Seřízení rozvodů 1.3 NZ - návod pro blbce

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Seřízení rozvodů 1.3 NZ - návod pro blbce

Příspěvek od Majsha »

Aby i mene dusevne/manualne schopni vedeli jak na to, napisu to krok za krokem. Da se to udelat venku na ulici, je to min slozity nez to vypada. Budete potrebovak akorat gola sadu, slusny imbusy, 19 ockovej klic nejlip a nejaky stranovy klice a nejakyho kamarada k ruce. Alkoholici si vezmou este 3 piva.

Na zacatek je potreba vyhodit airbox, trubku k sani a nejlepe odmontovat celej altik i s drzakem a sundat kryty rozvodu vsechno kvuli pristupu. Jako dalsi sundame remenici altku. POZOR oznacte si jeji polohu, je na ni znacka pro rozvody, tak at ju pak neotocite, nevim jestli je na ni neco aby nesla otocit, tak radsi jo. Jde povolit fakt tezko, pozor na strzeni sroubu, jsou tam imbusy. Urcite si nejak poradite. Az je dole, da se sundat spodni vnejsi kryt rozvodu.

Az je vsechno nachystane, povoli se vodni pumpa, je tam 3x M10 sroubek a otoci se s ni aby povolil remen, ten pak sundate a vyhodite. Neni potreba resit aby se nic neootocilo, NZ se nepotka ( to mam vyzkouseny, praskl mi remen za jizdy, zadrela se pumpa :D :D ) Pak vyndame pumpu ven, zahodime. Vodu mame samozrejme uz vypustenou, ze ? Kdo chce, muze jeste vymenit gufero na vacce - povolime kolo, sundame zadni plastovej kryt, je na asi 5 sroubech, gufero jde v pohode vyloupnout plochym sroubovakem, neni treba rozdelavat nic vic, pak se jednoduse naklepne novy a slozi se vsechno zpatky. Plastovej kryt zadnou velkou vuli na sroubech nema, neni treba resit ze se nejak posune nebo co.

Ocistime dosedaci plochu pumpy, odmastime. Dejte novo pumpu na pozici a prichytte sroubama jemne aby s ni slo pootacet. Samozrejme jsme se napred podivali jak patri :D (pro Ty co ne, tak je na ni takovej nalitek a ten patri nahoru.) Nasadime remen na kolo na klice, nasadime spodni vnejsi kryt rozvodu a nasroubujeme zpatky remenici alternatoru TAK JAK BYLA !!! Dotahneme vsechno. Nyni prichazi vrcholna cast celeho snazeni - Nad spodnim kolem je prisroubovanej takovej plech s vyrezem, spodni rozvodovy kolo natocime tak aby zarez co je na remenici altiku byl ve vyrezu v tom plisku. Vackovy kolo otocime tak ze palec miri na prvni valec a na plastovym krytu je udelana takova sipka a ta miri na dulek co je na vackovym kole, vychazi to presne mezi zuby. Navleceme remen tak aby byl naplej mezi vackovym kolem a spodnim, pak to navlikneme na pumpu. Je dobry mit nekoho k ruce kro to pridrzi aby to nesjelo ze zubu. Pak pootocime pumpou a napneme remen tak jak ma byt. Prave jste zjistili k cemu jsou na pumpe ty nalitky zmineny vyse :D Dotahneme pumpu. Nasadime zpatky vsechny kryty, altik, vratime zpatky airbox a rozvody jsou hotovy :)

Prvorodicky to budou delat tak asi 5 hodin, me to trvalo 8, ale to jsem se si s tim hral, vsechno cistil a vykouril krabicku startek. Zadna slozita prace to neni, neni potreba zkoumat znacky na setrvaku a hledat nejaky rysky nebo znacky na hlave nekde. Hlavne nic nestrhnout jinak jste v pici.

Kdyz se mi bude chtit a pekne poprosite, tak vam to aji nafotim 8)

thesam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 16.03.2011 09:38
Bydliště: Praha

Re: Seřízení rozvodů 1.3 NZ - návod pro blbce

Příspěvek od thesam »

Děkuju za všechny blbce, co by se k tomu nepřiznali! :-)

robil1.6gti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 409
Registrován: 11.10.2008 19:23
Bydliště: ROSICE u brna

Re: Seřízení rozvodů 1.3 NZ - návod pro blbce

Příspěvek od robil1.6gti »

Pěkný návod,něco jako na ježka v kleci:"uchopíme nejdelší trn tak aby .."
jenom tam skauti nemají tu poznámku o pivu a gigárách.
Ještě ty fotky. Neprosím, bo 1.3 nemám.
:good:
-----

Normann
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 30.09.2007 00:04
Bydliště: Brno

Re: Seřízení rozvodů 1.3 NZ - návod pro blbce

Příspěvek od Normann »

Dobrej návod. Jen se mi nějak nezdá to, že se NZetko nepotká...když jsem točil jenom kolem kliky, ťukaly válce do ventilů...:-)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Seřízení rozvodů 1.3 NZ - návod pro blbce

Příspěvek od vwCharlie »

já mám taky ověřeno,že se NZ potká...
očesaly se zuby o zadrhlou vodní pumpu a už to bylo :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“