Motor plný benzínu...

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

Zdravím -Mechanici nevědí ,proč se motor uchcává benzínem.Neustále je plný benzínu,musím stále měnit nový olej.Mám Golf GTi II.rok 1989,vstřikovací jednotku Mono-Jetronic,Typ motoru RP,66kW(90PS).Potřeboval bych vědět přibližně problémy ,kde hledat závady.Motor běží krásně bez problému než se zase uchčije.Nevím ,problém se začal vyskytovat najednou z ničeho nic ,samozřejmě s příchodem zimy.Prozatím jsem dal novou přírubu s těsněním nové podtlakové hadičky.Koukal jsem do příručky Jak na to,tam se toho moc nevyčte.Jak dám novej olej tak jde golf krasně cca 20 km,než se napustí benzínem.Svíčky musím pořád čistit ,ale jede to cca 6 km než se motor zahltí a svíčky zanesou.V čem by mohl být problém????????????Mechanikům se do toho asi nechce.... :x Zatím jsem nedával nový olej,to bych mohl pořád do kola,taky se zvedla spotřeba :cry: Do nedávna to šlapalo v poho,tam by podle mě neměl být velký problém.Spíš nějaká menší závada ,ale v Jak na to ,jsem nic nedohledal :idea:

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od shazzer »

A co rika diagnostika?

petrpetrpetr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 26.07.2010 10:24
Bydliště: Okolobrna

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od petrpetrpetr »

to shazzer:j ednobod a mono jet a diagnostika? snad nemyslíš vážně
napada mne: proc tece benzin pres vstrikovaci jednotku porad a jak moc, to je otazka, do oleje muze podle meho tyct jen prepadem olejove vany vrchem? asi bych tu hadici zkusil odpojit a uvidi se, pak kouknout pod vicko vstrikovaci jednotky. kdyz vypustis olej a nechas ho stat - kolik je tam toho benzinu? jo a jeden rp motor kdyz tak by byl k mani, vcetne vseho. petr

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od vwCharlie »

diagnostiky se dá udělat pomocí diodové zkoušečky a u posledních modelů 90-92 i přes vag pokud jsou vyvedené kontakty 2x2 u řadičky.

kdyby šlo tak extrémně paliva ze vstřikovacího ventilu,tak by ten motor ani nejel.
Jako pokud to nevidím,sám neslyším nebo si neprojedu,tak se těžko posuzuje,ale můj tip a s čím jsem se už i setkal,tak byl problém v tom,když některá ze svíček nepálila a benzín se tak nespaloval a přes pístní kruhy protekl do olejové vany. Ale ten motor jasně netáhne a jede na 3hrnky. V tomto případě chodí sr*t i katalizátor,protože část benzínu se dostává i do výfuku,kde shoří. Jinudy se ten benzín do vany nemá jak dostat.

U karburátorových typů se nejčastěji benzín dostává přes palivovou pumpu na motoru,ale píšeš,že to je jednobod RP,tak snad je a nepleteš si to s 1.6 PN.

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

shazzer píše:A co rika diagnostika?
Jo diagnostiku jsem nezkoušel, to zkusím podle navodu v příručce.To tam je takový žlutý konektor vedle nádržky s brzdovou kapalinou,podle knížky by to měl být on,musím to proštudovat ještě! :oops: stejně je to záhada :roll: Stačí diodová zkoušečka??? Já nic víc nemám.....

robil1.6gti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 409
Registrován: 11.10.2008 19:23
Bydliště: ROSICE u brna

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od robil1.6gti »

Měl jsem kdysi stejný problém - benzín v oleji. Pomohla až výměna svíček. Jinak auto jelo normál, svíčky na pohled vypadaly normálně. Toť můj tip.
-----

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

vwCharlie píše:diagnostiky se dá udělat pomocí diodové zkoušečky a u posledních modelů 90-92 i přes vag pokud jsou vyvedené kontakty 2x2 u řadičky.

kdyby šlo tak extrémně paliva ze vstřikovacího ventilu,tak by ten motor ani nejel.
Jako pokud to nevidím,sám neslyším nebo si neprojedu,tak se těžko posuzuje,ale můj tip a s čím jsem se už i setkal,tak byl problém v tom,když některá ze svíček nepálila a benzín se tak nespaloval a přes pístní kruhy protekl do olejové vany. Ale ten motor jasně netáhne a jede na 3hrnky. V tomto případě chodí sr*t i katalizátor,protože část benzínu se dostává i do výfuku,kde shoří. Jinudy se ten benzín do vany nemá jak dostat.

U karburátorových typů se nejčastěji benzín dostává přes palivovou pumpu na motoru,ale píšeš,že to je jednobod RP,tak snad je a nepleteš si to s 1.6 PN.
To je docela oříšek... V techničáku mám RP,tak nevím.Auto mám 3 rokem.Kdoví ,co stím během té doby bylo ,ale díky za rady...Ale svíčky jsme zkoušely ty házely,ale je fakt ,že menší jiskřičky.Ale na druhou stranu,kdyby jedna svíčka třeba neházela nebo občas bylo by to po výměně oleje znát na chodu.Když dám nový olej ,potom co vypustím ten mix,motor běží tak jak má,na výkonu to jde znát.

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

robil1.6gti píše:Měl jsem kdysi stejný problém - benzín v oleji. Pomohla až výměna svíček. Jinak auto jelo normál, svíčky na pohled vypadaly normálně. Toť můj tip.
Já tam mám originál svíčky,co mají být,ale původně tam byly jiné.Další problém když kouknu na označení svíček podle příručky Jak na to ,tak popis úplně jinej.To by mohlo taky být,protoi pořád měním svíčky .Ale jednou to jde na ty chvilku pak zase ne tak dám jiný,ale i benzín zůstává ...

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

Radimo píše:
vwCharlie píše:diagnostiky se dá udělat pomocí diodové zkoušečky a u posledních modelů 90-92 i přes vag pokud jsou vyvedené kontakty 2x2 u řadičky.

kdyby šlo tak extrémně paliva ze vstřikovacího ventilu,tak by ten motor ani nejel.
Jako pokud to nevidím,sám neslyším nebo si neprojedu,tak se těžko posuzuje,ale můj tip a s čím jsem se už i setkal,tak byl problém v tom,když některá ze svíček nepálila a benzín se tak nespaloval a přes pístní kruhy protekl do olejové vany. Ale ten motor jasně netáhne a jede na 3hrnky. V tomto případě chodí sr*t i katalizátor,protože část benzínu se dostává i do výfuku,kde shoří. Jinudy se ten benzín do vany nemá jak dostat.

U karburátorových typů se nejčastěji benzín dostává přes palivovou pumpu na motoru,ale píšeš,že to je jednobod RP,tak snad je a nepleteš si to s 1.6 PN.
To je docela oříšek... V techničáku mám RP,tak nevím.Auto mám 3 rokem.Kdoví ,co stím během té doby bylo ,ale díky za rady...Ale svíčky jsme zkoušely ty házely,ale je fakt ,že menší jiskřičky.Ale na druhou stranu,kdyby jedna svíčka třeba neházela nebo občas bylo by to po výměně oleje znát na chodu.Když dám nový olej ,potom co vypustím ten mix,motor běží tak jak má,na výkonu to jde znát.
Někdy jde jenom na dva :( A když kouknu do tabulky podle Jak na to, tak podle popisu RP,ale stáří 22 let kdoví komu to prošlo rukou....

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

Ještě mám pár automechaniků v záloze,kdyžtak zkusím ,ale už tomu moc nevěřím...Když tak pište cokoliv vás napadne rád vyzkouším,případně se poučím...

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

Radimo píše:
robil1.6gti píše:Měl jsem kdysi stejný problém - benzín v oleji. Pomohla až výměna svíček. Jinak auto jelo normál, svíčky na pohled vypadaly normálně. Toť můj tip.
Já tam mám originál svíčky,co mají být,ale původně tam byly jiné.Další problém když kouknu na označení svíček podle příručky Jak na to ,tak popis úplně jinej.To by mohlo taky být,protoi pořád měním svíčky .Ale jednou to jde na ty chvilku pak zase ne tak dám jiný,ale i benzín zůstává ...
To je taky pravda ,venku házet můžou a ve válcích ne-to už jsem tady někde četl.... :idea:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od vwCharlie »

Radimo píše:
shazzer píše:A co rika diagnostika?
Jo diagnostiku jsem nezkoušel, to zkusím podle navodu v příručce.To tam je takový žlutý konektor vedle nádržky s brzdovou kapalinou,podle knížky by to měl být on,musím to proštudovat ještě! :oops: stejně je to záhada :roll: Stačí diodová zkoušečka??? Já nic víc nemám.....
jo,to je on a stačí diodová zkoušečka,viz popis tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 65&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Odkud jsi? Doplň si kdyžtak hned bydliště do avataru v nastavení...

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

vwCharlie píše:
Radimo píše: Jo diagnostiku jsem nezkoušel, to zkusím podle navodu v příručce.To tam je takový žlutý konektor vedle nádržky s brzdovou kapalinou,podle knížky by to měl být on,musím to proštudovat ještě! :oops: stejně je to záhada :roll: Stačí diodová zkoušečka??? Já nic víc nemám.....
jo,to je on a stačí diodová zkoušečka,viz popis tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 65&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Odkud jsi? Doplň si kdyžtak hned bydliště do avataru v nastavení...
Tak zítra snad něco zjistím... :P

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od vwCharlie »

Radimo píše:
Radimo píše: Já tam mám originál svíčky,co mají být,ale původně tam byly jiné.Další problém když kouknu na označení svíček podle příručky Jak na to ,tak popis úplně jinej.To by mohlo taky být,protoi pořád měním svíčky .Ale jednou to jde na ty chvilku pak zase ne tak dám jiný,ale i benzín zůstává ...
To je taky pravda ,venku házet můžou a ve válcích ne-to už jsem tady někde četl.... :idea:
jako určitě bych šel potom,jinudy se tam nemá jak dostat...

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Marosh16v »

přesně, pod tlakem nemusí házet....a co kdyby byl motor lágr a olej šel přes pístní kroužky? Když už budeš v tom, změř tlaky ve válcích...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“