Spojka G60

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
mikii
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2159
Registrován: 30.01.2008 22:04
Bydliště: Skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Spojka G60

Příspěvek od mikii »

Potřebuji radu zkušenějších. Jedná se o spojku na golfu G60 předělanou na ovládání lankem s automatickým nastavením. Komplet spojka je nová Valeo, páka a čep uvnitř převodovky je taky nová originál VW. Lanko sachs s automatickým nastavením je taky nový. Řadit jde všechny kvalty pěkně lehce.

A teď ten problém. Když sešlapuji pedál spojky tak jde pěkně, akorát že na konci to jakoby skočí. Prostě jde trošku s odporem a pak jako bych prošlápnul na volno. Potom když pouštím pedál tak ten konec pedálu nic a až to pak má odpor, ten pedál, tak začíná spojka zabírat. Ale jde o to že pokud to nepouštím hodně s citem tak v tom přeskočení to najednou zabere a auto cukne. Prostě ten pedál nejde pravidelně. Předtím když jsem měl sachs spojku tak šel pedál normálně pravidelně a i když jsem ho s vypnutým motorem pustil rychle tak pohoda. Teď když s vypnutým motorem pustím spojku rychle tak je slyšet takový náraz jakoby. Myslel jsem že je to lankem ale když je teď nový tak tím to není. Jediný co mě napadá tak že ten přítlačák od valeo prostě tak blbě chodí. Ale ještě než zase budu sundávat převodovku chci vědět jestli se s tím někdo setkal a čím to může být.

Díky všem. Pokud jsem na něco zapomněl ptejte se. :mrgreen:

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka G60

Příspěvek od jirkaTDI »

Jaký je číslo toho lanka? Já mám pevný lanko z Passata 1.6, číslo 357721335E a funguje to dobře :)

Jinak Valeo spojky jsou trochu shit, ale těžko říct, jestli je třeba přítlačák na vině... Mrkev na převodovce jsi namazal, aby po ní lamela klouzala?
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
mikii
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2159
Registrován: 30.01.2008 22:04
Bydliště: Skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka G60

Příspěvek od mikii »

Lankem to nebude. Předtím jsem měl vše stejně akorát sachs spojku a to fungovalo. Jenže lamela vydržela asi 2000km a když jsem ji vytáhl tak střed byl rozpadlej a hrkala. Bral jsem valeo protože měli psaný že dodává do prvovýroby a sachs už jsem měl. Přemýšlím že bych lamelu nechal valeo a vrátil tam sachs přítlačák. Ano mrkev je namazaná.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Spojka G60

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak to Valeo nech přeobložit rovnou HDSkem..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
mikii
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2159
Registrován: 30.01.2008 22:04
Bydliště: Skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka G60

Příspěvek od mikii »

Takže kdyby se to někomu stalo tak podávám info. Vypadá to že to bylo opravdu přítlačákem. Dneska jsem tam dal přítlačák sachs a chodí to pěkně. Ještě dám info až to doskládám komplet a nastartuji. :wink:

Uživatelský avatar
mikii
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2159
Registrován: 30.01.2008 22:04
Bydliště: Skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka G60

Příspěvek od mikii »

Vyřešeno. Vyměnil jsem přítlačák a je to OK :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“