netopí a pak zase topí

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

netopí a pak zase topí

Příspěvek od machinecz »

Zdravím motor 1,8 RP .. děje se to, že auto vubec netopí klapka ventilace se hejbe , termostat funguje jak má .. ale prostě to netopí ... podřadíte vytočíte motor a auto začne topit a pak už topí stále .. típnete motor a zachvilku příjdete a zase netopí vubec .. studenej vzduch .. přicpanej radiátor? nestalo se někomu ?

Uživatelský avatar
pavel1993
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 16.09.2012 19:59
Bydliště: Praha 4 Háje

Re: netopí a pak zase topí

Příspěvek od pavel1993 »

Mě to dělá taky mám taky RP a pomohlo mi odvzdušnění chladící soustavy ale ovzdušňoval jsem to asi hodinu
VW Golf II 1.8 66kw AT, VW Golf 3 1.9D, R.I.P VW Golf II 1.6D, Seat Toledo 1.9 TDI AFN

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: netopí a pak zase topí

Příspěvek od machinecz »

odvzdušnit? .. jak se to dělá? já myslel že je to samoodvzdušňovací systém pomocí nejvyššího bodu na chladiči do dvojitý expanzní nádoby .. ale vnuknul jsi mi nápad že by to mohlo bejt zarostlý vodním kamenem na chladiči ..

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: netopí a pak zase topí

Příspěvek od fido-dido »

mrkni sem
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=119&t=26237" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=117&t=276219" onclick="window.open(this.href);return false; spise hadice
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: netopí a pak zase topí

Příspěvek od machinecz »

Děkuji ti, hledal jsem než jsem psal topic .. jenže .. problém je jinde .. auto netopí vůbec .. prostě ledovej vzduch , ne že by topilo málo ... není rozdíl jestli jedu nebo stojím .. roztopím ho tím že prostě tomu autu naložím .. dostanu ho do vysokejch otáček, pak začne topi naprosto normálně dokud nezastavím a nenechám schladnout .. jinak hadice tam jsou napojovaný , propojovací ventily tam nejsou .. jinak ještě ujasním, že se bavím vždy o ohřátým autě na provozní teplotu .. nejde o to že by bylo studený a těma otáčkama bych ohřál vodu, .. dneska mrknu na tu hadici k expancze jestli odvzdušnuje..

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: netopí a pak zase topí

Příspěvek od fido-dido »

mrkni zda mas dost vody v expanzce. stalo se mi ze prvni prestalo topit topeni a cidlo mnozstvi neregistrovalo ubytek vody.

jeste me napadlo vymenit vicko na expanzni nadobce ale pokud se teplota vody dostane na beznou uroven dle budiku tak to asi bude fungovat spravne.

potom uz jenom vymena topeni. pokud je jeste puvodni bude zanesene.
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: netopí a pak zase topí

Příspěvek od machinecz »

no taky to tak vidím .. 2 možný věci .. bud radiátor zanesenej nebo odvzdušnovák na chladiči .. dneska snad stihnu a napíšu výsledek

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: netopí a pak zase topí

Příspěvek od fido-dido »

zavzdusnene to dle meho nebude to vw nedelaji. typuji radiator kaput
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

Uživatelský avatar
pavel1993
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 16.09.2012 19:59
Bydliště: Praha 4 Háje

Re: netopí a pak zase topí

Příspěvek od pavel1993 »

Ještě často pomáhá že nedotáhneš víčko expanzky a necháš ho lehce povolené já to mám u všech, jenže tam vim že tam jsou víčka v háji
VW Golf II 1.8 66kw AT, VW Golf 3 1.9D, R.I.P VW Golf II 1.6D, Seat Toledo 1.9 TDI AFN

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: netopí a pak zase topí

Příspěvek od machinecz »

tak vítězem je radiátor topení .. přívod horkej výstup studenej .. to bude fajn sobota zejtra :D dík za rady , snad někomu pomůže

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“