mk2 1.3 40kw nerovnoměrný chod motoru poradte prosím

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Cullen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 21.10.2012 11:37

mk2 1.3 40kw nerovnoměrný chod motoru poradte prosím

Příspěvek od Cullen »

potřeboval bych zjistit základní nastavení předstihu .... mělo by se to prý ladit šroubkem na škrtící klapce a imbus šroubem na váze vzduchu ale nevim to jistě proto bych úpotřeboval zjistit tovární nastavení. mam najeto 190tkm. při volnoběhu je po chvilce slyšet malé vystřelení z výfuku a motor nemá moc rovnoměrné otáčky. nevím teda jak na tom jsou tlaky ve válcích ale i tak mam pocit že by to mělo aspon trochu šlapat. poradte mi prosím díky :)

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: mk2 1.3 40kw nerovnoměrný chod motoru poradte prosím

Příspěvek od areka »

Barva svíček?

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: mk2 1.3 40kw nerovnoměrný chod motoru poradte prosím

Příspěvek od vintera »

jo, začni svíčkama, střílení, nerovnoměrný chod signalizuje něco špatně v zapalování. Otázka, jestli se závada projevila sama, nebo po nějakém zásahu do seřízení, po nějaké opravě, výměně, mytí motoru a pod.

Cullen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 21.10.2012 11:37

Re: mk2 1.3 40kw nerovnoměrný chod motoru poradte prosím

Příspěvek od Cullen »

svíčky mají naoranžovělou barvu což mi přijde v pořádku a začalo to dělat po čase kdy jsem dělal rozvody a měnil vodní pumpu. ještě to začalo po vyměně pumpy a složení zpět vydávat písklavé zvuky z míst od rozvodů. myslel jsem že to dělá ten kryt ale po sundání to píská nebo spíš vrže stále :/

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: mk2 1.3 40kw nerovnoměrný chod motoru poradte prosím

Příspěvek od areka »

Cullen píše:svíčky mají naoranžovělou barvu což mi přijde v pořádku a začalo to dělat po čase kdy jsem dělal rozvody a měnil vodní pumpu. ještě to začalo po vyměně pumpy a složení zpět vydávat písklavé zvuky z míst od rozvodů. myslel jsem že to dělá ten kryt ale po sundání to píská nebo spíš vrže stále :/
Není moc napnutý rozvodový řemen? Jsou rozvody nastaveny správně?

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: mk2 1.3 40kw nerovnoměrný chod motoru poradte prosím

Příspěvek od vintera »

za jak dlouho po výměně rozvodů má motor špatný chod? Může to s nimi souviset, mohl se změnit předstih zážehu. Zkontrolovat rozvody, napnutí, jak ti píše areka.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“