1.8Gti 8V 79Kw PF -nepravidelně škube motor

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
jandys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.10.2012 21:32

1.8Gti 8V 79Kw PF -nepravidelně škube motor

Příspěvek od jandys »

Dobrý den,obracím se na Vás,zkušené, jelikož mi před pár dny začal škubat výše zmíněný motor.
Začal jsem tedy kontrolou svíček,které jsem nakonec vyměnil za nové(pro jistotu),vyměnil jsem vzduchový filtr,palivový filtr,namontoval jsem na zkoušku jinou cívku z funkčního auta,zkontroloval jsem veškeré podtlaky a něteré hadičky pro jistotu vyměnil,vyčistil škrtící klapku,veškeré kontakty rozpojil a prostríkal kontaktolem a i když jsem vše toto dělal vloni na jaře,tak teď opět...a motor stále škube(při nízkých otáčkách do 2000ot. vše v pořádku ale ve vyšších to škube celým autem,jakoby vynechával celý motor..ale nedělá to úplně vždy)...malá změna nastala když jsem se dostal k rozdělovači a ošetřil ho kontaktolem...Podezření tedy padá na hallovo čidlo,ale pro jistotu píši sem,než začnu shánět jiné,čí celý rozdělovač...Nebo ještě vstřiky a jelikož je to elektronická stříkačka kterou jsem zatím v tomto ani jiném autě široko daleko nepotkal,tak nemám s kým se poradit,ani kde případně tyto vstřiky sehnat a zkoušku...Snad se některý z Vás s tímto už setkal a dokáže poradit...předem Vám mnohokrát děkuji...

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8Gti 8V 79Kw PF -nepravidelně škube motor

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

Kamarad mel to samy a mel spatny silentbloky na motoru a hazela mu poloosa,ale to asi nebude tvuj pripad.dela to za studena i za tepla?predstih mas dobry.volnobech normalne drzi?kolik ti tlaci palivo na liste?

jandys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.10.2012 21:32

Re: 1.8Gti 8V 79Kw PF -nepravidelně škube motor

Příspěvek od jandys »

Díky za odpověď.Do silentbloku bych to neřekl,dělá to nepravidelně,většinou při startu a pak někdy běhěm jízdy,s teplotou jsem spojitost neshledal,dělá to vážně nahodile.A navíc i při neutrálu když člověk stojí na místě a vytočí motor tak to dělá také.Vždy motor jakoby vypadnul ale zároveň při tom lítá otáčkoměr o cca 1000 ot. nahoru ale na motoru to slyšet není-jak říkám spíš jakoby vypadl nebo se dusil.Když to začne dělat při jízdě většinou stačí rázněji přidat plyn a motor se chytne a běží normálně,ačkoliv se mi zdá že od doby,kdy mi to začalo blbnout tak motor táhne méně.Takže i předstih jsem shledal jako v pořádku,jelikož to nedělá vždy.Volnoběh drží normálně,max když je motor studený tak si trošku přidá,ale po cca pul až jedné minutě je opět v normálu a po zbytek dne již nehapruje.Takže si s tím nevím rady a spíš čekám až přestane jet úplně,to se pak snad ta chyba najde snáz.

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8Gti 8V 79Kw PF -nepravidelně škube motor

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

A podtlaky a falesny vzduch si kontroloval.podtlaky jsou svine a taky me na PFku vytrestaly.a nebo odchazi řidici jednotka.a co modul na řj na zapalovani treba zlobi? Jinak cipis v Rakovniku ma ŘJ funkcni.take jsem ji zkousel v aute protoze jsem mel na ni podezreni a tou to nebylo.skus nekoho sehnat avyzkouset ji treba vymenit.a nebo kamaradi rikaly,ze by mohla zadrhavat ve vaze vzduchu klapka.

jandys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.10.2012 21:32

Re: 1.8Gti 8V 79Kw PF -nepravidelně škube motor

Příspěvek od jandys »

Podtlaky jsou zkontrolovány a vyměněny,ještě poslední dobou hůř startuje,ale to bude uhlíkama..Vaha vzduchu a klapka "plynu" je vyčištěna, dokonce jsem i při otevřeném filtrboxu sledoval klapku a chodí plynule a při tom vynechávání motor se ani nehne..zbývá buď ta ŘJ nebo hallovo čidlo :/ ..Jsem od sokolova na Karlovarsku,jenže nikoho kdo by měl PF v mém okolí neznám,takže nemohu vyzkoušet.Zkusím ještě v nejbližší době to hallovo čidlo.

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8Gti 8V 79Kw PF -nepravidelně škube motor

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

Cipis z Rakovnika ji ma funkcni a moc za ni nechce.je tu na vw klubu taky.
Tak to ti nevim cim to dal muze byt.bud fakt řj,nebo rozdelovacem.

Pauši
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.10.2014 17:20

Re: 1.8Gti 8V 79Kw PF -nepravidelně škube motor

Příspěvek od Pauši »

Ahoj koupil jsem golfa se stejným motorem a stejným problémem. Tak jsem se chtěl zeptat zdali jsi ten problém vyřešil ? Popř. Jestli nemáte někdo zkušenost s touhle závadou. Moc děkuji za rady

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: 1.8Gti 8V 79Kw PF -nepravidelně škube motor

Příspěvek od vintera »

A co třeba někde v okruhu zapalování zlomený, zoxidovaný vodič, vadný přípoj? Hodně blbě se to hledá, když je závada nahodilá. Pomohlo by, kdyby někdo v okolí měl vhodný osciloskop a uměl s ním pracovat. Vyloučit elektriku je třeba a potom hledat dál. Kdysi mně u auta GAZ Poběda zlobilo podobně zapalování, zcela nahodile motor cukal. Prasklá izolace vodiče mezi cívkou a rozdělovačem a uvnitř zelená rozpadlá měď.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“