1.3 NZ Špatné teplé starty

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: 1.3 NZ Špatné teplé starty

Příspěvek od Majsha »

A taky asi musi luxusne papkat... :lol:

Uživatelský avatar
schlomo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.05.2011 03:21
Bydliště: Vysočina

Re: 1.3 NZ Špatné teplé starty

Příspěvek od schlomo »

Žralo mi to 6,2 v létě a 6,7 v zimě.Ale to bylo před rokem a půl.Od tý doby jsem to nepočítal.Vstřiky jsem zkoušel.Stříknou a žádný prokapávání jsem nikde neviděl.Jeden opravář zkoušel prej měnit skoro všechno,ale bezvýsledně.Dva měsíce mu to tam stálo,že na tom musí dělat při chvilách,jinak si nevydělá.Nakonec sem to dotáhl jinam.Měněny uhlíky startéru (stále přidrhává).Měněn palec rozdělovače,svíčky a kabel ke svíčce (viz úvodní přízpěvek).Takže špatný zkušenosti.Hlavně,než aby Golfíno 2 měsíce někde rezavěl,tak se teď radši snažím sám.Shazzer,Majsha,Lister atd.,máte výborný přízpěvky :good: .Hodně ste mi pomohli.Že by mi někdo měnil celej rozdělovač fakt nevim,ale nejsem si jistej.
Jak těma podtl. bez baňky? Hadičke só tam stolety.
Pravej zadni do regulatoru, pravej predni nechat zaslepenej, levej predni na aktivni uhlí, zbytek odstranit? Nebo uhlí taky zaslepit?
Naposledy upravil(a) schlomo dne 11.11.2012 15:32, celkem upraveno 1 x.
Golf II NZ (1991) & Passat B5 AFN (1997)

tomas120
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 08.01.2012 11:14

Re: 1.3 NZ Špatné teplé starty

Příspěvek od tomas120 »

Ahoj,ja mam NZ v JETTE a taky mi to delalo tyto problemy a nekdy to aj chcipaloa kdyz jsem to mel u BOSCH servis HAVEL v prerove tak mi menily halovou sondu v rozdelovaci a jeto super,uz dlouho bez problemu,jen v zime musim casto cistit odlucovac oleje co je za motorem kvuli kratkym trasam,zena do prace a zpet,cau

Uživatelský avatar
schlomo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.05.2011 03:21
Bydliště: Vysočina

Re: 1.3 NZ Špatné teplé starty

Příspěvek od schlomo »

Mrknu na to.Dík
Golf II NZ (1991) & Passat B5 AFN (1997)

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: 1.3 NZ Špatné teplé starty

Příspěvek od Majsha »

Kdybys chtel, budu brzo likvidovat NZ, je tam hromada novejch veci, npr. zapalovaci kabely tesla, 2 mesice stary, svicky to stejny, vaha vzduchu, rozdelovace 2x, vstriky cisteny, nova spojka s najetejma ani ne 100 km, 5 kv. prevodovka odlucovac oleje moji vyroby, funguje mnohem lip nez original, atd. Na ty podtlaky se mrknu zitra jak to tam mam, ale ty sjou kazdopadne zaklad.

Uživatelský avatar
schlomo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.05.2011 03:21
Bydliště: Vysočina

Re: 1.3 NZ Špatné teplé starty

Příspěvek od schlomo »

Dobrá.Každej mi říká,ať už si pořídím něco novějšího,ale pokud se to ještě vyplatí,tak bych si Golfína chtěl ještě nechat.Pokud bude jezdit jak dřív,tak budu spokojenej.Na ty podtlaky už sem od tebe našel pěkný návody.Teď ještě jak to zapojit,když tam mám 16v rozdělovač.Zkusil byh ho nechat,popř.koupím od tebe na NZ.
Golf II NZ (1991) & Passat B5 AFN (1997)

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: 1.3 NZ Špatné teplé starty

Příspěvek od Majsha »

NZ je dobry kdyz se da doporadku. Moje se mnou objezdilo celou republiku a dycky bez zavahani dojelo, nikde jsem kvuli zavade nezustal viset. Podtlak nezapojis kdyz neni kam a bez nej to nebude ono.

Uživatelský avatar
schlomo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.05.2011 03:21
Bydliště: Vysočina

Re: 1.3 NZ Špatné teplé starty

Příspěvek od schlomo »

Čím může bejt to,že teplej nestartuje a studenej na brnk,když sem vyměnil modrý čidlo? Při ubírání plynu cuká.Kolik chceš za ten rozdělovač?
Golf II NZ (1991) & Passat B5 AFN (1997)

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: 1.3 NZ Špatné teplé starty

Příspěvek od Majsha »

schlomo píše:Čím může bejt to,že teplej nestartuje a studenej na brnk,když sem vyměnil modrý čidlo? Při ubírání plynu cuká.Kolik chceš za ten rozdělovač?
Mozna tim ze konecne neco zacalo fungovat a proto uz neni kompatibilni s puvodnim stavem. 500 ?

Uživatelský avatar
schlomo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.05.2011 03:21
Bydliště: Vysočina

Re: 1.3 NZ Špatné teplé starty

Příspěvek od schlomo »

Vyčistil jsem startér a ukostření a zatím startuje v poho.Ještě musím odstranit cukání při ubrání plynu a pak budu řešit,jestli sehnat ten původní rozdělovač.Ještě udělám ty podtlaky,ale pořád nevím.Pravej zadni do regulatoru zbytek vyházet,když nemám baňku na rozdělovači? Aktivní uhlí vyhodit/nechat?
Golf II NZ (1991) & Passat B5 AFN (1997)

Uživatelský avatar
vesdan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3 NZ Špatné teplé starty

Příspěvek od vesdan »

uhlí můžeš vyhodit pokud nejsi ekolog a rozdělovač určitě vyměnit za ten co tam má být, nereguluje ti to předstih
Obrázek

Uživatelský avatar
schlomo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.05.2011 03:21
Bydliště: Vysočina

Re: 1.3 NZ Špatné teplé starty

Příspěvek od schlomo »

Zřejmě odchází palivový čerpadlo.Má někdo?
Golf II NZ (1991) & Passat B5 AFN (1997)

Uživatelský avatar
schlomo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.05.2011 03:21
Bydliště: Vysočina

Re: 1.3 NZ Špatné teplé starty

Příspěvek od schlomo »

Čerpadlo vyměněno. Hučí,ale k palivový liště nejde benzín. Měl jsem sundanej zásobník paliva i s filtrem a z obou jsem vylil benzín. Stačí benzín nalít do zásobníku zpětnou,nebo čerpací hadičkou od nádrže v kufru? Vadí,že jsem s benzínem na rezervě? Dnes tam chrstnu aspon 5l z kanystru.
Golf II NZ (1991) & Passat B5 AFN (1997)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“