Podezření na ventily

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

vačka musí ven to vím, ale jak rozebrat zdvihátko to netuším, mám nějaký volný ,čuměl jsem na to a tváří se jako nerozebíratelný, jedná se o hydraulický zdvihátko, aby me někdo nepodezíral že chci rozebrat to starý co se seřizovalo podložkama :)
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drába »

jde to, je potřeba pořádný sika kleště. Ze spodní strany zdvihátka je malej váleček co se otáčí, tak ten se dá vytáhnout, ale je to rachota., protože tam drží těma napečeninama, ale mě se je postupně podařilo všechny rozebrat. Nemusíte se bát zabrat, je to dobrej matroš, strhal sem s tím zuby na kleštích Knipex. Jakmile vytáhnete tenhle malej váleček, tak podním je ještě jeden menší a ten má v sobě kuličkovej ventilek. pak už jsem jen zkoušel čím nějlíp to očistit.

Uživatelský avatar
lukin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od lukin »

Rozebrat a vyčistit hydroštely to slyším poprvé :?: Když jsi to vyčistil,tak máš klid,už to necvaká?Není lepší to raději vyměnit,než riskovat,že to za chvíli začne znova?Já poslední dobou přemýšlím až budu mít čas,že je vyměním,už mě ten zvuk docela štve :(

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drába »

Každej ať si dělá jak je mu libo, jen si myslim, že nej je originál a né nějakej lacinej šmejd. Na origo díly nemám a hlavně se to nevyplatí kupovat. A na kolik mě přišlo čištění? Asi tak cena novýho těsnění pod víko, čistič karburátorů a půl dne práce, ale jelikož je to koníček, tak není co řešit.
Stejně si to každej udělá jak chce.

Uživatelský avatar
lukin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od lukin »

Chápu to,máš pravdu :wink: Mě ty hydroštely už dost cvakají a mám jen strach,když už se s tím budu dělat aby to pomohlo a nemusel jsem to dělat dvakrát.

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žížal »

Jak píše Draba jde to vyčistit a pak to přestane klepat. Osobně bych nechtěl nové hydroštely pokud bych nevěděl že vydrží...

Taky olej je celkem zásadní věc - polosyntetika je třeba minerál to zanáší...
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
lukin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od lukin »

Tak jste mě nasadili brouka do hlavy :roll: Asi to zkusím vyčistit a snad to pomuže.A to jsi jen čistil tím čističem na karburátory nabo se ten ventilek co přepouští ve zdvihátku olej musí nějak rozchodit?

Uživatelský avatar
Milis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od Milis »

Čau čau. Mám podobnej problém. Taky zdvihátka. Ale mě to spíš dělá tím, že mi pořádně nemaže hlava. Když je venku mráz, tak než se zahřeje motor, tak se občas rozsvítí kontrolka mazání. Nevíte čím by to mohlo být?

Uživatelský avatar
lukin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od lukin »

A kdy jsi naposled měnil olej?Máš ho tam dost?Ono chvilku trvá,než se olej dostane do všech mazaných míst.

Uživatelský avatar
Milis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od Milis »

Oleje tam je dost. Měněnej byl loni v dubnu. Až se oteplý, chystám se ho vyměnit.

Uživatelský avatar
Milis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od Milis »

Někdy se mi taky stává, že ty zdvihátka cvakaj i při zahřátym motoru. A to pokud jedu nízký otáčky dlouhou dobu. To pak stačí prošlápnout plyn a je klid. Ale dělá to jak kdy.

Uživatelský avatar
lukin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od lukin »

To cvakání u teplého motoru dělá občas i mě.Záleží na tom jak se natlakují.Být Tebou,tak bych nejdřív zkusil vyměnit olej a teprve potom bych něco řešil.Jestli třeba nedává malý tlak olejové čerpadlo?

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willdaa »

jo vacka musi ven :? ted taky delam motor a docela by me zajimalo jak se hydrace rozdelavaj mate nekdo skusenost???se prej musi sundat ta cepicka co se do ni opira vacka,ale neprisel sem na to jak.. :(

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drába »

normálně ji z hydroštelu vytáhneš, ale musíš sakra zabrat, já to tahal sikovkama a pomalu sem s tím váleškem otáčel.

Uživatelský avatar
lukin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od lukin »

Aha :idea: Tak díky,pak to teda taky zkusím :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“