WEBER

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
saimonx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

WEBER

Příspěvek od saimonx »

Taaaakže znova. Přes zimu chci mojeho 16v postavit na Webery a sbírám nějaké info. Nevíte někdo jak velký je rozdíl mezi 44 IDF a 45 DCOE, ta 44ka je tuším vertikální a 45ka horizontální, ale co se týče účinnosti a montáže , co je lepší.
A co říkáte na tenhle kit: http://www.webercarbsdirect.com/product_p/wk295.htm" target="_blank
dík za pomoc

Uživatelský avatar
sonymagnat
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravwskoslezky Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER

Příspěvek od sonymagnat »

na kolik Kč to vyjde asi??

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: WEBER

Příspěvek od Bastard »

Tak cena v USD tam je, tak x20 a to je orientační cena (za celou sadu), řekl bych...

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER

Příspěvek od Mathyas »

sonymagnat: samotny karbecy asi za 15 - 25tis sezenes i u nas, namontovat to by nemel byt taky problem, ale potrebujes k tomu hodne dalsich veci, ktery nejsou rozhodne levny. A hlavne v republice neni moc lidi, ktery jsou schopny karbecy sestelovat tak aby chodily jak maj. A vysledek? jede to jak prase, ale taky to tak zere...
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
OndrIs
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1875
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Morava,
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER

Příspěvek od OndrIs »

A kluci nevíte kolik by to žralo když ma gII 1.3 a ted to žere neco kolem 8.5 ?

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER

Příspěvek od Adams »

OndrIs píše:A kluci nevíte kolik by to žralo když ma gII 1.3 a ted to žere neco kolem 8.5 ?
Sory ale na 1.3 bych se na to vysral amas teda na 1.3 brutal spotrebu,takovou mam na 1.8

Uživatelský avatar
vesdan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER

Příspěvek od vesdan »

taky mám 1,3 a žere mi to kolem těch 6 maximálně 7 litrů. Něco nemáš v pořádku

Uživatelský avatar
Lacko_TD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutof a taky Pragl
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER

Příspěvek od Lacko_TD »

Záleží co je to za 1.3.Já jí měl s karbecem Jikov z fáva a bral si 11l.Jo a to sem ho nehonil.Max.80km/h.Byl to 4kvalt :evil:

Uživatelský avatar
MareeqGTI
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha vychod
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER

Příspěvek od MareeqGTI »

Takže: určitě použij karbecy s difuzorem 45 a vyšší, jinak ti to nebude plnit jak má. a hlavně horizontální, vertikální bys asi musel prostrčit skrz haubnu :lol:

dál si sežen mebránový elekt. paliv. čerpadlo a vyhod origo tlakový čerpadlo z GTI . Dá se použít z Alfy 33

pak nech upgradovat hlavu, hlavně ventil zdvihátka, protože max otáčky motoru budou podle seřízení až 11tis/min !

s tím souvisí i spojka, asi by řazení v 10tis ot seriová lamela nepřenesla vid?

dále by to chtělo použít minimálně laděný svody, protože se to pak zase blbě vyplachuje

nech si poradit od profíků jaký svíčky (podle seřízení)

nech si spočítat délku sání, podle toho, jak chceš motor využívat!!

Těch věcí je milion, on si to totiž každej představuje jak hurvínek válku :lol:

Třeba jestli máš předstih ovládanej podtlakem, jsi docela v řiti (u PL), dál si sežen vývěvu z diesla - kvůli podtlaku na posilovači brzd (aby ti taky pasovala do převodovky na kolečka)

Hlavně si sežen někoho z motorsportu, kdo tyhle motory ladil ( 16V mit weber je hojně používanej třeba ve vrchách) a nech to komplet seřídit na brzdě, jinak to bude akorát žrát a nepojede to.

Počítej s reálnou spotřebou přes 30l/100km (podle seřízení, délky sání, převodovky atd..) při normální jízdě.

Těch úprav a problémů je mnohem víc, ale ted už si nevzpomenu. Měl jsem i video mojeho 16V kde byli vidět otáčky kolem 11t a plameny z výfuku a sání :D , teda těsně přetím než se ten motor rozskočil :) až to najdu dám to sem :wink:

JINAK PŘEJU HODNĚ ŠTĚSTÍ :!:

Uživatelský avatar
GTI16V
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4637
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa

Re: WEBER

Příspěvek od GTI16V »

MareeqGTI
...zrovna jsem Tě chtěl jmenovat do příspěvku jakožto jednoho z věci znalých, páč jsem sledoval v archivu tvoje zkušenosti s Webery, ale byl si rychlejší na klávesnici :mrgreen: . Nicméně popsal si to naprosto přesně...každej v tom vidí jen karbecy a jiný sání, ale je to věda jako kráva :roll: ....už jenom to naladit, ale potěším tě, jsem na zimu připravenej do toho skočit, když už to je venku :mrgreen: , zhruba čtvrt roku jsem sbíral všechny možný info o takovýhle zástavbě, takže WEBERU zdar :!: :lol:

Uživatelský avatar
MareeqGTI
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha vychod
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER

Příspěvek od MareeqGTI »

GTI16V píše:MareeqGTI
...zrovna jsem Tě chtěl jmenovat do příspěvku jakožto jednoho z věci znalých, páč jsem sledoval v archivu tvoje zkušenosti s Webery, ale byl si rychlejší na klávesnici :mrgreen: . Nicméně popsal si to naprosto přesně...každej v tom vidí jen karbecy a jiný sání, ale je to věda jako kráva :roll: ....už jenom to naladit, ale potěším tě, jsem na zimu připravenej do toho skočit, když už to je venku :mrgreen: , zhruba čtvrt roku jsem sbíral všechny možný info o takovýhle zástavbě, takže WEBERU zdar :!: :lol:
Háááásky, držím palce řediteli!! Já jsem to už jednou vzdal, ale pořád se mi doma válej DelOrta 45 :) no a ted už jsem taky o něco chytřejší, mám i kontakt na jednoho staršího pána v Poděbradech, kterej má komplet servis (včetně brzdy, motorpalu atd.) a ladí webry ve škodovkách. Až bude chvilku čas, chci se tam zastavit pro nějaký info..
Takže mě to taky hoooodně láká, už zase mi to hryže v hlavě :mrgreen:

Ono je to totiž asi to nejlepší co jde s 16V udělat, v podstatě máš za relativně málo peněz hodně muziky. Každej pořád řeší jak tam naladit koně, jenže s tou stříkačkou to jde opravdu na h. a hlavně vše stojí raneeec kor s tou mechanickou :roll:

A to svezení potom, to se fakt nedá popsat, ještě ted se pamatuju, tu mojí jednu jedinou jízdu s Golfikem , kdy volnoběh byl 2,5 tis , max bylo přes 11tis, no fakt koteeeel.

Kdybys každopádně potřeboval poradit, neváhej se zeptat, co vím, to povím, a co nevím, to zjistím, popř seženu :lol:
Přílohy
5a8a_3.JPG
no není to krása???
no není to krása???

Uživatelský avatar
MareeqGTI
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha vychod
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER

Příspěvek od MareeqGTI »

Jen pro představu, rozpočet na stavbu 16v na webry je cca 70tis Kč při použití starších dílů a většinu úprav děláno svépomocí :wink:
A to je hrubej odhad...

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER

Příspěvek od Adams »

MareeqGTI píše: A to svezení potom, to se fakt nedá popsat, ještě ted se pamatuju, tu mojí jednu jedinou jízdu s Golfikem , kdy volnoběh byl 2,5 tis , max bylo přes 11tis, no fakt koteeeel.
Tak to musi byt fakt nater.Taky bych se chtel v necem takove projet.

Uživatelský avatar
saimonx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Re: WEBER

Příspěvek od saimonx »

MareeqGTI píše:Takže: určitě použij karbecy s difuzorem 45 a vyšší, jinak ti to nebude plnit jak má. a hlavně horizontální, vertikální bys asi musel prostrčit skrz haubnu :lol:

dál si sežen mebránový elekt. paliv. čerpadlo a vyhod origo tlakový čerpadlo z GTI . Dá se použít z Alfy 33

pak nech upgradovat hlavu, hlavně ventil zdvihátka, protože max otáčky motoru budou podle seřízení až 11tis/min !

s tím souvisí i spojka, asi by řazení v 10tis ot seriová lamela nepřenesla vid?

dále by to chtělo použít minimálně laděný svody, protože se to pak zase blbě vyplachuje

nech si poradit od profíků jaký svíčky (podle seřízení)

nech si spočítat délku sání, podle toho, jak chceš motor využívat!!

Těch věcí je milion, on si to totiž každej představuje jak hurvínek válku :lol:

Třeba jestli máš předstih ovládanej podtlakem, jsi docela v řiti (u PL), dál si sežen vývěvu z diesla - kvůli podtlaku na posilovači brzd (aby ti taky pasovala do převodovky na kolečka)

Hlavně si sežen někoho z motorsportu, kdo tyhle motory ladil ( 16V mit weber je hojně používanej třeba ve vrchách) a nech to komplet seřídit na brzdě, jinak to bude akorát žrát a nepojede to.

Počítej s reálnou spotřebou přes 30l/100km (podle seřízení, délky sání, převodovky atd..) při normální jízdě.

Těch úprav a problémů je mnohem víc, ale ted už si nevzpomenu. Měl jsem i video mojeho 16V kde byli vidět otáčky kolem 11t a plameny z výfuku a sání :D , teda těsně přetím než se ten motor rozskočil :) až to najdu dám to sem :wink:

JINAK PŘEJU HODNĚ ŠTĚSTÍ :!:
Díky pane, už jsem se bál, že se tady nevyskytuje nikdo, kdo by byl schopen poradit. Mám závodní výfukový systém od svodů až po koncák, vačky 282 stupňů, snížená hlava, zvětšené kanály ,odlehčené ventily,svíčky Iridium, odleh.setrv.švihá to hezky ,ale pomalu to přestává stačit, asi to znáš že. S tou spotřebou jsi mně docela dostal, s nárustem jsem počítal , ale tohle je mazec, no každopádně zatím jsi mně neodradil :wink: S tím horizontálním je to jasný, ale jestli jsi koukal na ten odkaz, tak ho nemají v takovým kitu jako ten vertikální, který vychází za super cenu.

Uživatelský avatar
MareeqGTI
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha vychod
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER

Příspěvek od MareeqGTI »

saimonx píše: Díky pane, už jsem se bál, že se tady nevyskytuje nikdo, kdo by byl schopen poradit. Mám závodní výfukový systém od svodů až po koncák, vačky 282 stupňů, snížená hlava, zvětšené kanály ,odlehčené ventily,svíčky Iridium, odleh.setrv.švihá to hezky ,ale pomalu to přestává stačit, asi to znáš že. S tou spotřebou jsi mně docela dostal, s nárustem jsem počítal , ale tohle je mazec, no každopádně zatím jsi mně neodradil :wink: S tím horizontálním je to jasný, ale jestli jsi koukal na ten odkaz, tak ho nemají v takovým kitu jako ten vertikální, který vychází za super cenu.
Noo, tak to musí asi upalovat slušně 8)

S tou spotřebou to samozřejmě hrozně záleží na použitejch tryskách a celkovým seřízení, ale i tak, řekl bych že pod 20 se nedostaneš ..

Na ten odkaz jsem koukal, mít Porsche nebo Brouka nebylo by to špatný, ale bohužel na Golfa to nedáš..

Trošku už jsem pro jednoho klubáka řešil rozpočet na stavbu tohodle motoru a počítej že:

starší:
karbecy DCOE 45 cca 400eu
sání origo na 16v max 200 eu
filtr kaslík 100 eu
zapalování 300 eu

Nový:
pumpa 85 eu

seštelování 4-12 tis

Výfuk už máš, to je dobře, vačky asi taky nebudou na škodu, jen se bojím tý snížený hlavy, no uvidíš no...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“