spatny studeny start 1.8 rp + kolisani otacek pri volnobehu

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

spatny studeny start 1.8 rp + kolisani otacek pri volnobehu

Příspěvek od fido-dido »

potrboval bych poradit nebo nasmerovat.

motor 1.8 RP mono vstrik

SPATNE STARTUJE ZASTUDENA. (chyta spise pod plynem a nebo az na druhe nastartovani)

ve vsech ostatnich rezimech bez problemu, za tepla startuje bezproblemu, volnobech drzi bez problemu za tepla i studena, pri jizde zadny problem.

podtlakove hadice jsem kontroloval.
Naposledy upravil(a) fido-dido dne 24.09.2013 14:23, celkem upraveno 1 x.
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od Koudyan »

Mívám občas podobný problém-sice nastartuju na první pokus, ale pak trvá cca půl minuty, než se motor uklidní a otáčky na volnoběh se ustálí. Během těch třiceti sekund musím přidávat plyn, aby auto nechcíplo a stejně k tomu někdy dojde.. :? potom to ale jede naprosto bez problémů. Za tepla se mi to nestalo snad ještě nikdy a ani při nižších ranních teplotách to není vždy pravidlem. Spíš když Golf stojí třeba tak dva-tři dny.. :|

Původně jsem to přičítal tomu, že jezdím hlavně na LPG (na benzín většinou jenom startuju a po zahřátí motoru přepínám na plyn). Ale vyjezdil jsem všechen starý benzín v nádrži (auto během generálky motoru půl roku stálo), natankoval na Shellce třičtvrtě nádrže, přilil do ní ten "odvodňovač" od STP, vyčistil sítka před oběma čerpadly (nový filtr je jasná věc) a nakonec nechal vyčistit i vstřik. Výsledek prakticky žádný.. :roll: prostě se to občas stane, což mě trápí hlavně kvůli nadcházející zimě.

Napadlo mě, jestli by na to nemohla mít vliv už možná horší funkce jednoho z čerpadel, ale nevím, když potom při jízdě už žádný problém nezaznamenávám.. :?:

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od fido-dido »

rek bych ze jsem postupoval stejne. privod paliva bych to take nevidel protoze to dobre tahne za jizdy.
pokud je motor teply chytne na prvni sup. tak ze to ma asi neco spolecneho jakoby se syticem na studeny start, vubec nechapu jak to v mono-vstriku funguje.

poradi nekdo ???
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od kanec.h »

cau cau mam uplne stejny problem!prvni start po ranu nebo po delsi dobe je mizernej musim ho chvilinku drzet pod plynem jakmile ho pustim chvilku drzi 600 ot/min a je jak kdyby mel chcipnout.....vetsinou okamzite vyjizdim ale ted v zime me to stve .....driv jsem auto nastartoval a sel skrabat okna :mrgreen: ted je to problem.....prvni skrabu a pak jedu...problem mam od doby co jsem vymenil cely rozdelovac kdyz mi odesel dal jsem jiny starsi........od te doby to je tak....jak se ohreje jede pekne dalsi start ok :!:

v jake poloze mate rucicku vody po ohrati? Driv jsem ji mel necely dilek pred pulkou a drzela byl jsem tak zvyklej topi hned po 5min......uz je znat teplo......tedka jsem vymenil tu prirubu co jsou v nich cidla (modre cervene cerne) byla praskla stracela se voda.....tedka ok vse pristarem jen voda se zastavi a ukazuje k prvnimu dilku a konec ?!! Rekl bych ze se zvedla spotreba .....a nejedu celou trasu neohratej ?cca 20km denne......proto vic paliva? Topi ale porad stejne .
Diky
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od Koudyan »

I u mě se to chová přesně tak, jak popisuješ. Akorát to začalo, aniž by se na autě cokoliv změnilo. Někdy beží po startu líp, jindy hůř a i ve vyšších otáčkách (1500-2000) "prská do výfuku." Po zahřátí pohoda a i na LPG cajk.. 8)

Jinak s tou "ručičkou" to mám taky podobný-vlastně skoro nikdy nevyleze z té první tlusté čárky, ale auto mi topí hned. Zkoušel jsem přehodit všechny čidla z auta, kde to bylo OK, a změna žádná. Nakonec jsem vše nechal tak, když to vlastně nic negativně neovlivňuje, a smířil se s tím. Navíc mi právě od čidla pro ukazatel jdou i nějaký dráty k elektrice od LPG, takže jsem si říkal, že je to možná nějakým způsobem ovlivněný i tím. Ale teď nevím.. :?

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od kanec.h »

Koudyan píše:I u mě se to chová přesně tak, jak popisuješ. Akorát to začalo, aniž by se na autě cokoliv změnilo. Někdy beží po startu líp, jindy hůř a i ve vyšších otáčkách (1500-2000) "prská do výfuku." Po zahřátí pohoda a i na LPG cajk.. 8)

Jinak s tou "ručičkou" to mám taky podobný-vlastně skoro nikdy nevyleze z té první tlusté čárky, ale auto mi topí hned. Zkoušel jsem přehodit všechny čidla z auta, kde to bylo OK, a změna žádná. Nakonec jsem vše nechal tak, když to vlastně nic negativně neovlivňuje, a smířil se s tím. Navíc mi právě od čidla pro ukazatel jdou i nějaký dráty k elektrice od LPG, takže jsem si říkal, že je to možná nějakým způsobem ovlivněný i tím. Ale teď nevím.. :?
:) no ještě doplním jak píšeš :mrgreen: střílý do výfuku :good:
je to věda třeba někdo něco připíše :|
tak něják newim jestli se s tim mam smířit protože vím že jak před vyměnou rozdělovače nebo příruby bylo vše jinak :mrgreen:
víc mě trapí teplota protože se mi zdá že víc žere .......
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

lukasu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.10.2012 21:45

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od lukasu »

tk je to dobrý nejsem sám :D taky mě to teďkom trápí btw s tím lpg ted to tak bude ta rafička neustale na maximum takhle je to z duvodu toho reduktoru ten se potřebuje ohřívat (jinak ho plyn zamrazí a přestane fungovat) proto odebírá nějaké to teplo z motoru v teplejších dnech to tolik nepotřeboval ohřívalo ho trochu i počasí, otázka zítra na to chci mrknou zkoušel jste někdo svíčky kabeli či tady jak někdo píše že měnil víčko nepohnul lechce s rozdělovačem? na feldě se nám to stalo ale více bod a lítaly otáčky jak se jim chtělo na volnoběh

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od kanec.h »

lukasu píše:tk je to dobrý nejsem sám :D taky mě to teďkom trápí btw s tím lpg ted to tak bude ta rafička neustale na maximum takhle je to z duvodu toho reduktoru ten se potřebuje ohřívat (jinak ho plyn zamrazí a přestane fungovat) proto odebírá nějaké to teplo z motoru v teplejších dnech to tolik nepotřeboval ohřívalo ho trochu i počasí, otázka zítra na to chci mrknou zkoušel jste někdo svíčky kabeli či tady jak někdo píše že měnil víčko nepohnul lechce s rozdělovačem? na feldě se nám to stalo ale více bod a lítaly otáčky jak se jim chtělo na volnoběh
Tak po vyměně rozdelovače za (starší) jsem daval new modré čidlo + svíčky + kabely + palec a víčko a měnil olej :) protože to nešlo za boha seřídit uchcavalo se to a měl jsem benzin v oleji......po výměně se vyblikal předstih ale nebylo to uplně ono a tak uz se to doladilo(o kousek pootočilo) dle oka :) aby jel tak jak má ..............
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od shazzer »

Kdyz mate tyto problemy na RP, proc sem nenapisete kod chyby z RJ?

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od fido-dido »

spatny start

ja jsem o vikendu zkusil vymazat ridici jednotku a znova nastavit. rikaji tomu "STARY START" ale bez jakeho koliv uspechu.

http://stekly.wz.cz/bmm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od Koudyan »

lukasu píše:btw s tím lpg ted to tak bude ta rafička neustale na maximum takhle je to z duvodu toho reduktoru ten se potřebuje ohřívat (jinak ho plyn zamrazí a přestane fungovat) proto odebírá nějaké to teplo z motoru v teplejších dnech to tolik nepotřeboval ohřívalo ho trochu i počasí
No, moc teď nechápu, co tím myslíš...jak funguje provoz na LPG, vím, protože na něj jezdím už minimálně sedm let (ve dvou různých autech). Na čidlo pro ukazatel teploty je to v mém případě napojený právě proto, aby automatické přepnutí z benzínu na plyn proběhlo až motor dosáhne určité teploty (resp. chladící kapalina, která reduktorem protéká). Při chladném počasí samozřejmě trvá déle, než se auto zahřeje, ale zase tak brutální rozdíl to není. A hlavně ta ručička nikdy nevyleze z první čárky při jakékoliv venkovní teplotě, ikdyž je motor 100% zahřátej na optimální teplotu-proto jsem to psal, když to kanec.h zmiňoval.. :wink:

Každopádně primárně teď řešíme ty starty a volnoběh při studeném motoru (nezáleží na tom, jestli je venku +25°C, nebo -5°). Koupím si tento týden zkoušečku a taky si "zablikám." I ten postup, na který tady dával odkaz fido-dido vyzkouším a podělím se o můj výsledek.. 8)

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od fido-dido »

jeste jsme zkousel vymenit teplotni cidlo prvne cervene (jenom jsem ho ochladil ve snehu a pripojil na konektor) a potom modre. take bezezmeny pri staru se studenym motorem.

u mechanickeho karburatoru hodne zalezelo na natoceni skrtici klapky pri studenem startu tak zkusim jeste neco udelat stim. zkusim jenom povolit nastavovac klapky aby se mohla vice zavrit a uvidim co to udela pri staru
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od Koudyan »

fido-dido píše:u mechanickeho karburatoru hodne zalezelo na natoceni skrtici klapky pri studenem startu tak zkusim jeste neco udelat stim. zkusim jenom povolit nastavovac klapky aby se mohla vice zavrit a uvidim co to udela pri staru
Ty jo, to nevím, jestli bych laboroval zrovna s tím. Aby to pak nebylo ještě horší.. :|

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od fido-dido »

mam na mysli ze ho povolim jenom na tech sroubech kteryma drzi ke vstrikovani.
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: spatny studeny start 1.8 rp

Příspěvek od kanec.h »

tak hlasim prvni zmeny :mrgreen:
vcera jsem prijel z prace kolem 18.hod
rano jsem sel vyndat baterku 56Ah co mam v MK2 zduvodu ze jak prituhlo starty stali za prd....vytahl jsem a dobil na plno baterku s Bory 74Ah a dal ji do mk2 pac stejne celou zimu stoji....a pridal jsem pred chladic kus krabice kartonu.... A sel dom. Tedka v 21.hod sednu do auta a nestacim se divit nastartuju na prvni otacky na 1100 ani jedno houpnuti a pochvilce cca 3min na 900 ot a drzel a nezakolisal 8O po dlouho dobe start tak ja ma byt......cestou voda na hranici jako pred vymenou priruby 8O to udelal ten karton....
ja vim asi je to blbost pouze jsem dal silnejsi baterku ale muze to nekdo zkusit?
Jsem na nocni do 6.hod do rana tak sem zvedavej na ranni start :mrgreen:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“