16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Danda maximus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 17.11.2015 15:09

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od Danda maximus »

Tobe stoupal pres 10? A nechxiplo to?no ucpane... ale kde hledat...tot otazka..zkusim v nedeli filtr olejovy..jestli neni nejaky vadny..
:pleasantry:

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od vintera »

Budík je do 15 a moc nechybělo. Hydra jsou stará a rachotily, protože byly bez tlaku. Jak dostaly tlak, ztichly jak nová. Když se zvýšily otáčky, tlak vyletěl, ale pokaždé to trvalo tak 3-5 s, motor chcípnout nestihl, protože tlak začal klesat s otáčkami. Bál jsem se nechat tak vysoký tlak. Něco bylo ucpané, ale zarazilo mne to, protože ventil nestíhal reagovat a tlak nesnížil.
Filtr bych vyndal jako první.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od lister »

kdyby byl ucpanej filtr, nebude tlak v soustavě, jen před filtrem, ale pořád je mezi čerpadlem a filtrem přepouštěcí ventil kterej by tam měl udržovat nějakej "normální" tlak.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Danda maximus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 17.11.2015 15:09

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od Danda maximus »

A ten ventil se nachazi kde?v knize je namalovany ale kde ho najit fyzicky..nebo jak zkusit vycistit...profouknout?Vintera.jak jsi to cistil ty?
:pleasantry:

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od lister »

ve víku čerpadla je nasávací trubka s košem a regulátor s pružinou, nemůžeš to přehlídnout..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od vintera »

Jo na čerpadle je ventil. Když jsem shodil nakonec vanu, čerpadlo, tak bylo všechno zalepený mazutem. Ventil tak zalepený, že fungovat normálně ani nemohl. Při tom jak byl ucpaný sací koš (viděl naposled na starým motoru GAZ) čerpadlo nedávalo dost tlaku, ventil se neotvíral a zasral se. Po pročištění koše čerpadlo normálně tlačilo, ale ventil se neotvíral, a proto tlak letěl nahoru. Po pročištění ventilu se tlak začal opět regulovat.

Já zkoušel olejovou cestu čistit tak, že jsem ho nejprv profouknul tlakem vzduchu přes otvor čidla až začal ve vaně bublat. Pak mám udělanou tlakovou nádobu na olej, kde výstup oleje připojím někde na kanál (tady místo čidla) a na vstup nádoby připojil tlak vzduchu. Výpusť z vany je otevřená. Komprese otevřená (svíčky, vstřiky apod). Při tom se dá otáčet motorem (klikou, startérem). Je to takový bezdemontážní způsob u starých motorů, co už mají odsloužíno, ale nechce se je nikomu ještě rozebírat. Viděl jsem to před 40 lety v družstvu a dělal jsem to už hodněkrát. Ale na závodní motor to asi není to pravé ořechové.

Uživatelský avatar
Danda maximus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 17.11.2015 15:09

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od Danda maximus »

Ano ventil je na cerpadle to vim,ale ja dal druhe cerpadlo ..aje to to same..
:pleasantry:

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od vintera »

Dvě čerpadla a obě mají nefunkční ventil? Tak se na to vyndané čerpadlo podívej.

Uživatelský avatar
Danda maximus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 17.11.2015 15:09

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od Danda maximus »

No otazka je zdali je to tim ventilem...jak pozdam ze je spatny..je to tam zalisovane?da se to rozebrat?tam bude nejaka pruzinka a kulicka?
:pleasantry:

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od vintera »

Když sledujeme cestu oleje, tak je vana a v ní olej, pak je koš čerpadla, čerpadlo a za ním hned ventil přetlaku oleje, který má přetlak tím nastaveným ventilem odpustit. Pokud ventil neodpustí část oleje a nesníží tlak, putuje olej se zvýšeným tlakem kanálem dále do motoru. Jukni na čerpadlo.
Dals nové čerpadlo, nebo nějaké použité?

Uživatelský avatar
Danda maximus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 17.11.2015 15:09

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od Danda maximus »

pouzite ze sveho druheho motoru..no zkusim dat nove...neni to az tak velka castka..vzhledem k investici do auta už:-)))
:pleasantry:

Uživatelský avatar
Danda maximus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 17.11.2015 15:09

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od Danda maximus »

ale jake koupit...dle obou cisel ktere jsem psal vyse nelze dohledat...poradite mi?prosim
:pleasantry:

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od lister »

pořád čekám na výsledky pitvy jednoho z čerpadel..

2,0 16v https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=05 ... =&max=&o=3" onclick="window.open(this.href);return false;
1,8 16v https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=02 ... =&max=&o=3" onclick="window.open(this.href);return false;
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Danda maximus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 17.11.2015 15:09

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od Danda maximus »

no nyni jsem marod..ale snad brzy rozeberu..ale na co se mam zamerit?u toho ventilu?jinak diky za ty odkazy..uz jsem nasel u nas v ostrave za 1300 ale nesouhlasi to z cisly co tam mam ja ale dle katalogu to sedi
:pleasantry:

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: 16 V PL JAKOBY BEZ KOMPRESE

Příspěvek od vintera »

u použitého čerpadla se může stát, že ventilek zareznul. Je tam kulička. Až se na to podíváš, tak pochopíš hned.
Měnili jsme před lety motor v golfu, majitel ho měl asi 5 v garáži jako náhradní. Ventil v čerpadle stačil zareznout tak, že přetlak vyvalil těsnění u filtru.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“