Motor plný benzínu...

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
jenicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od jenicek »

KOŠŤÁL píše:
Radimo píše:...Včera jsem to zkoušel tedy bez oleje,abych v případě kdyby mi natekl benzín do vany,abych ho zase nemusel vyhodit.Tak jsem motor nechal běžet cca 1-2min,aby se něco neponičilo....
to jako vážně?
to musela bejt symfonie :roll:

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

KOŠŤÁL píše:
Radimo píše:...Včera jsem to zkoušel tedy bez oleje,abych v případě kdyby mi natekl benzín do vany,abych ho zase nemusel vyhodit.Tak jsem motor nechal běžet cca 1-2min,aby se něco neponičilo....
to jako vážně?
Jo vážně,jak jinak to odzkoušet...Už jsem měnil olej dvakrát přes zimu.Zrovna nepatří k nejlevnějším ,já beru 4 litry za 650Kč 15W40 ...To máš vyhozených 1300 to zrovna není málo :laugh: :laugh:

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

jenicek píše:
KOŠŤÁL píše: to jako vážně?
to musela bejt symfonie :roll:
To se nedalo poslouchat :laugh:

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Radimo píše: Jo vážně,jak jinak to odzkoušet...Už jsem měnil olej dvakrát přes zimu.Zrovna nepatří k nejlevnějším ,já beru 4 litry za 650Kč 15W40 ...To máš vyhozených 1300 to zrovna není málo :laugh: :laugh:
no dobře,ale bez oleje nechat běžet motor?
Obrázek

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

KOŠŤÁL píše:
Radimo píše: Jo vážně,jak jinak to odzkoušet...Už jsem měnil olej dvakrát přes zimu.Zrovna nepatří k nejlevnějším ,já beru 4 litry za 650Kč 15W40 ...To máš vyhozených 1300 to zrovna není málo :laugh: :laugh:
no dobře,ale bez oleje nechat běžet motor?
No to je samozřejmě blbost :good: ,ale když si to pročteš ještě jednou,tak jsem psal ,že běžel cca 1 možná něco kolem 2 minut na volnoběh.To by nemělo dojít k poruše... :good:Alespoň myslím...

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Radimo píše: No to je samozřejmě blbost :good:
jsem rád,žes to uznal :good:
Radimo píše: ale když si to pročteš ještě jednou
to jsem si přečetl hned napoprvé
Radimo píše: ...že běžel cca 1 možná něco kolem 2 minut na volnoběh.
to je špatně
Radimo píše: To by nemělo dojít k poruše... :good:Alespoň myslím...
k poruše snad ne,ale k opotřebení zcela jistě
nikdy bych to neriskoval,radši bych tam nalil ten nejlevnější olej
Obrázek

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od shazzer »

Panove, vy teda jedete! Tohle tema by snad stalo za to presunout do Vtipky a ostatni: ten kdo tu psal, ze nechat bezet motor bez oleje "jenom" na volnobeh sotva 1 az 2 min. nemuze vadit, zcela evidentne netusi, k cemuze ten olej v motoru je. Mno ale je to jeho motor, tak ho muze treba celej rozrezat a pak posvarovat dohromady, treba mu taky pojede :-)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od KOŠŤÁL »

mě spíš zaujalo,že to nikoho netrklo
Obrázek

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

shazzer píše:Panove, vy teda jedete! Tohle tema by snad stalo za to presunout do Vtipky a ostatni: ten kdo tu psal, ze nechat bezet motor bez oleje "jenom" na volnobeh sotva 1 az 2 min. nemuze vadit, zcela evidentne netusi, k cemuze ten olej v motoru je. Mno ale je to jeho motor, tak ho muze treba celej rozrezat a pak posvarovat dohromady, treba mu taky pojede :-)
Tak to bych zase netvrdil,že nevím k čemu je olej ...Myslím ,ale že by jsme se měli bavit spíše o nějakém hlavním problému (spíše probléméch) ,který jsem uvedl zde např. proč nejdou originál svíčky ,které jsem koupil přesně dle typu a jdou mi pouze svíčky (jednobod) do fildy.Jinak to sám vím ,že nechat běžet auto bez oleje je blbost.Tak motor je 22 let starý už se mu tolik nestane... :| Jinak pokračujte v kritice :good:

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Radimo píše:Tak motor je 22 let starý už se mu tolik nestane...
to je ale fakt kravina jak peřina,nezlob se na mě
Obrázek

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od skacel99 »

Radimo píše:Jo vážně,jak jinak to odzkoušet...Už jsem měnil olej dvakrát přes zimu.Zrovna nepatří k nejlevnějším ,já beru 4 litry za 650Kč 15W40 ...To máš vyhozených 1300 to zrovna není málo :laugh: :laugh:
máš pravdu,varianta se zadřeným,nebo přidřeným motorem je mnohem levnější,než vyhodit olej :good:

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

KOŠŤÁL píše:
Radimo píše:Tak motor je 22 let starý už se mu tolik nestane...
to je ale fakt kravina jak peřina,nezlob se na mě
Fakt samá kritika,hlavně ,že to přiznávám ,že je to píčovina takhle zkoušet...jinak ,že by mi někdo určil závadu ,to se nestalo nejen tady ,ale ani u 3 mechaniků u kterých jsem to měl...stejně šetřím na nový takže na podzim jde do šrotu :laugh:

Radimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 22.01.2011 21:04
Bydliště: Benešovsko-střední Čechy

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Radimo »

skacel99 píše:
Radimo píše:Jo vážně,jak jinak to odzkoušet...Už jsem měnil olej dvakrát přes zimu.Zrovna nepatří k nejlevnějším ,já beru 4 litry za 650Kč 15W40 ...To máš vyhozených 1300 to zrovna není málo :laugh: :laugh:
máš pravdu,varianta se zadřeným,nebo přidřeným motorem je mnohem levnější,než vyhodit olej :good:
Během 2 minut z těží :negative:

Uživatelský avatar
jenicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od jenicek »

myslim, ze vicebodovy svicky treba nemusi pustit kabely ke svickam. ale k tomu oleji... taky se mi bohuze stalo, ze mi vytekl olej a auto muselo chvili jet temer na sucho, byl to hroznej ramus. motor sice bezi dal ale rozhodne mu to neprospeje!!!!

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Motor plný benzínu...

Příspěvek od Mažňák »

No babce kdysi sežrala škodověnka (105S) olej jenom 4litry, a pri tom porad jezdila a furt se divila ze ji motor vřel :fool: ,
ale ve finale bez oleje ujela cca 70km aniz by se přidřel.nebo se snim neco stalo. a ztráta výkonu? to auto nikdy žádný nemělo ani když před 33lety vyjelo z výrobní linky takže nemělo ani o ztratit :laugh:,
a to tam lila oleje z lidlu a takove podobne sračky. To ja bych zas svojemu autíčku neudělal nalit tam takový olej.
ani vodu do odstřikovačů bych si tam z lidlu nenalil, z vlastní zkušenosti vím že neředěná voda do odstřikovačů z lidlu do -30°C zamrzá už při -5°C. :baseball: (nelil jsem to do svojeho ale nalil si to do auta kolega, parádně se pak cestovalo v zimě,
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“