1.6 EZ volnoběh - mění se

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Nakadah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 294
Registrován: 30.10.2008 19:07
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

1.6 EZ volnoběh - mění se

Příspěvek od Nakadah »

Zdar pánové po dlouhé době. Měl bych takový dotaz, ohledně volnoběhu na mé 1.6 EZ. Karbík mám Pier 2E2, posledních 80.000km sem na něj nemusel sáhnout (už to je fakt doba). Praskla mi ale minulý víkend membrána v 3-polohovém ovladači volnoběhu, naštěstí mě Charlie zachránil zásobou ND. Opět mi to šlape...

A k věci. Nastartuju motor a nechám ohřát, voda má něco přes 80°C fakt rychle. Se světly seřídím volnoběh na 950rpm - bez světel stoupne na 1050rpm (to je jasný, odlehčí se alternátor). Tohle všechno na místě drží na těch 950rpm +- něco málo nahoru dolů. No a pak třeba jedu do práce ráno, mám to 30km. Teplota vody se pohybuje někde mezi 80-90°C (podle počasí). Dorazím na místo a koukám - otáčky bez světel 1200rpm. Uvažoval sem, jestli se cestou vzduchem nějak nechladí to tělísko s voskem co při studené vodě přidává volnoběh a pak pomalu s ohřívajícím se motorem ubírá - ale mechanismus do klapky při ohřátém motoru dávno nehrabe - koukal sem tam baterkou a je to tak. Zkoušel sem kývat karbecem, jestli není prasklá gumová příruba, ale otáčky to nepřidává takže nejspíš ne. Směs mám seřízenou podle sebe, na polovinu rozsahu mezi klesajícím otáčkami (což je mírně bohatší). Svíce čisté, motor jinak šlape bez problémů. Za chvilku se na tachometru objeví číslice 300.000km :) - ale ten volnoběh mi vrtá hlavou. Studený motor startuje na drc, horký musím pár vteřin na startéru podržet.

Nenapadá někoho něco? Nak

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“