volnoběh 1.3 NZ

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
pernicf5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 07.02.2010 13:23
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od pernicf5 »

Tak uz necuka. Zadny podtlaky... Ty jsou ok. Klapka zasrana:-( Nedavno jsem to cistil, tak jsem tomu neprisuzoval vinu... Kluci jde nejak zabranit tomu, aby se tam ten bordel olejovej znova dostal? Nebo to oddalit aspon?
Než něco zas poseru, tak se aspoň zeptám;-)

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od Majsha »

pernicf5 píše:Tak uz necuka. Zadny podtlaky... Ty jsou ok. Klapka zasrana:-( Nedavno jsem to cistil, tak jsem tomu neprisuzoval vinu... Kluci jde nejak zabranit tomu, aby se tam ten bordel olejovej znova dostal? Nebo to oddalit aspon?
Uplne odpojit jak to mam ja. Udelam Ti peknej catch tank z nerezu jestli chces

Uživatelský avatar
OndrIs
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1875
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Morava,
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od OndrIs »

Tak, konečně jsem se dostal tam kam jsem chtěl. Po ročním zkoumání štelováni a různeho vymyšlení, jsem svoje NZtko zprovoznil na výbornou :yahoo: Nakonec jsem doho dosáhl správným nastavením spinače klapky , kompletní výměny všech podtlaku a odpojení lambdy, která byla asi špatná, nebo z jiného auta a dělala tu nejvečí paseku :laugh: motor ted drží nejakých 1100ot a při zapnutí světel a ventilátoru klimatizace cca 1000ot takže jsem spopkojen! :mrgreen:
Dále jsem došel k tomu že odvětravaní bloku motru je lepši nechat volné! Měl jsem to do nádobky, která byla uzavřena malým sport filtříkem a po chvíly se v něm usazovala emulze s troškou oleje, která pak přes filtr stříkala ven dneska to mám volně ve vzduchu jen do bandasky a paráda!

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od Majsha »

Spinac klapky muzes klidne taky vyhodit, jinak to mas stejne jako ja.

Uživatelský avatar
Kaufik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 15.05.2008 07:15
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od Kaufik »

Ahoj.
Tak jsem po roce zase koupil Golfíka původní motor 1,6 s japonským karbcem jsem vyměnil za 1,3 NZ.
Ale motor je uplně totálně rozštelovanej. Na klapce není žádnej šroub origo.

Nejprve jsem vyměnil svíce, palivák a dal vzducháč od Raid.
Vyčistil klapku, seřídil malou klapku na 0,5 mm.
Opravil zapojení podtlaků

Ale občas se to pěkně při jízdě přidusí, až musím podřadit pak se to zase chytne a jede.

dneska jsem zkoušel měřit:
- CO kolem 9 což je neskutečně moc
- volnoběh 1050 ot

nevím jestli mám správně seštelovaný předstih - nenašel jsem značku kde ho lampou změřit.
nevím jestli je modrý čidlo OK. potřeboval bych vědět odpory
Kaufik

Ex mat LOW DAILY GII 1,3 NZ 4q in ´85, 15" BBS
Ex GII 1,6 PN CL ´91 15" Exip Mega
Ex GII 1,3 NZ 5q ´88, ATS Classic

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od areka »

Modré: NZ
odpor při teplotě 25 stupňů Celsia: 2080 Ohm
odpor při teplotě 80 stupňů Celsia: 322 Ohm
odpor při teplotě 100 stupňů Celsia: 207 Ohm

tomas120
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 08.01.2012 11:14

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od tomas120 »

Chlapici,mam jettu s motorem 1,3 NZmkdyby jste nekdo neco chtel tak se ozvete,7.7 jde do ekolikvidace,jinak co je ok,tlumice s pruzinami,vyfuk,prevodovka,spojka,motor,mam i budiky s otackomerem,likviduji z duvodu koroze kastle ,budto tu nebo tel.739 940 843 jinak jsem z prerova

Uživatelský avatar
LILTIC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.03.2010 17:01
Bydliště: Nový Jičín

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od LILTIC »

tak co chlapi poradí mi někdo ? jsem noob a furt to chcípá ,, připadám si jako v autoškole

dejvidusic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 23.02.2015 09:52

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od dejvidusic »

Zdar resil jsem to stejny kod motoru HK.Kdyz jsem nastartoval sepl se sytic a rozjel jsem se tak to silene skubalo,kdyz se zahral jelo to o neco lip ale i tak po seslapnuti plynoveho pedalu az na podlahu se dusil skubal...jelykoz uz me nic nenapadlo tak jsem vymenil rozvody za nove plus vodni pumpa..po prvni jizde jsem se nestacil divit tahal od 1tis otacek nedusil neskubal i kdyz byl studeny akcelerace uplne o necem jinem dokonce i spotreba ...zkus to nedas za to nic pumpa 400,- remen 200,-

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“