1.8 KR Bílý kouř-vyřešeno. Mýtus VÝFUK vs VÝKON

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
r.dasylva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 15.01.2008 20:12
Bydliště: Frýdek-Místek

1.8 KR Bílý kouř-vyřešeno. Mýtus VÝFUK vs VÝKON

Příspěvek od r.dasylva »

Konečně jsem doskládal motor, chytl mi téměř na první otočení, ale něco nehraje. I po zahřátí mi jde z výfuku vodní pára a ze zadního tlumiče mi kape voda. To měl motor už tak 10 min. provozní teplotu. Zahřáté pouze zvýšenýma otáčkama na místě, projet zatím nemůžu, zatím mi to nestojí na kolech.. Asi je blbost, aby se nové výf. potrubí a tlumiče tak dloho "potily" co. Na druhou stranu ale nemám natlakované hadice, ani na svíčkách nebylo vidět stopy vody, ani v oleji žádná emulze. Motor jde pravidelně, už po mírném ohřáti držel snad i jen 300ot/min na volnoběh než sem mu nastavil šroubkem volnoběhu více (bohužél šoupák volnoběhu neotevřel-to budu ale řešit až později proč). Startuje to sotva se dotknu klíčku, to sem čučel. Spodek hlavy byl rovný, těsnění nové. Co myslíte, asi budu stejně znovu kuchat co.. :?
Naposledy upravil(a) r.dasylva dne 24.04.2012 10:43, celkem upraveno 1 x.
Golf I CABRIO

Uživatelský avatar
Runcajz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: S L O V E N S K O - Malacky

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od Runcajz »

no neviem, ale teraz za chladného počasia nič neobvyklé... mne to parí aj pri 60°C... a aj nejaké táe kvapky z výfuku uiapnú. podla mna je to v pohode.

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od Marosh16v »

chce to projet, to může být jeste vlhkost ve výfuku atd., pokud se ti neztrácí voda, tak bych to zatím neřešil. Ale z tohodle bych jeste nevyvozoval závěry...

Uživatelský avatar
r.dasylva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 15.01.2008 20:12
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od r.dasylva »

Tak uvidím, o víkendu to protáhnu, ale moc tomu nevěřím. Znovu kuchat se mi to nechce....ale už se nato psychicky připravuju :?
Přílohy
Duben 2011 1.JPG
Golf I CABRIO

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od Marosh16v »

hmmm, krasavec, KR s velkým sáním :-) ...jeste nezoufej, jeste to nevíš jiste, já bych rekl, že pokud jsi skládal z npvých dílů, nebo jsi výfuk ve vlhkosti skladoval, tak to chvilku potrvá, než se všechno vypaří ;-)

Uživatelský avatar
r.dasylva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 15.01.2008 20:12
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od r.dasylva »

Ehm, no k výfuku..Je pravda, že potrubí tam mám o kousek víc než je zdrávo.. :? navíc jsem se zařekl, že zrovna tobě, jako zásadnímu odporci předkoncových tlumičů to ukazovat nebudu :D , ale na můj vkus to bylo moc hlučné (pouze nerez svody+koncák). Takže jsem takdle u G1 improvizoval. Škoda, že nemůžu porovnat případný úbytekl výkonu, předtím jsem měl jiný KR a bez úprav. Z foto není uplně dokonale poznat jak jsem to zamotal, ale i tak čekám, že pudete do mě.. :)
Přílohy
Únor 2011 1.JPG
Golf I CABRIO

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od Marosh16v »

provedený hezky, ukaž foto celýho, nikde jsem neviděl (golfa i výfuk) :-) ...ale když už to ztišit, asi bych volil nějaký jiný tlumič-průchozí a ne tenhle lavor :-) . Podle mě v tom bude fakt jen nasbíraná vlhkost, kor v takovém kýblu. Ale více poznáš po pár kilometrech

Uživatelský avatar
r.dasylva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 15.01.2008 20:12
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od r.dasylva »

No upřímně, až to budu dělat po druhé, udělal bych ho jinak.. Nahodil jsem foto výfukové trasy.
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
Golf I CABRIO

Uživatelský avatar
r.dasylva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 15.01.2008 20:12
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od r.dasylva »

Nevím jestli to můžu cpát do tédle sekce, ale dovolil jsem si pár fotek ze skládání..
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
1.JPG
2.jpg
Golf I CABRIO

Uživatelský avatar
Petřík
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3894
Registrován: 22.04.2008 20:21
Bydliště: LoW Ride City

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od Petřík »

je to moc pekny v tom kabriu to musi jed silene ;) motor jsi repasoval celej ?? Nejaky upravy ??

Aspon vim komu dalsimu psat az to budu skladat ;) ;) heh ...
GTI16v / OEM+ / VWgroup ♥

Uživatelský avatar
leoaukro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 09.03.2011 18:25
Bydliště: Olomouc - Tršice

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od leoaukro »

nevim jestli to blbost ale me to taky delalo a bylo mi vysvetleno ze pokud se auto parkrat nastartovalo a pak zase chladlo kondenzovala se voda ve vyfuku dostal jsem instrukce to drzet mezi 3000 a 4000otacek a sem tam to protahnout do plnejch aby se to vyfoukalo z vyfuku.Udelal jsem to a pohoda prestalo to kourit a je to v poho snad ti to pomuze doufam ze chyba neni nekde jinde aby sis neoddelal jeste motor je krasnej mam taky KR a ceka me celkova renovace.

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od Marosh16v »

a je nutné to jen tak v garáži startovat? a potom to nechat zahřát a potom to turovat, abys to vyfoukal? nechápu...

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od splouchy »

mas to moc pekný, hele malej dotaz jak starej benzin v tom máš? me thle treba delal zvetralej benzín,stacilo ze byl pres zimu v nadrzi a bylo po men, a delalo to tohle, jinak chtelo by to projet no

Uživatelský avatar
kamencz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3038
Registrován: 12.04.2010 07:33
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od kamencz »

Z vlastni skusenosti vim ze mi z noveho vyfuku u 16V mi sla para i po projeti 15km pak to teprve prestalo. Motor sice zahraty mas ale az pri projeti se ti teprve poradne zahreje vyfuk. Ale jinak to mas luxusni :) fakt nadhera. To cabrio je proste nadherny a ta zluta no super :)
Skoro všechny dily na MKII 605868274
Koupim http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=173396" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=0Vf5y4XIo8o" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
r.dasylva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 15.01.2008 20:12
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: 1.8 KR Bílý kouř

Příspěvek od r.dasylva »

Takže konečně jsem se dostal k tomu autko pořádně projet. Nový výfuk opravdu paří ještě i po zahřátí a najetí cca 15km jako psal kamencz, až po dalších km se to konečně vypotilo a kouřit přestalo. Tomu jsem nevěřil..
Jinak zážitky z jízdy-motor mi šlape jako hodinky, startuje až neuvěřitelně dobře jak za tepla tak za studena, za studena necuká, jde za plynem bez cuknutí, jde dobře v celém rozsahu otáček, když pustím plyn z vysokých otáček tak to padne na ~1000ot/min a drží bez propadu, kolisání, prostě jen koukám. Ále NEJEDE mi jako motor co jsem tam měl na chvíli předtím, který nešel za studena, volnoběh kolísal, brál mi olej a kouřil jako hovado :?. Né nějak zásadně, ale pár koníčků se mi někde zaběhlo :( . Můj favorit kde ty koně jsou je ten můj slavnej výfuk. Zvuk to má krásnej, můžu říct, ale oproti když jsem měl jenom koncák, tak nastal asi útlum zvuku i výkonu. - zatím jen spekulace, až bude opět čas zkusím hledat chyby + zkusím nahodit opět jen koncák a porovnat. Jinak díky všem za reakce a podporu.
Golf I CABRIO

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“