Problem se startovanim za tepla

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Charon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysocina, okres HB, jmenovite Pribyslav
Kontaktovat uživatele:

Problem se startovanim za tepla

Příspěvek od Charon »

Zdarec mam takovej problem. Stavalo se mi to uz driv, ale dneska uz me to nasralo. Jel jsem kupovat nejaky dily, ujel jsem asi 15 km, zajel k bankomatu, zaparkovoval, vybral a auto neslo natocit. Bylo to jako by byla vybita baterka, starter s motorem sotva otocil. Tak jsem se nasral, sel se podivat do kramu. Vratil sem se cca po pul hodine, auto trochu vystydlo a chytlo na prvni otoceni. Pak jsem se vratil dom, zastavil na poste (cca po 20 km) a kdyz jsem vylezl ven, opet mi nesel natocit motor. U posty jsem teda cekla jen chvilku pak zkusil znovu a natocil bez problemu. Netusi nekdo, co by to mohlo bejt? Me totiz absoltne nenapada, kde hledat problem.
Tuzing nebo tuning? Vim já kde sou hranice?
Golfa už nemám a sháním něco jiného ...

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

To neví nikdo, jelikož myslím že jsi říkal že máš GX, a jedinej způsob je jak to obejít a nerozházet si nastavení CO, je připojit pátejvstřik na buzení u alternátoru, a druhej káblík uzemnit. -/myslím ten zelenej/

:wink:

Uživatelský avatar
Charon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysocina, okres HB, jmenovite Pribyslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon »

Jo, presne tak, mam GX s vykuchanym katem. VOno by asi chtelo ten motor nechat sestelovat, pac se mi zda, ze to dost zere a neni uplne pravidelnej volnobeh. A propos - nemuzou to delat nevhodny svicky? Mam tam DENSO, sice byli obednavany podle nejakyho katalogu primo na tenhle motor, ale kdo vi ...
Tuzing nebo tuning? Vim já kde sou hranice?
Golfa už nemám a sháním něco jiného ...

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Příspěvek od anacixem »

Podle toho co píšeš že za tepla starter s motorem sotva otočí bych si vyndal startér,porozebral,vyčistil promaazal a zkontroloval vynutí,uhlíky atd.Už jsem to taky řešil a stačilo vyčistit a promazat.

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

No tak mě s tím startér točí o sto šest, ale prostě to ani nebafne. Hodně se to zlepšilou koupí nové baterky :wink:

Ale jak říkám, startování přes 5vstřik...no problema :wink:

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FError »

Nejdřív bych zkusil jak říká anacixem. Jenom nejdřív sundat, vyčistit kontakty a především kostru! Tedy styčné plochy mezi startérem a motorem (resp. převodovkou) - dostane se tam trocha bordelu, mikroskopická vrstvička, která se zvětší při vyšší teplotě. Měl jsem podobný problém, akorát mě startér ani neckak. Stačilo pořádný vyčištění a nastartuju i po hodině popojíždění v zácpě
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

dej na mě, čistil jsem to jak píííča a nepomohlo to.... :idea: :arrow: nová baterka + 5 vstřik

Uživatelský avatar
Charon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysocina, okres HB, jmenovite Pribyslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon »

Baterka je 4 mesice stara, to menit nebudu. Kdyby byla v prdeli baterka, tak to nebude tocit aj za studena, ne?
Tuzing nebo tuning? Vim já kde sou hranice?
Golfa už nemám a sháním něco jiného ...

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

Charon píše:Baterka je 4 mesice stara, to menit nebudu. Kdyby byla v prdeli baterka, tak to nebude tocit aj za studena, ne?
no tak pak už jen ten 5vstřik :wink:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

a ten pátej vštřik by měl vliv na roztočení startéru?
jsem přesvědčený že e-e

takhle mi to párkrát udělalo taky a nakonec ani neškytnul. jednak odešla ta cívka na startéru (ten horní menší váleček) a jednak jak je ve startéru kroužek s uhlíkama, tak mi urezlo (nebo se upálilo. nevím) jeho připojení k +

sem tam se to dotklo a tak jsem z těžka nastartoval, no a nakonec se už nedotklo. po výměně to točí jako o život.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

OK tak ať si zrenovuje startér a když mu to bude dělat dál tak pástej vstřik a jede :fly2: :D

Uživatelský avatar
Charon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysocina, okres HB, jmenovite Pribyslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon »

No je to zajimavy, dneska jsem opet projizdel stejnou trasu jako minula a dneska bylo startovani naprosto bez problemu. Bud swe dejou zazraky, nebo nevim ... Budu muset rpzdelat starter a pak se uvidi
Tuzing nebo tuning? Vim já kde sou hranice?
Golfa už nemám a sháním něco jiného ...

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FError »

každopádně bych začal asi nejtriviálnější opravou a postupoval bych k tý nějdražší....

P.S.: nemá 5.vstřik stříkat jenom při studeným motoru a při otáčení startérem? Tedy, tím chci říct, že kdyby byl špatnej, tak za studena musí akorát startovat dýl, než motor chytne.

Charon: jakou máš vstřikovací elektroniku?
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
Charon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysocina, okres HB, jmenovite Pribyslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon »

FError
Jo to nevim. Mam motor 1.8 GX, rok 1987, pokud se nepletu, tak asi k-Jetronic. Nebo me opravte
Tuzing nebo tuning? Vim já kde sou hranice?
Golfa už nemám a sháním něco jiného ...

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

Ferror já se bavím o tom hodit pátej vstřik aby stříkal kdykoliv kdy se začne točit startér :twisted: funguje to a dodnes s tím nemám problém :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“