emise 1,3 digijet

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

emise 1,3 digijet

Příspěvek od Golfik13 »

zdravičko, potřeboval bych radu od zkušenějšich, byl jsem na emisich a tam jsem zjistil, když mě to měřily, že je strašně bohatá směs, lambda byla v pohodě, tak to vytočil přes 3000 a nechal to tak pul minuty, a pak zničeho nic se to naráz srovnalo na super hodnoty, tak se chci zeptat jak je řešenej sytič, jestli neni blby čidlo, případně jestli to nemůže dělat váha vzduchu nebo něco jinýho? Aje fakt že se mi zdá že to nějak moc žere na 1,3 ku. Díky

Uživatelský avatar
vesdan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vesdan »

Bohatost se nastavuje na váze vzduchu, je tam imbus a tím se nastavuje bohatost. Sytič je řešený obchvatem škrtící klapky. Z toho plastového krytu škr. klapky vede hadice pod sání a tam je sytič. Při stoupající teplotě se postupně uzavírá.

Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

Příspěvek od Golfik13 »

když ja štelovat nepotřebuju, a volnoběh to ma taky dobrej, spiš mě ten mechanik řikal že by to mohlo bejt nějakym servomechanismem, ten stav je skokovej, špatný/dobrý, a taky to právě někdy kouří, ale olej to nežere....

Uživatelský avatar
vesdan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vesdan »

Nepotřebuješ štelovat ale směs máš bohatou. Šteluje se to při volnoběhu a ne při 3000 otáčkách. Žádný servomechanismus tam není, je tam jen váha a klapka je řízena lankem. Když to kouří tak jakou barvu má ten dým? dýmit to může právě bohatou směsí, jestli je bílý tak by to mělo být ok.

Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

Příspěvek od Golfik13 »

bílý je ale jen někdy, a nezáleží na tom jestli je teplej nebo studenej, a svíčky maj tu správnou cihlovou barvu takže fakt nevim v čem může být zrada, ještě můžu vyměnit váhu, mam jednu z ibizy 1.2 a vypadá úplně stejně, je stejná?

Uživatelský avatar
vesdan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vesdan »

Jestli je stejná poznáš podle čísla které na ní je. Mě jde taky semtam bílý dým, ale je to spíše pára když je venku zima.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“