problem s mazanim :(

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

problem s mazanim :(

Příspěvek od Laďa »

Tak jsem jel dnes do Brna pro nárazník a cesta se zdála v poho ale v brně mi najednou začalo cosi bručet jen chviličku napřed sem si toho nevšim ale pak jsem si všim že to brzučení bylo kvůli mazání a s ním blikla i kontrolka mazání :?

Vždycky to jen zabzučelo a probliklo samo jsem hned zdělal nohu z plynu, ale jel jsem v poho dál nic jinýho se nedělo tohle mi udělalo 3x to jsem pak jel z Brna už jen jak hlemížď do 2t ot/min abych radši dojel :? tady jsem to zkoušel pak ještě vytočit jestli to udělá to samý a při 3t nic...

CO TO? někde něco ucpanýho, čidlo v háji či ... :?: Nevíte někdo :(

Jinak motor má po výměně oleje a filtru nalítaný 10t, málo by ho tam být němělo to jsem kontroloval a před třemi dny dolíval, než to udělalo tak jsem tak 50-60km najezdil a po cestě do brna jsem jel 160 při 4t ot. a všechno v poho

Uživatelský avatar
LeeBa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LeeBa »

mozna spatnej (ridkej) olej... a venku je teplejc :D

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od lukin2 »

Taky bych to viděl na olej.Já jsem měl stejnej problém v pátek.Obě tlakový čidla jsem vyměnil,takže tím to nebude a oleje je dost.Až jsem si všiml,že je olej nějak řidkej.Každý den jezdím krátké trasy a motor se pořádně nezahřeje a voda,která kondenzuje v místě ventilového víka se dostává do oleje a tím řídne,aspon si to myslím.V pondělí vyměním olej a uvidím,jestli to pomuže.Jestli ne,tak zkusím vyměnit čerpadlo.

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

řídkej neřídkej když byl dobrej předtím v létě tak musí být dobrej i teď ne? a novej olej co jsem tam nalíval určitě taky nezdl.....

2 lukin2
To s krátkýma trasama je u mě stejný a s tím že voda kondenzuje je taky jasný tím vzniká ta emulze když mrkneš v zimě jak vypadá olej, ale delší trasou by se měla ta voda vypařit a emulze zas zmiznout že se olej s smíchá z vodou a zřídne tomu moc nefandím

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

tak v chytré knize je todle co se mi stalo je popsáno Jako vydný spínač tlaku oleje 0,3 bar či čidlo na 1,8bar, řídící jednotka v řiti, nedostatečný tlak oleje---z toho plynoucí další potíže-málo oleje, olejové čerpadlo je v řiti, porucha ložiska,

mno vyzkouším přehodit ty čidla z druhýho motoru a budu doufat :?

Uživatelský avatar
Budulman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budulman »

Podobnej problém jsem řešil v servis a pomoc

Uživatelský avatar
Mahonny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ceské Budejovwice

Olej

Příspěvek od Mahonny »

Tak to mě taky dělá mám nový olej 15W-40 a když ho ženu tak to na mě bzučí..teplota oleje mezi 90-109 stupni. Myslím,že řídne olej,přemýšlím o chladiči oleje nebo hustším oleji..co vy na to?

Uživatelský avatar
Budulman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Budulman »

Mahonny píše:Tak to mě taky dělá mám nový olej 15W-40 a když ho ženu tak to na mě bzučí..teplota oleje mezi 90-109 stupni. Myslím,že řídne olej,přemýšlím o chladiči oleje nebo hustším oleji..co vy na to?
Hustější už snad ani není ne :?: a zkus se podívat tadyhttp://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... opic&t=507

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Re: Olej

Příspěvek od Laďa »

Mahonny píše:Tak to mě taky dělá mám nový olej 15W-40 a když ho ženu tak to na mě bzučí..teplota oleje mezi 90-109 stupni. Myslím,že řídne olej,přemýšlím o chladiči oleje nebo hustším oleji..co vy na to?
A není to plná synt. ten tvůj olej?

Uživatelský avatar
Budulman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Budulman »

Laďa píše:
Mahonny píše:Tak to mě taky dělá mám nový olej 15W-40 a když ho ženu tak to na mě bzučí..teplota oleje mezi 90-109 stupni. Myslím,že řídne olej,přemýšlím o chladiči oleje nebo hustším oleji..co vy na to?
A není to plná synt. ten tvůj olej?
15w-40 je minerál ne? (ve většině případů)

frenky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Sušice

Příspěvek od frenky »

taky mám občas tento problém, mám TD a občas to dělá, když ho někde ženu v prudkých zatáčkách

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Majsha »

Mam ten samej problem s mym druhym Golfem a neni to nic s cim by ses mel nejak moc trapit. S timhle piskanim jsem najezdil uz asi 10 000 km a v poradku. Jak se olej vic zahreje tak je ridsi a obcas kvuli tomu blbne cidlo. Jinak maze v poradku. Dela to pri nizsich otackach a vyssi kvalt - treba pri jizde na 4 do 2000 ot/min
Motor maze normalne, na zivotnosti a chodi se to nijak neprojevilo.

Mam vyzkouseny ze docela pomuze olej do Dieslovyho motoru - je trochu hustsi
Do 1.3 a 1.6 v pohode, ale berte to pouze informativne jako moji zkusenost :wink:

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

2Majsha díky to je potěšující :)

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Majsha »

Pokud vylozene nepocitujes nejaky problemy s chodem auta nebo klesani vykonu tak bych to neresil. Vsiml jsem si ze to dela hodne Golfu, hlavne 1.3

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

Majsha píše:Pokud vylozene nepocitujes nejaky problemy s chodem auta nebo klesani vykonu tak bych to neresil. Vsiml jsem si ze to dela hodne Golfu, hlavne 1.3
To jsem nepoci´toval a právě že při 160 jel v poho ale pak ve městě začal blbnout.....vyměním jen čidla a nebudu se tím zabývat

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“