předstih

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
George
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

lukin2 píše:Tak to já bych to podle sluchu nepoznal.Bez stroboskopu to nikdy přesně nenastavíš.To já jsem se stím dělal několikrát a stejně to nebylo ono.Předstih seřizuješ na teplém motoru a jak to nastavíš aby to taky šlo dobře za studena a dobře startovalo?Podle sluchu jsem si myslel,že jsem ho nastavil dobře,aspon motor běžel pěkně.Ale pak se stroboskopem jsem zjistil,že sem to nastavil na 13 místo 18 stopnu před HU.Tak je fakt lepší použít ten stroboskop :wink:
Stroboskop patří na diskotéku :lol: Já strobo nemam tak seřizuju by ucho no. 8O Stejně ta ryska je na tom blbym plastu a nemužu ji tam najit ani když to hledam na zastaveným motoru. :lol:
Chceš kvalitní služby autoservisu? Kontaktuj mě:)
http://www.autoservis-vilnesa.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

George: Tak si tu plastovou dirku odšroubuj. Jinak mám takovou teorii že se motor zastaví tak že je ta ryska hodně blízko tomu otvoru.

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Marus »

Vecernicek píše:George: Tak si tu plastovou dirku odšroubuj. Jinak mám takovou teorii že se motor zastaví tak že je ta ryska hodně blízko tomu otvoru.
Mám pocit že George myslel tu rysku na krytu rozvoďáku a né tu na převodovce-ale je to jen odhad :idea:

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

Marus píše:
Vecernicek píše:George: Tak si tu plastovou dirku odšroubuj. Jinak mám takovou teorii že se motor zastaví tak že je ta ryska hodně blízko tomu otvoru.
Mám pocit že George myslel tu rysku na krytu rozvoďáku a né tu na převodovce-ale je to jen odhad :idea:
Na rozvoďáku není nic plastovýho... :wink:

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od lukin2 »

Podle mě je lepší si udělat rysku(třeba bílou fixou) na řemenici,která je přišroubovaná ke klice než něco hledat na setrváku.Já jsem to udělal tak,že jsem si motor nastavil na rysky,tak aby mi seděly značky jak na klice tak na řemenici vačkového hřídele.Na tom spodním plastovým krytu u řemenice KH je taková šipka,která musí směřovat ke zářezu právě na té řemenici na klín. řemen.Fixou jsem si zvýraznil jak ten zářez,tak i tu šipku a pak to už je jednoduchý a nemusíte pracně hledat nějakou značku na setrváku,ale to jen za předpokladu že máte stroboskop,což moc lidí v garáži namívá :( Jinak musí stačit ten sluch :?

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drába »

Sem se domníval, že se předstih nastavuje pootáčením rozdělovače a ne na řemenicích.?

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

Drába: To se domníváš správně :wink:

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od lukin2 »

Jasně,že rozdělovačem.To že tam načmárám značky neznamená že sem seřídil předstih.Jen mě špatně chápete.Tím stroboskopem blikáš na ty značky(místo na setrvák) a musí se krýt,ta na řemenici nesmí chodit do stran.Asi jste se stroboskopem moc nedělali :D

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

lukin2: Seš si jistej že to malý kolečko se otáčí stejně rychle jako setrvák?

Uživatelský avatar
George
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Marus píše:
Vecernicek píše:George: Tak si tu plastovou dirku odšroubuj. Jinak mám takovou teorii že se motor zastaví tak že je ta ryska hodně blízko tomu otvoru.
Mám pocit že George myslel tu rysku na krytu rozvoďáku a né tu na převodovce-ale je to jen odhad :idea:
Správný odhad :P hh vidíš na setrváku mě to nenapadlo měřit. :D Možná proto že ten strobo nemam :D Ale když dělam rozvody nebo tak něco tak tu na setrváku používám, je to hlavně přesnější než ta na plastu a na řemenici. 8)
Chceš kvalitní služby autoservisu? Kontaktuj mě:)
http://www.autoservis-vilnesa.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od lukin2 »

Jde o to aby se ty dvě značky od sebe nepohybovaly :wink: Je to vizaulní kontrola.Jinak ten předstih nastavíš podle hodnot na stroboskopu tím natočením rozdělovače.

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

Bavíme se teďka o GX?

Nemám totiž řj a přitom o ní píšete jako by tam byla.
Nemám nic plastovýho na krytu rozvoďáku vy jo.

bavíme se vůbec o stejným motoru? 8O

Uživatelský avatar
Budulman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budulman »

Vecernicek píše:Bavíme se teďka o GX?

Nemám totiž řj a přitom o ní píšete jako by tam byla.
Nemám nic plastovýho na krytu rozvoďáku vy jo.

bavíme se vůbec o stejným motoru? 8O
A máš K nebo KE-Jetronic :?:

Uživatelský avatar
letec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vitkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od letec »

gx vstřikování ke jetronic má řídící jednotku nad baterkou směrem ke skle
kdo nic něďelá nic nezkazí , kdo nic nezkazí je dobrej a kdo je dobrej zaslouží prémie

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

GX nemá řídící jednotku protože má TSZ-H (neboli cívka) je to starý dobrý vstřikovaní... nebo se mýlím? Musím to skouknout protože pak bych neměl GX... :cry:

1)Fakt ji tam nikde nevidím
2)je to KE-Jetronic
3)může někdo prosím domalovat co máme všechno odpojit aby jsme mohli ten předstih nastaviti ? :idea:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“