stav chladici kapaliny RP

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od kanec.h »

Mam takovej problem pri prujezdu zatackou na me blikne kontrolka ze je malo vody (hladina vody ok)tak sem vcera cidlo vyndal a ocistil .Kdyz sem to vracel samozrejme me prasklo hodne sem snidal :mrgreen: jine sem nemel tak sem tam dal nadobku z jednicky bez diry nez koupim nove jenze kdyz je to tedka odpojene a konektor volnej .nikde nic neblika jako by cidlo bylo zapojene az dneska zase pri prujezdu zatackou nachvily bliklo :)
Kabelaz bude nekde spatna?
Jeste bych chtel poprosit o original cisla cidel
cerneho pro budiky
cervene pro predehrev
modreho pro jednotku
diky
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od areka »

červené 251 919 369 B - termospinac pro predehrivani saci trubky.
modré 025 906 041 A - snimac teploty skrin termoregulatoru pro vozidla s katalyzatorem.
černé 251 919 501 (D) - cidlo teplomeru pro ukazatel teploty chladici kapaliny.

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od kanec.h »

Dekuju :good:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od kanec.h »

Dokaze nekdo vysvetlit proc po ujeti 2metru budiky ukazuji ze je ohrate? Cidlo sem dal nove a porad stejny
stejne tak pri jizde obcas se rozsviti ze ja malo chladici ale pritom je ji tam akorat snimac je taky novej a prd platny . . . . Nejaka rada na co mrknout?
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od areka »

Když se rozsvítí dioda, ručička ukazuje přehřáto?

po ujeti 2metru budiky ukazuji ze je ohrate - odpoj konektor od čidla, co se děje?

Proměř vodiče od od čidla teploty po budíky, čidlo - žluto-červený vodič pin 1 do pojistkovky na pin G2/3, z pojiskovky U2/9 na konektor budíků T28/23 taktéž žluto-červený - jestli se někde po cestě neprodřela izolace a nedotýká se ti vodič kostry.
Pro kontrolu druhý hnědý pin 2 jestli je správně ukostřen. Platí pro CE2 co máš ty.

Pokud na nic nepříjdeš, tak patrně odešla signalizace přehřátí a nedostatku chladící kapaliny v budíkách.

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od kanec.h »

Nene dioda na stav chladici kapaliny jen problikne vetsinou pri prujezdu zatackou ostreji ale schvalne sem dal o kousek vic kapaliny a stejne problikne abych vyloucil ze ji je malo ale nema to na to vliv kdyz to z nadobky odpojim reaguje to zase stejne jako by bylo zapojene.co se teploty vody tyka tak rucicka povyleze o centimetr nikdy vic nebo min vzdy stejne! Zotra zkusim tvoje rady :)
edit: tak tekda sem jel cca 17 km do work odpojil sem snimac hladiny kapaliny a neprobliklo ani jednou :D :)
Misto toho aby to porad svitilo ze je odpojenej konektor chova se to jako zapojene :-/
Odpojil sem i cidlo pro budiky a stejne si to o ten centimetr popolezlo viz foto ale hnedka po vyjezdu a ujeti par metru!
Na foto pridavne budiky pri prijezdu cca 90 C a ukazatel na budikach pristrojovky pouze kousek.
Přílohy
collage.jpg
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od areka »

Budík teploty ve sdruženém přístroji kaput.

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od kanec.h »

:mrgreen: :good: rychle vyrese no kazdopadne diky majstro
sehnat teda jedine jine?sice mam pridavnej ale ale . . . . :mrgreen:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od areka »

Já jsem teda prase co se budíku teploty týká :oops: , mám KR asi 10 let a za celou dobu jsem se nedonutil jej vyměnit za funkční, vyřešil jsem to tak, že mám stále puštěné topení a na MFA mám nastavenou teplotu oleje. Říkal jsem si že to udělám, ale auto najezdí v létě když je slunné počasí tak 2000km za rok a pak ho stejně uložím do garáže a zbytek roku stojí, tak jsem rezignoval. :mrgreen:

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od kanec.h »

Jasny :mrgreen: no ja uz sehnal a zitra je tam prasknu :wink: pro ten pocit :lol:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od kanec.h »

Tak zmena planu dal sem budiky :-( a bohuzel sem tam kde sem byl rucicka na budikach povyleze na stejnou pozici jako na predchozich budikach.a vcera sem jel z prace a rucicka nepovylezla vubec se nehla .dneska se v tom zase pohrabu.vic me znervoznuje ze teplota za normalni jizdy cca17km a naslednem parkovani povylezla nad 90 stupnu sepla se sahara . . . . . Tohle nepamatuju ze by se me stalo nekdy v lete :) jedine co sem udelal jinak ze sem nemel pustene topeni po ceste.
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od areka »

Vytáhni konektor od čidla teploty a drátkem ho propoj ráno natvrdo (tím nasimuluješ přehřátý motor), pak napiš jak se za jízdy budík teploty ve sdruženém přístroji a přídavný chovali. Měl by jsi mít stále jako přehřáto, tím by jsi vyloučil přechodový odpor ve vedení od čidla k budíku v přístrojovce. Nic jiného tam už nemůže být.

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od kanec.h »

Taaaaaak propojeno :) rucicka okamzite stoupla a zacla blikat kontrolka.
Pridavnej budik ukazoval klasicky 80 - 90 zalezi jestli je pusteny topeni.
Napada me ze nove cidlo sice ukazuje ale v jinem rozsahu protoze po vymene budiku zas povyleze max. Tech 10mm
Stare cidlo puvodni nemam to sem aktivne vyhodil :-/
Přílohy
2014-01-11 13.21.28.jpg
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: stav chladici kapaliny RP

Příspěvek od areka »

Jedině čidlo. Někdy ty repliky stojí za ....., taky jsem jednou postupně vyreklamoval 4 čidla pro ř.j. než ukazovalo co mělo. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“