Motorem nejde otočit

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
MrPrdelful
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 26.07.2011 21:16
Bydliště: Praha-západ

Motorem nejde otočit

Příspěvek od MrPrdelful »

Podobnou absurditu se mi zde nepodařilo najít, tak prosím o radu. Čerstvě po usazení motoru a neúspěšném pokusu nastartovat jsem se dopídil k problému a to: Chová se to, jak kdyby byl někde tuhej čep. Ani tam, ani sem, ani o stupeň, jen to pruží. Chycený válce to asi nebudou. Vše se před spojenim točilo normálně. Teď s tim 200Nm na poloose a zařazený 5 nic neudělalo... Dost mě to dostalo, absolutně mě nenapadá, co by to mohlo být. Nesetkal se s tím prosím někdo někdy? Motor RV 1991 pravděpodobně automat, převodovka ACD 1987. Starter se točí.
VW Golf II 1.8 RP

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Motorem nejde otočit

Příspěvek od vintera »

Trochu v tom popisu tápu. Motor si zkoušel před montáží?

MrPrdelful
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 26.07.2011 21:16
Bydliště: Praha-západ

Re: Motorem nejde otočit

Příspěvek od MrPrdelful »

Omlouvám se. Zkoušel, točil se normálně, to samé převodovka. Po spojení a usazení do auta nejde klikou otočit ani o stupeň po i proti směru hodinek. Nevím, jestli to, že křížím roky výroby mohlo mít za následek, že odlitky na sebe nepasují, nevím např. že chytá setrvák o karter převodovky. Nebo něco podobného.
VW Golf II 1.8 RP

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Motorem nejde otočit

Příspěvek od lister »

tak to už sis odpověděl sám.
jestli se motor i převodovka samostatně točí a dohromady ne, tak bude problém mezi nima a vyndání převodovky tě nejspíš nemine.
spojku jsi zkoušel vyšlápnout ? jestli není lamela špatně vystředěná a tím brání otáčení. ty dvě středící futra mezi motorem a převodovkou tam máš ? aby nebyla převodovka vyosená..
měl jsem převodovku prasklou na zvonu pod startérem, po svaření se to nějak zvlnilo a při instalaci do auta jsem ji taky několikrát vyndával a brousil
aby měl setrvák místo :wink:
když byl motor původně automat, dával jsi přítlačák přímo na kliku ? nebyly tam nějaký vymezovací podložky ?
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

MrPrdelful
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 26.07.2011 21:16
Bydliště: Praha-západ

Re: Motorem nejde otočit

Příspěvek od MrPrdelful »

Listere,
přítlačák přímo na kliku jsem dal s tím, že se ihned sundal z jednoho původního motoru, a ve stejnym pořadí se to vrazilo zpět na motor druhý. Vypadá to, že by to mohly být ty středící čepy, ty jsem nekontroloval, lamelu jsem vystředil na přípravek. Díky moc za tipy, jdu vyndavat :) Pak poreferuju.
VW Golf II 1.8 RP

MrPrdelful
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 26.07.2011 21:16
Bydliště: Praha-západ

Re: Motorem nejde otočit

Příspěvek od MrPrdelful »

Ostuda, byla to nevyndaná podložka 056105303 po automatický převodovce. Posunula setrvák o 5mm a ten začal chytat věncem o karter převodovky... Už se točí.

Díky za reakce :)
VW Golf II 1.8 RP

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“