1,8 RP nejde a nejde prosím pomoc :(

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
johan765
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 06.04.2013 20:45

1,8 RP nejde a nejde prosím pomoc :(

Příspěvek od johan765 »

CHlapi prepáčte že zas otravujem ale mám moc na ponáhlo niečo som aj hladal ale nenašiel som :/ mám problém s golfom... 1,8 66kw 90HP mono jetronic... pred dvoma dnami mi odpálilo palec v rozdelovači... všetko je vymenené palec hlava kable sviečky.. auto naštartovalo akurat motor nedrží v otáčkach... pridám mu držím ho v otáčkach a začnu klesať.. skoro až zhasne... motor nevládze na 99% to bude palivo.. vstrek som vyčistil kolko šlo... som z toho bezradný prosím Vás poradte mi auto potrebujem čo najskôr pojazdne... čo to može byť? čerpadlo alebo filter? alebo pri najhoršom samotný vstrek? za rady Vám vopred Ďakujem :)

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,8 RP nejde a nejde prosím pomoc :(

Příspěvek od fido-dido »

sam nevim ale pokud ti odesel palec spise bych se mrkl proc ten palec odesel.. zda nemuze but nevo spatne v rozdelovaci a skontrolovat vysokonapetovou civku. popripade zda nedoslo k spatnemu nasazeni palce a kabelum.
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

johan765
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 06.04.2013 20:45

Re: 1,8 RP nejde a nejde prosím pomoc :(

Příspěvek od johan765 »

zapaľovanie je v poriadku rozdeľovač je nasadený tak ako má.. ono to v podstate robí to že ked nechám čerpadlo 2 3 krát po sebe natlačiť a potom naštartujem motor beží prvých 10sec pekne krásne bez problému... podla man to bude problém v doprave čerpadla... či už zapchatá hadica alebo filter.. stav KM je 200 000 podla tachometra ale podla môjho gusta tam je najmenej 390 000 :D :D :D a filter je na 99% originál :) skúsim tým ak to pôjde budem šťastný ako blcha :)

johan765
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 06.04.2013 20:45

Re: 1,8 RP nejde a nejde prosím pomoc :(

Příspěvek od johan765 »

a ešte jedna vec.. keď mu riadne zašlapím podlahu po tých 15 sec cca tak počuť na motore že natiahol iba minimum paliva a mnoho mnoho vzduchu...

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,8 RP nejde a nejde prosím pomoc :(

Příspěvek od fido-dido »

tak potom skontrolovat obe cerpadla, to co je mimo nadrz. dela tlak do palivoveho systemu. potom je jeste v nadrzi male podavaci cerpadlo, to precerpava benzin s nadrze k vysokotlakemu serpadlu. nekdy se stane ze cerpadlo jse slyset ze bzuci ale netlaci benzin.
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

johan765
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 06.04.2013 20:45

Re: 1,8 RP nejde a nejde prosím pomoc :(

Příspěvek od johan765 »

Problém z palivom odstránený.. plný filter sračiek.. ale opať problem asi zapalovanie.. striela to ako nenormalne.. a tak isto to trha v otáčkach.. ja už neviem som bezradný čo s tým može byť... polovica kablovačky je v tom golfe ako keby to robil škôlkar.. ja už neviem.. ak dakto by vedel s tým dačo poradte mi... s predzapalom som sa skušal hrať ale zmena žiadna... a ked dostal plnú davku tak iba strielal... ja už som bezradný :(

johan765
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 06.04.2013 20:45

Re: 1,8 RP nejde a nejde prosím pomoc :(

Příspěvek od johan765 »

chlapiiii :D problem je preč :D kostra na viku ventilov bola otrhnutá :D jedna mala obyčajná kostra :D bože že ma to skorej nenapadlo :D ale človek sa učí celý život :D takže ako to vidim keď nepôjde RPčko tak je za tým kostra :D ale Ďakujem všetkým aj tak za rady :)

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,8 RP nejde a nejde prosím pomoc :(

Příspěvek od fido-dido »

:)
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: 1,8 RP nejde a nejde prosím pomoc :(

Příspěvek od areka »

Neber to zle, ale strašně špatně se radí ve chvíli když u auta nestojíš a neslyšíš co dělá a nebo právě nedělá. Třeba by se na závadu přišlo dříve. Na druhou stranu jsi prokázal schopnost se učit něčemu novému sám a to je taky dobře. :good: Hlavně, že ti Golfík zase maká a dělá ti radost. :wink:

johan765
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 06.04.2013 20:45

Re: 1,8 RP nejde a nejde prosím pomoc :(

Příspěvek od johan765 »

No a som tu zas a znova... zas golf neposlúcha... tento krát vstrek už nejde vôbec... káble a hlavne kostru vstrekovača som premeral všetko okay tak isto aj všetky ostatne káble súvisiace so vstrekom.... auto len točí točí točí iskru dáva peknú len nemá palivo... napáda ma pár vecí.. buď je KO vstrek alebo RJ alebo to malé čerpadlo čo je v nádrži (veľké čerpadlo tlačí)... a ďalší dosť podstatný detail.. klapka bola jemnučko zaprášená benzínom ale naozaj že jemne a ked som mu pridal tak nič žiadna reakcia... ja už som fakt zúfalý z tohto RPčka... :( poraďte na čo sa mám zase zamerať

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“