1.6 HM 55kW, mazání blikne z kopce

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Chorche
Pilot
Pilot
Příspěvky: 842
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

1.6 HM 55kW, mazání blikne z kopce

Příspěvek od Chorche »

Zdar,

menil jsem tesneni pod hlavou a ted o vikednu se mi na delsi ceste stalo, ze mi pri podrazeni a brzdeni z kopce sem tam blikne kontrolka mazání. Dela to jen pri otackach blizkych volnobehu, ktery je ted vyssi, pri horkym motoru cca 1100-1200. Zaroven v tom motoru pri volnobehu neco vrze/piska. Rozvodovy remen napnutej moc neni, piskani tam je i kdyz sundam klinak.

Vsechno zmizi pri zvyseni otacek. Olej je novy, 4 litry, nekape. Ted o vikendu bylo celkem teplo, teplomer mi ukazoval i za pulku, coz uz se mi moc nelibi. Auto delsi dobu netopi.

Nenechava me to chladnym. Nepamatuju si, ze by to delal. Nevsim jsem si, ze by to auto delalo jindy, nez kdyz cumak miri z kopce. Tak co vas napada zkontrolovat? Na mereni mazaciho tlaku nemam budik, tak kdyz tak to nekam soupnu.

Dekuju

Student
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 29.05.2011 23:38

Re: 1.6 HM 55kW, mazání blikne z kopce

Příspěvek od Student »

Olejové čerpadlo nebo ventil tlaku oleje už asi nebudou co bývali. Rámus z motoru je širší pojem. Vem si co všechno se tam hýbe. A není to zrovna zánovní motor. Změřit tlak ... popřípadě vyndat čerpalo, provést kontrolu nebo výměnu.

U starších aut měnit častěji olej... po 7000 km třeba.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“