16v PL záměna bloku

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
kure
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 09.11.2011 19:49
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

16v PL záměna bloku

Příspěvek od kure »

zdravim všechny omlouvám se za další podobne téma ,ale řeším problém z blokem koupil jsem PL které leželo pár let, bylo přirezlý na 1vním válci po vybroušení rzi motor sice lze lehce protočit ale 2krát se mi ho nechce použít a proto jse ptám jestli lze zaměnit tento blok za jakoukoliv 1,8 nebo konkrétní typ děkuji všem za reakce :wink:
Přílohy
hlava už je v cajku :-)
hlava už je v cajku :-)

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: 16v PL záměna bloku

Příspěvek od lister »

16v bloky jsou jiný než 8v, takže ideální by bylo vzít blok z PL/KR.

rozdíly jsou snad v kanálech kterýma se vrací olej z hlavy do vany, přitom těsnění pod hlavou je ale stejný, takže to nebude tak žhavý.
další rozdíl 16v má písty chlazený zespoda ostřikem oleje, jsou ale machři s 16v přes 200hp bez ostřiku a nemají s tím problém...
takže vlastně ten 8v blok by se dal použít, je potřeba přehodit písty, pohon čerpadla a rozvodový kola.

pak je tady ještě varianta s blokem 06A (1,8 20v)..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

kure
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 09.11.2011 19:49
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: 16v PL záměna bloku

Příspěvek od kure »

lister píše:16v bloky jsou jiný než 8v, takže ideální by bylo vzít blok z PL/KR.

rozdíly jsou snad v kanálech kterýma se vrací olej z hlavy do vany, přitom těsnění pod hlavou je ale stejný, takže to nebude tak žhavý.
další rozdíl 16v má písty chlazený zespoda ostřikem oleje, jsou ale machři s 16v přes 200hp bez ostřiku a nemají s tím problém...
takže vlastně ten 8v blok by se dal použít, je potřeba přehodit písty, pohon čerpadla a rozvodový kola.

pak je tady ještě varianta s blokem 06A (1,8 20v)..
ok tak teda prohodim pisty cerpadla kola a jedem

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“