GII 16V Digifant

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Martin-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Žďáru nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

GII 16V Digifant

Příspěvek od Martin-VW »

Prosím Vás. Nemáte někdo k této úpravě nějaké info (nejlépe v češtině) ? Vážně o této změně uvažuji,protože mechanický vstřikování nejsou mý kamarádi !!! :evil: Já mám zatím jen mimumum z toho,co potřebuju vědět,co musím všechno předělat,tak prosím kdo můžete,pomozte,poraďtě,díky.
773 631 747

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willdaa »

Mam tedka rozebranou G60 ta ma digifanta tak bych ti mozna mohl bejt nejak napomocnej co se tyka fotek nebo rozmeru. :)
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
hugo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodoninsko

Příspěvek od hugo »

Uz se to tady probiralo, hledej.
Jinak nejjednodussi cesta - sehnat sani se vstrikama a komplet elektrikou ze Seat Cordoba 1.8 16V motor ADL (nebo 2.0 16V ABF). Ale spatne se to shani :cry:
Ja mam ten ADL v GII a jsem moc spokojeny, jen uz mam hodne nalitano (cca 265.000) - zadne problemy s volnobehem, spotrebou, teplymi starty...jako u Jetky

Uživatelský avatar
Martin-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Žďáru nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin-VW »

hugo píše:Uz se to tady probiralo, hledej.
Jinak nejjednodussi cesta - sehnat sani se vstrikama a komplet elektrikou ze Seat Cordoba 1.8 16V motor ADL (nebo 2.0 16V ABF). Ale spatne se to shani :cry:
Ja mam ten ADL v GII a jsem moc spokojeny, jen uz mam hodne nalitano (cca 265.000) - zadne problemy s volnobehem, spotrebou, teplymi starty...jako u Jetky
Na kolik vyjde kompletní motor ? Ten z cordody ADL ? A když budu schánět jen ty díly,tak co všechno potřebuju. Napiš mi prosím přesný seznam,díky...........
773 631 747

Uživatelský avatar
smyk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2693
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousíčekkk od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smyk »

ja jsem ti už posilal ten překlad s te polstiny co je k tomu předeleani potřeba a schmena te elektriky ne
Zde se plní muj další sen tentokrát ten pravej original:-)
https://www.facebook.com/Golf-2-Rallye- ... 999392424/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
hugo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodoninsko

Příspěvek od hugo »

Martin-VW píše:
hugo píše:Uz se to tady probiralo, hledej.
Jinak nejjednodussi cesta - sehnat sani se vstrikama a komplet elektrikou ze Seat Cordoba 1.8 16V motor ADL (nebo 2.0 16V ABF). Ale spatne se to shani :cry:
Ja mam ten ADL v GII a jsem moc spokojeny, jen uz mam hodne nalitano (cca 265.000) - zadne problemy s volnobehem, spotrebou, teplymi starty...jako u Jetky
Na kolik vyjde kompletní motor ? Ten z cordody ADL ? A když budu schánět jen ty díly,tak co všechno potřebuju. Napiš mi prosím přesný seznam,díky...........
Ja koupil celou borenou Cordobu za 22.000,-

No potrebujes hlavne saci potrubi (2 casti, se vstrikama, regulatorem tlaku paliva a ventil volnobehu - ten je ale stejny jako u GII), skrtici klapka, airbox(neni tak nutny, muzes dat sportovni konus filtr), ridici jednotka, kabelaz. Kabelaz pasuje do GII s novou elektrikou >1988
ADL potrebuje lambdu (ctyrvodicovou) a cidlo klepani, takze pokud nemas musis sehnat jeste toto.

Ten Digifant v ADL je uplne jednoduchy - jen cidlo teploty chladici kapaliny a nasavaneho vzduchu, lambda a potenciometr na skrtici klapce. Nema vahu vzduchu :!:

Motor ADL je skoro stejny jako PL/KR - stejna spojka, prevodovka starter, uchyty, vyfukove potrubi...

Uživatelský avatar
SpeedyJ
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od SpeedyJ »

hugo píše:Nema vahu vzduchu :!:
ma MAP sensor v ridici jednotce jako ABF a G60, ze?
Opravuji Climatronic Golf 3/4, Passat B3/4/5,T4, Sharan ... (možnost starších dílů)

Uživatelský avatar
Martin-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Žďáru nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin-VW »

hugo píše:
Martin-VW píše: Na kolik vyjde kompletní motor ? Ten z cordody ADL ? A když budu schánět jen ty díly,tak co všechno potřebuju. Napiš mi prosím přesný seznam,díky...........
Ja koupil celou borenou Cordobu za 22.000,-

No potrebujes hlavne saci potrubi (2 casti, se vstrikama, regulatorem tlaku paliva a ventil volnobehu - ten je ale stejny jako u GII), skrtici klapka, airbox(neni tak nutny, muzes dat sportovni konus filtr), ridici jednotka, kabelaz. Kabelaz pasuje do GII s novou elektrikou >1988
ADL potrebuje lambdu (ctyrvodicovou) a cidlo klepani, takze pokud nemas musis sehnat jeste toto.

Ten Digifant v ADL je uplne jednoduchy - jen cidlo teploty chladici kapaliny a nasavaneho vzduchu, lambda a potenciometr na skrtici klapce. Nema vahu vzduchu :!:

Motor ADL je skoro stejny jako PL/KR - stejna spojka, prevodovka starter, uchyty, vyfukove potrubi...
Ok,takže v mým případě by to znamenalo vyměnit komplet elektriku za novou? Když mám v autě starou el. To by znamenalo i budíky,páčky,spínačku atd...........


A jak ten motor s těmahle komponentama potom jede ? Jede to líp,než v KE-Jet. nebo hůř ? Je mi jasný,že by to mělo být o odst spolehlivější,ale zajímají mě potom jízdní vlastnosti,jaké to má.......... 8)
773 631 747

Uživatelský avatar
SpeedyJ
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od SpeedyJ »

Martin-VW píše:
A jak ten motor s těmahle komponentama potom jede ? Jede to líp,než v KE-Jet. nebo hůř ? Je mi jasný,že by to mělo být o odst spolehlivější,ale zajímají mě potom jízdní vlastnosti,jaké to má.......... 8)
dyg ti to pise nahore. :)
Opravuji Climatronic Golf 3/4, Passat B3/4/5,T4, Sharan ... (možnost starších dílů)

Uživatelský avatar
jarys
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarys »

de o to jestli se ti to vyplatí davat takovej ranec kazda vymena motoru sebou neco nese ale pokud je to pak v richtigu nikdy sem nemel problem
ND G2

zatim ještě žiju

Uživatelský avatar
Martin-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Žďáru nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin-VW »

jarys píše:de o to jestli se ti to vyplatí davat takovej ranec kazda vymena motoru sebou neco nese ale pokud je to pak v richtigu nikdy sem nemel problem
ja nechci měnit celej motor,ale pouze ty komponenty,které jsou potřeba na přestavbu na digifant,protože ta Jetka mě fakt s.r. :lol:

Zatím zjišťuju pomalu ceny,na kolik by to vyšlo,pak se teprve rozhodnu,jestly do toho půjdu,bo ne........ :roll:
773 631 747

Uživatelský avatar
jarys
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarys »

ja vim ale smyk ti asi ten navod posilal ne? je stim docela prcaní ale uz sem to videl..i jel..prijde mi ze ten motor pak jede vic od spoda a vyrovnanejc chybí ten nákop..je to spolehlivejsi asi ..nevim..a muzes dat konus :lol:
ND G2

zatim ještě žiju

Uživatelský avatar
jarys
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarys »

co ti furt nejde??
ND G2

zatim ještě žiju

Uživatelský avatar
Martin-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Žďáru nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin-VW »

jarys píše:co ti furt nejde??
Jetka - přidřená - asi dávala moc poc paliva - žralo to nesku tečně,jako tank. Už mám od Večerníčka za pár šupů obědnanou dočasně jinou,tak uvidím co to bude dělat. ALe digifant stejně asi nastoupí (pokuď to teda všechno za slušný peníze seženu)
773 631 747

Uživatelský avatar
jarys
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarys »

aha me se taky posrala davalo nechodilo mi z5 do nadrze palivo a vse to tlacilo do motoru a na filtr.. :cry: pokud mas pl tak vaha z gx by mela udajne fungovat 100%taky sem chtel predelavat na pl nakonec sem se na to vybod..a udelal k-jet..jinak pokud to auto prodavas ma to cenu??
ND G2

zatim ještě žiju

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“