Golf 2 1.6 PN čidlo vody ?

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kelty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19.02.2012 19:29

Golf 2 1.6 PN čidlo vody ?

Příspěvek od Kelty »

Ahoj , uprimne a narovinu - benziny mi vubec nic nerikaji - ja se amatersky vyznam trochu dieselech , ale koupil jsem si g2 od pana tmavsi pleti , protoze jsem dvojku vzdycky chtel , ale zacal mi varit , tak jsem vymenil termostat a objednal jsem cidlo.. original cidlo co se prodava je modre dvoukonektorove a to mi taky prislo , ale ja mam cerne -to co tam bylo. A ma 4 konektory. Tak jsem tam to cerne nechal , ale kdyz jsem koukal na elektriku tak je to cele zprasene tzn zadny konektor ale 4 hole kabliky s nalisovanymy konekturky do radia. Za boha nemohu prijit na to jak to zapojit , puvodne to delalo taky bordel - auto nedrzelo otacky prskalo a pod. Hadicky k podtlakum jsem menil takze je to urcite v te elektrice.. ted at to zapojim jakkoliv tak bud budik ukazuje ze auto vari a nebo neukazuje nic a to i po jizde. Co jsem po netu koukal tak tyhle motory maji 2 konektory po dvou kabelech a to do dvou cidel ktere jsou hned u domecku na privod vody v hlave - modre a cerne cidlo.. ja mam proste jen jedno cerne ale 4pinove . Poradi mi nekdo jak to zapojit? Snazim se to dat celkove dokopy ale jak rikam nejsem benzinovej. Na hlave motoru mam navic cislo 0261033730 a nikde jsem nenasel na netu ze by se jednalo o pn ale spis to vypada na nrco jineho.. na bloku jsem zadne cislo ani kod nenasel. Navic v tp mam datum prvni registrace 12.07 1999 :lol: jsem z toho vehiklu trochu jelen
VW T4 Multivan 2,5 TDI
VW Golf MK2 1.6

Ex
Audi A6 2.5tdi
VW Vento 1.9 TDI
VW Golf MK4 1.9TDI

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Golf 2 1.6 PN čidlo vody ?

Příspěvek od Georgino007 »

Hoď sem foto motoru, to vypadá na nějakou skládačku... G2 má mít opravdu dvě čidla, jedno je pro "ŘJ", druhý pro ukazatel na budíkách. Jestli tam máš čtyřpinový, tak je nejspíš z G3, kde to je sjednocený do jednoho čidla ;) Nicméně i tak by to mělo jít zapojit. Auto opravdu vaří, nebo to jenom ukazuje budík? Ten může taky ukazovat co se mu zachce :D

Uživatelský avatar
Kelty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19.02.2012 19:29

Re: Golf 2 1.6 PN čidlo vody ?

Příspěvek od Kelty »

No mě to normálně fungovalo akorát ta ručička byla pořád pod polovinou jakože se to nedohřálo na těch 87 nebo kolik otevírá termostat, no a pak s tím jela mladá a normálně to uvařila.. V servise jí řekli že to termostat nemá a přetěsnili ten domeček :lol: :lol: takhle se vydělává na lidech... no ale tak zajímalo by mě co to teda vůbec je :lol:

20151027_150709.jpg
20151027_150700.jpg
VW T4 Multivan 2,5 TDI
VW Golf MK2 1.6

Ex
Audi A6 2.5tdi
VW Vento 1.9 TDI
VW Golf MK4 1.9TDI

Uživatelský avatar
remarque
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk

Re: Golf 2 1.6 PN čidlo vody ?

Příspěvek od remarque »

Termostat je schovaný u vodní pumpy, v přirubě, na kterou je připojená spodní hadice od chladiče.
Kelty píše:...V servise jí řekli že to termostat nemá a přetěsnili ten domeček...
K dotyčným mechanikům se radši nebudu vyjadřovat :baseball: .

Uživatelský avatar
Kelty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19.02.2012 19:29

Re: Golf 2 1.6 PN čidlo vody ?

Příspěvek od Kelty »

Jojo vím , na to jsem přišel ihned a už to mám dávno vyměněné , každopádně ty automechanici jsou docela punkeři no ... :lol: :lol:
VW T4 Multivan 2,5 TDI
VW Golf MK2 1.6

Ex
Audi A6 2.5tdi
VW Vento 1.9 TDI
VW Golf MK4 1.9TDI

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Golf 2 1.6 PN čidlo vody ?

Příspěvek od Georgino007 »

Ten humus s tunou silikonu udělali oni? 8O To jsou teda mechanici jako noha :D Jinak tahle příruba s čidlem je fakt z G3, dvojka má mít místo toho jednoho čidla dvě za sebou, modrý a černý ;)

Uživatelský avatar
Kelty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19.02.2012 19:29

Re: Golf 2 1.6 PN čidlo vody ?

Příspěvek od Kelty »

A poradite mi prosim nekdo teda jak zapojit? Podle barev dratu?
VW T4 Multivan 2,5 TDI
VW Golf MK2 1.6

Ex
Audi A6 2.5tdi
VW Vento 1.9 TDI
VW Golf MK4 1.9TDI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“