho na kostru ,přestane to ?

když jo, je buď vadný čidlo ,nebo nízkej tlak...
To sem nezkousel... A ktery cidlo myslis?? Sou tam dve - jedno z boku, jedno dole pred blokem (hned vedle cidla teploty oleje), tak nevim ktery... :oops:
Audi A4 - Flat Fives (W12 monoblocks) | Audi Cabrio - OZ Futura | VW Golf GTI 20 Jahre - BBS RS722 | VW Golf GTI Edition One - BBS RS001

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

myslím to 1,8barový a to by mělo bejt v předu na filtru
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
ukro
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ukro »

kluci ja mam taky problem z budikama mam 1,8 8v RV je to stejny jako PF, dal jsem si budiky z PF s palubakem a nechodily mi kontrolky mazani, chladici kapaliny a otackomer tak jsem privedl primo do budiku 15 na konektor cidla teploty oleje ktery ktery potrebuje palubak pro provoz no a zacalo mi to normalne behat ale obcas (neni to pravidelny) se mi rozblika kontrolka chladici kapaliny pritom budik ukazuje normal cim by to mohlo byt?

Uživatelský avatar
diRk
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever MoraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

ukro píše:kluci ja mam taky problem z budikama mam 1,8 8v RV je to stejny jako PF, dal jsem si budiky z PF s palubakem a nechodily mi kontrolky mazani, chladici kapaliny a otackomer tak jsem privedl primo do budiku 15 na konektor cidla teploty oleje ktery ktery potrebuje palubak pro provoz no a zacalo mi to normalne behat ale obcas (neni to pravidelny) se mi rozblika kontrolka chladici kapaliny pritom budik ukazuje normal cim by to mohlo byt?
To je presne ta finta, jak sem to zprovoznil ja... :wink: Jinak nevim cim to je, ale rozblika se to hned po nastartovani, ne?? Ta teplota vody... Tak normalne vypni motor, nahod znova a pohoda 8)
Audi A4 - Flat Fives (W12 monoblocks) | Audi Cabrio - OZ Futura | VW Golf GTI 20 Jahre - BBS RS722 | VW Golf GTI Edition One - BBS RS001

Uživatelský avatar
diRk
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever MoraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

lister píše:když odpojíš kabel z tlakovýho čidla (1,8bar) a dáš ho na kostru ,přestane to ?

když jo, je buď vadný čidlo ,nebo nízkej tlak...
Taaaakze jo, kdyz odpojim ten kabl a privedu ho k minusu, tak to prestane... Zmerim v domacich podminkach nejak tlak oleje?? :wink:
Audi A4 - Flat Fives (W12 monoblocks) | Audi Cabrio - OZ Futura | VW Golf GTI 20 Jahre - BBS RS722 | VW Golf GTI Edition One - BBS RS001

Uživatelský avatar
ukro
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ukro »

co pak kdyz to chcipnu a nastartuju tak to zase funguje tak jak ma ale kdyz jedu a mam to chcipnout a nastartovat

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od lukin2 »

S tím problémem blikání kontrolky mazání je nás tady víc.Mě to taky dělá až se motor zahřeje.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

dirk: to bys mohl zvládnout :wink:

stačí tlakoměr 0-10baru, (třeba z náklaďáku na měření vzduchu cca 300,-), kus hadice s okem 10mm (nejlepší je benz. hadice z K/KEjetroniku) , průtočnej šroub M10x1 a dvě měděný podložky.

vyšroubuješ čidlo a místo něj připojíš tlakonměr....
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Krakatau
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Krakatau »

no akurát to tu čítam a mne to s tou kontrolkou mazania začalo robiť dnes, keď som vytiahol auto po zime z garáže. prvýkrát mi to spravilo asi po pol hodine jazdy, tak som vypol motor, nakopol a pohoda, ale za ďalších cca 5-10 minút mi to začalo bzučať znova, tak ten istý postup a kým som došiel do garáže, tak mi to blblo ešte dvakrát...oleja mám dosť, tak neviem, kde môže byť problém, inak je to K-Jet EV...dúfam, že to skôr bude vadné čidlo, ako nejaký problém s mazaním...
G2GTI rulezz foreVWer

Uživatelský avatar
martasekd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martasekd »

Tak jsem vyměnil obě olejový čidla a je úplně po problému!!! Nic nepípá a je klid!

Uživatelský avatar
martasekd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martasekd »

Doplním
: byl klid :(, už to zas začalo dělat tak fakt nevím,ještě zkusím vyměnit olej

Uživatelský avatar
BigYoeKing
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od BigYoeKing »

no me to dela uplne stejny veci......a nic sem neprepojoval...teda az na budiky z 16v co jsem tam dal....ale prej by to mel bejt blbej olej nebo opotrebenim olejovy pumpy je tam nizkej tlak oleje

Uživatelský avatar
diRk
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever MoraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

Tlak oleje mi v servisu merili a byl v poradku... Vymenili mi taky olej a to vrchni (z boku) cidlo a zatim je klid...
Audi A4 - Flat Fives (W12 monoblocks) | Audi Cabrio - OZ Futura | VW Golf GTI 20 Jahre - BBS RS722 | VW Golf GTI Edition One - BBS RS001

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“