GOLF II 1.3 stříkačka -> kolísají otáčky

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
jakubparo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 16.04.2009 21:29

GOLF II 1.3 stříkačka -> kolísají otáčky

Příspěvek od jakubparo »

Ahoj kluci,

prosím vás o nějaký rady, mám golfíka II 1.3 stříkačku, jedná se o to, že trošku hůř startuje (to je jakžtakž v normálu), ale pokud jedu tak vypadá to jako kdyby auto jelo na 3 válce, jenže předcházelo to tím, že můj milovaný děda, který auto měl půjčený, tak aby ušetřil do toho lil technickej benzin a neřekl mi o tom, myslíte, že by mohl betj v háji píst, když to takhle zlobí nebo po čem mám nejdřív jít??? nebo jak poznám bez měřáku na tlak pístu poznat, že je špatný? dali by jste mi nějakej brainstroming na to po čem mám jít nejdříve než dojdu k tomu pístu a zda-li tohle techničák může vůbec udělat. Jinak auto pocukává při vyšších otáčkách a prostě auto netáhne, dal jsem mu včera plnou nádrž naturálu ale stále proste auto pocukává a chcípe jak studenej tak i ohřátej.

Díky za info kluci.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: GOLF II 1.3 stříkačka -> kolísají otáčky

Příspěvek od shazzer »

Jak dlouho to trapil na to nechutny "palivo"? Jestli jednu nadrz, tak se asi moc nedeje, esli 50 nadrzi tak bych to resil. Od kdy to takle dela - postupne, nejednou? Osobne bych zkontroloval prip. povymenoval elektriku (zapalovani, tj. svicky, kabely, civku), vahu vzduchu, lambdu, zmeril predstih a spravnou cinnost teplotniho cidla. Pak bych sel po falesnym vzduchu. Ale na leccos z toho je potreba stejne prislusny zarizeni jako na tu kompresi, takze se navsteve nekoho vybavenyho stejne asi nevyhnes.

jakubparo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 16.04.2009 21:29

Re: GOLF II 1.3 stříkačka -> kolísají otáčky

Příspěvek od jakubparo »

no hele zprvopočátku na to jezdil 50/50 s naturálem (podle jeho slov) a pak tam hulákal celou nádrž, jinak to bude cca tak půl roku co to měl půjčený. ale zhoršilo, jak byli ty mrazy, tak od ty doby začalo auto pocukávat a zlobit. zkusíme povyměnovat nějak svíčky a kabeláž a uvidíme co dál. právě, že z okolí mých známých nemají měřák na tlak pístu, takže jsem docela namydlenej. takže zkusíme nejdřív tyhle věci povyměnovat a poté se uvidí. pokud tě ještě něco napadne díky za rady

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: GOLF II 1.3 stříkačka -> kolísají otáčky

Příspěvek od Majsha »

shazzer píše:Jak dlouho to trapil na to nechutny "palivo"? Jestli jednu nadrz, tak se asi moc nedeje, esli 50 nadrzi tak bych to resil. Od kdy to takle dela - postupne, nejednou? Osobne bych zkontroloval prip. povymenoval elektriku (zapalovani, tj. svicky, kabely, civku), vahu vzduchu, lambdu, zmeril predstih a spravnou cinnost teplotniho cidla. Pak bych sel po falesnym vzduchu. Ale na leccos z toho je potreba stejne prislusny zarizeni jako na tu kompresi, takze se navsteve nekoho vybavenyho stejne asi nevyhnes.
NZ sezere kde co, taky jsem tam semtam nouzove lil aji redidlo. Kdyz startuje a kolisaj otacky, tak bych sel v prvni rade po tom falesnym prisavani a pak teprv resil zbytek. Zamer se hlavne na ventil volnobehu co je schovanej pod sanim a okolni hadice. Tot ze zkusenosti a prestavbe NZ na bezproblemovej nekolisajici motor :D

Uživatelský avatar
SiM
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 09.05.2008 10:27
Bydliště: Luštěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: GOLF II 1.3 stříkačka -> kolísají otáčky

Příspěvek od SiM »

Napojím se na téma.

kolísal mi volnoběh, pod plynem jako by to nedávkovalo benzín (pocit, že tě někdo drží za nárazník) a furt to na volnoběh chcípalo, za tepla i studena.
Svíčky mají najeto 5000 tisíc, vyměnil jsem pal. čerpadlo, modrý čidlo na vodu, kontrola podtlaků, očistil kontakty všude možně ale furt nic... do nádrže jsem i nalil nějakej proplach, poslední rok jsem jezdil na "no name" N95 ale furt to samé.

Tak jsem přidal na bohatosti a malinko jsem zvýšil volnoběh, teď tankuju jinde. Se to zlepšilo tak jsem volnoběh vrátil o 200 ot. níže (na 800) a bohatost jsem taky zkrotil aby tolik nebaštil...
Po těchto novotách to zatepla vrčí, volnoběh kolísá, ale ne nějak často, takže pro mě ok stav.
...ale za studena stále chcípe, takže nějaké čidlo? modrý vodní jsem měnil, napadá někoho něco? ještě mě napadá klapka, ale nechci experimentovat. díky za postřehy.

Zamer se hlavne na ventil volnobehu co je schovanej pod sanim a okolni hadice. - kde ventil najdu? pokud to stím tedy souvisí...
Škoda 105L (1977) "Bobina" R.I.P.
_Vw Golf II 1.3 NZ 5q (1991) "Red Dwarf" R.I.P.
__BMW e46 320d Touring (2001FL) "Milenka"
___Vw Caddy II 1.9 AYQ (2001) "Lída"

GIII
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 05.12.2008 23:39

Re: GOLF II 1.3 stříkačka -> kolísají otáčky

Příspěvek od GIII »

Ahoj taky se přidám pořídil jsem nz se zadrženým motorem ten se mi povedlo rozchodit na chvily sice byl přídreny ale držel otacky šel pekne za plynem a benzin nemizel ale pak ukončil svoji zivotnost tak jsem koupil z pola 1.3nz dal jsem ho do golfa elektrika zůstala z golfa motor polo a ten za studena bez zeslapnuti plynu nechitne a kolísají otacky cuka a nejde za plynem za tepla někdy chytne někdy ne otacky jakstas drží ale ne vzdy a za plynem nejde ani tak jak ten zadrenej spotřeba 14l na 100 km jezdím kousky čím to asi bude? Jo novy olej svíčky rozvody

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: GOLF II 1.3 stříkačka -> kolísají otáčky

Příspěvek od areka »

Tak jsi při přehazování udělal něco špatně. :wink:

Falešný vzduch a jestli tam jsou nějaké podtlakové hadičky, tak jestli jsou správně zapojeny a nezpuchřelé. Další možností je, že jsi přelámal někde dráty, třeba k čidlu teploty vody pro ř.j., všechno zkontrolovat a proměřit, jinak se z místa nehneš. :wink:

GIII
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 05.12.2008 23:39

Re: GOLF II 1.3 stříkačka -> kolísají otáčky

Příspěvek od GIII »

Asi udělal nějakou chybu nemá někdo schéma zapojeni pod tlaku na nz díky

Uživatelský avatar
schlomo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.05.2011 03:21
Bydliště: Vysočina

Re: GOLF II 1.3 stříkačka -> kolísají otáčky

Příspěvek od schlomo »

Podtlaky NZ
Přílohy
Podtlaky NZ.jpg
Podtlaky NZ.jpg (51.26 KiB) Zobrazeno 1923 x
Golf II NZ (1991) & Passat B5 AFN (1997)

Uživatelský avatar
pavel1993
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 16.09.2012 19:59
Bydliště: Praha 4 Háje

Re: GOLF II 1.3 stříkačka -> kolísají otáčky

Příspěvek od pavel1993 »

Jakubparo zkus vyměnit palivovej filtr, svíčky a zkus to projet, něco podobnýho nám udělal šéf nalil plnou nádrž etanolu a auto dělalo to samý
VW Golf II 1.8 66kw AT, VW Golf 3 1.9D, R.I.P VW Golf II 1.6D, Seat Toledo 1.9 TDI AFN

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: GOLF II 1.3 stříkačka -> kolísají otáčky

Příspěvek od Majsha »

pavel1993 píše:Jakubparo zkus vyměnit palivovej filtr, svíčky a zkus to projet, něco podobnýho nám udělal šéf nalil plnou nádrž etanolu a auto dělalo to samý
Sice o dva roky pozde, ale kazda rada dobra... :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
pavel1993
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 16.09.2012 19:59
Bydliště: Praha 4 Háje

Re: GOLF II 1.3 stříkačka -> kolísají otáčky

Příspěvek od pavel1993 »

No vidíš já už asi neumim číst to dělá ten metanol :D :D :D
VW Golf II 1.8 66kw AT, VW Golf 3 1.9D, R.I.P VW Golf II 1.6D, Seat Toledo 1.9 TDI AFN

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“