volnoběh 1.3 NZ

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

zbync
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 30.10.2007 21:45
Bydliště: budějcéééééééééé
Kontaktovat uživatele:

volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od zbync »

Zdravím klucí mám problém u 1.3 s volnoběhem. Studenej drží dobře, ale jak se trochu ohřeje tak chcípá. Koukal sem na hadičky u podtlaků, ty se zdají v pohodě. Neska sem to projíždel a někdy když to bylo teplý tak to chcípalo a jindy to zas jelo normálně. A když to chcípe tak to chcípe hned jak vyřadím. Kde mám hledat závadu??? Nemohlo by to třeba bejt modrý čidlo co měří teplotu pro ŘJ???? Díky za rady.

Zbyňa

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od Majsha »

Ne, nemohlo. Sprav si nastaveni klapky a podtlaky.

Maxicek18
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 17.10.2010 09:53
Bydliště: Děčín-Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od Maxicek18 »

U nztka neuděláš nic s volnoběhem :D mě se to aspon nepovedlo ..... houpe se, dusí se občas tak jednou po 10 startech :D ale houpe pořád ...

Uživatelský avatar
pernicf5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 07.02.2010 13:23
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od pernicf5 »

Mne to dela nejvic kdyz je vlhko a motor je ohratej. Nikdo nevi, cim to je. Vzdycky tomu pridame otacky, ale po chvili je to znova. S tim sroubkem to nepujde vecne... Uz me to vazne se**. A je pravda, ze se obcas i dusi. Podtlaky OK, rozdelovac, svicky s kabelama, filtry taktez. Motor je vymeneny, byl pretesnen a udelal se predstih. Pripadam si jak idiot, kdyz jenom vyradim a hned startuju, jako kdybych mel tejden papiry. Zadnou radu vam tedy nedam, ale moc PROSIM nekoho o radu :(
Než něco zas poseru, tak se aspoň zeptám;-)

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od Georgino007 »

Tak jestli jste zkoušeli už všechno ostatní, co třeba váha vzduchu? Moc na to teda nesázejte, ale pokud máte možnost si od někoho třeba půjčit 100%funkční, tak bych to zkusil, u jednoho NZka mi kdysi dělala váha s volnoběhem docela cirkus, ale i za studena.... tak nevim, je to jenom nápad :wink: :mrgreen:

Uživatelský avatar
pernicf5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 07.02.2010 13:23
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od pernicf5 »

Hele za studena je to dobry jenom diky tomu, ze to pridava na klapce a tim padem tam mam tech 1000 otacek, co ma byt za tepla. Tudiz kdyz se ohreje, tak je konec. Otacky kolisaji nahoru dolu a pak chcip... Jo a jeste jeden postreh. KDYZ SE LEHCE NOHOU DOTKNU PLYNU, TAK OTACKY SPADNOU (zhruba o 200). Snad to pomuze k identifikaci problemu.
Než něco zas poseru, tak se aspoň zeptám;-)

Uživatelský avatar
OndrIs
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1875
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Morava,
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od OndrIs »

pernicf5 píše:Hele za studena je to dobry jenom diky tomu, ze to pridava na klapce a tim padem tam mam tech 1000 otacek, co ma byt za tepla. Tudiz kdyz se ohreje, tak je konec. Otacky kolisaji nahoru dolu a pak chcip... Jo a jeste jeden postreh. KDYZ SE LEHCE NOHOU DOTKNU PLYNU, TAK OTACKY SPADNOU (zhruba o 200). Snad to pomuze k identifikaci problemu.
Tohlenc mi přesně dělá i moje NZtko, ale pokud nastartuju za studena a odpojim modrý čidlo, tak to je něco tak krásnýho:) Motor ani necukne vše šlape jak hodinky, volnopěh furt stejný otáčky prostě nádhera. Jakmile ho zase zapojim tak to po chvilce začne zase haprovat! ale pokud odpojiš modrý čidlo, tak za tepla nenastartuješ :)

Uživatelský avatar
Ondraschek
Profík
Profík
Příspěvky: 1155
Registrován: 02.03.2009 20:47
Bydliště: české budějovice

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od Ondraschek »

OndrIs píše:
pernicf5 píše:Hele za studena je to dobry jenom diky tomu, ze to pridava na klapce a tim padem tam mam tech 1000 otacek, co ma byt za tepla. Tudiz kdyz se ohreje, tak je konec. Otacky kolisaji nahoru dolu a pak chcip... Jo a jeste jeden postreh. KDYZ SE LEHCE NOHOU DOTKNU PLYNU, TAK OTACKY SPADNOU (zhruba o 200). Snad to pomuze k identifikaci problemu.
Tohlenc mi přesně dělá i moje NZtko, ale pokud nastartuju za studena a odpojim modrý čidlo, tak to je něco tak krásnýho:) Motor ani necukne vše šlape jak hodinky, volnopěh furt stejný otáčky prostě nádhera. Jakmile ho zase zapojim tak to po chvilce začne zase haprovat! ale pokud odpojiš modrý čidlo, tak za tepla nenastartuješ :)
víc benzinu = jde krásně ale je to bohatý asi tak, takže bych to zkusil doladit bohatost i na váze vzduchu, pokus omyl pořád
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od Majsha »

S NZ toho jde udelat hodne. Ja mam vyhozeny katalyzator a lambda sondu pryc, odpojeny volnobezny ventil, volnobeh nastaveny jen dorazem klapky a bohatost serizenou v prubehu roku podle citu a chovani auta. Volnobeh nelita, drzi krasnejch 1500 za studena a za tepla 1000. Tenhle tyden jsme byl na emisich, myslel jsem jak budu muset platit nevsimny a z vysledku jsem byl docela prekvapeny. Borec ze to zkusi a uvidime, vysledek takhle:

Na volnobeh:

Volnoheh predepsany 800 namereny 810
Obsah CO predepsany max. 0,5 namereny 0,113
Obsah HC predepsany 100 namereny 109/OK

Pri zvysenych:

CO max. 0,3 namereno 0,135
lambda predepsana 0,97-1,03 namereno 1,010

No docela prekvapko 8O

Uživatelský avatar
pernicf5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 07.02.2010 13:23
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od pernicf5 »

Panejo 8O Ctu tvy "apgrejdy" po celym foru a dost me zajima, jak ti to jezdi. Se snad musim nekdy stavit, at vim, jestli ma cenu se do toho motoru poustet :?
Než něco zas poseru, tak se aspoň zeptám;-)

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od Majsha »

pernicf5 píše:Panejo 8O Ctu tvy "apgrejdy" po celym foru a dost me zajima, jak ti to jezdi. Se snad musim nekdy stavit, at vim, jestli ma cenu se do toho motoru poustet :?
Jezdi to normalne, jak normalni auto. Ale kolikrat jsem byl taky uplne nasranej a chtel ho vyhodit.

Uživatelský avatar
Kaufik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 15.05.2008 07:15
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od Kaufik »

tak já sem si nechal změřit bohatost nej pro zajímavost

volnoběh 880ot
CO 2,120
zvýšené 3000ot
CO přes 6

A to šroub na váze zkoro dotaženej na max

mám teda odstraněné uhlí, odlučovač oleje, snímač volnoběžných otáček, lamda, Klapka se leskne jako psy kulky
Kaufik

Ex mat LOW DAILY GII 1,3 NZ 4q in ´85, 15" BBS
Ex GII 1,6 PN CL ´91 15" Exip Mega
Ex GII 1,3 NZ 5q ´88, ATS Classic

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od Majsha »

Kaufik píše:tak já sem si nechal změřit bohatost nej pro zajímavost

volnoběh 880ot
CO 2,120
zvýšené 3000ot
CO přes 6

A to šroub na váze zkoro dotaženej na max

mám teda odstraněné uhlí, odlučovač oleje, snímač volnoběžných otáček, lamda, Klapka se leskne jako psy kulky
Ta bohatost je tim sroubem. Ja ho nemam uplne zasroubovanej, tim to prave doladis. Kdyz zmeris posuvkou jak je hluboko, tak spravna poloha by mela byt myslim okolo 11 mm

Uživatelský avatar
Kaufik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 15.05.2008 07:15
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od Kaufik »

Zkoušel sem ho i vyšroubovat o několik otáček ven, ale bylo to ještě horší.
Zítra to zkusím změřit na těch 11 mm.
Díky za tip.
Kaufik

Ex mat LOW DAILY GII 1,3 NZ 4q in ´85, 15" BBS
Ex GII 1,6 PN CL ´91 15" Exip Mega
Ex GII 1,3 NZ 5q ´88, ATS Classic

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: volnoběh 1.3 NZ

Příspěvek od Majsha »

Nekolik otacek je malo. Jako tim ze to jen nekam nasroubujes nic neudelas. Ja to doladoval prubezne celej rok. Jeslti to chces rychle, tak jdi znova na emise a udelej si to tam

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“