Jak muze fungovat PB bez lambdy?

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Jak muze fungovat PB bez lambdy?

Příspěvek od Laďa »

Nazdárek já se v tom nevyznám, ale jeden týpek z klubu a další asi mechanik tvrdí že PB nemůže fungovat bez lambdy....
A prej Krko lambdu i kat má?

Umí to někdo vysvětlit?

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

taky sem zaznamenal něco v tom smaslu že jeden digifant (PF) má lambdu a druhej (PB) ne, v etce je u lambdy pro PB nepsáno "pro vozidla s dodatečně montovaným zařízením na čištění výfukových plynů" což potvrzuje tu teorii o tom, že standartně PB lambdu nemá.

a jak může fungovat motor bez lambdy, asi tak že musí přesně odměřovat množství (váhu) nasávanýho vzduchu a k tomu musí mít v ř.j. uložený data pro délku vstřiku. samozřejmě když má motor zpětnou kontrolu pomocí lambdy je to takový lepšejší.

s KRkem se to má asi tak že, se dělal jak bez lambdy a katu, tak s nima, stejně jako jiný motory s K-jetronikem, v etce se zase píše cosi o "dodatečně montovaným zařízení...." , nejspíš to bylo jako příplatková výbava pro "uvědomělý řidiče" ,nebo pro některý státy s přísnejma předpisama...
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žížal »

Protože PB je s Digifantem opravdu asi bez lambdy moc dobře nepojede. Digifant je klasické elektronické vstřikování a to je bez lambdy celkem k ničemu...

Ale je tu jedna možnost - vyhodit Digifanta a implantovat karburátor...
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

No pokuď vím tak HWtest ho má tak ho navnadím na diskuzi....bo jsem právě přemýšlel že bych z PF udělal PB

Rozdíl v PB a PF je očivdně v tom že PB nemá kat a lambdu a bude mít jinou řj......Může mít i jiný vačky ostřejší? či ten rozdílovej výkon mezi PF a PB je v tom katu a lambdě a řj.?

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žížal »

To je zvláštní, o tom že může být PB bez lambdy jsem slyšel, ale viděl jsem ho naživo a lambdu měl...
To nevylučuje že by byla jiná jednotka bez lambdy. Asi to tak bude protože i na doppel-u je u PB lambda x/-. Hlava by měla být stejná (má větší ventily než 66kW verze). Rozdíl ve výkonu PB/PF je 3kW a to je asi fakt jen rozdíl kat/bezkatu.
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HWTest »

Mám doma PB (druhej Golfík mé slečny), je to GTI rv 1987, je bez lambdy a katu a jede jako šlak, tj velmi dobře, i když to zatím nemám s čím srovnat, s RP to nemá cenu - nemá naprosto šanci :-)
Můžu udělat nějaký fotky motoru toho PB, ale fakt nevím, kde by ta lambda měla být, u PF je v (druhém) díle výfuku obsahujícím kat, těsně před katem, PB má první díl výfuku jinej, delší než PF, v podstatě PB má ten delší první díl, pak následuje u PB první tlumič, PF má kratší první díl, kat a pak místo prvního tlumiče tam má jen spojovací trubku a pak už jsou jen oba zadní tlumiče, ty jsou u PB i PF stejné. PB a PF se liší tímhle a pak už jen řídící jednotkou, jinak jsou stejné.
Popsal jsem to asi dost nepřehledně, hodím sem pro názornost obrázky.
Nicméně chystám dost velkou vylepšovací akci obou Golfíků, moje RP dostane motor PF z GTI rv 1991 s lambdou a katem a druhej dostane novější PB (taky z 1991) s míň kilometrama.
Jsem zvědavej, jak pak pojedou ...
Ale zatím je to na delší lokte, jelikož kámoš zatím nemá volnou garáž ani čas a sám to (výměnu motorů) určitě nedám.
Přílohy
Výfuk motoru PF
Výfuk motoru PF
PF.gif (10.24 KiB) Zobrazeno 1133 x
Výfuk motoru PB
Výfuk motoru PB
PB.gif (8.22 KiB) Zobrazeno 1133 x

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

2 HWTest koukm že s výmenou motorů máme stejnej problém :( ale snad se vyřeší a doufám že to PB z toho udělám :)

Uživatelský avatar
hugo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodoninsko

Příspěvek od hugo »

Nevim proc by Digifant nemohl fungovat bez lambdy.
PB je bez lambdy.

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žížal »

Tak jo tak sem se zase dozvěděl něco novýho a to že je verze Digifantu co nepotřebuje lambdu :D To je hoodně fajn...
Golf real car, real fast

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“