Tlak turba

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
trane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Tlak turba

Příspěvek od trane »

Čau kluci, jak přidám tlak turba prosím?? Dal jsem IC, jde to trošku poznat ale až ve vyšších otáčkách tak chci aby to šlo trošku dřív. Díky

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od Vecernicek »

je tam takovej šroubek myslím že m8 a ten povolíš, tím se povolí přizavírací pružina a jde to dřív odspoda. :D

Uživatelský avatar
Octava
Profík
Profík
Příspěvky: 1179
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od Octava »

je to presne naopak,musis to vsechno dotahnout,mas budik na tlak turba?at vidis kolik tam tlacis....bud primo na ty ovladaci tycce je zavit s natkou t tim to musis jako by skratit(dotahnout) :wink:

Uživatelský avatar
trane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od trane »

jak to vypada? nemate foto prosim?

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od Keflek »

U dvojky jsou asi dva tipy...v prvni rade si sezen ten budik !!! Ä za druhy,musis pridat i naftu.... :wink:
Touran 2.0 TDi

Uživatelský avatar
trane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od trane »

musí ten budík být? a kam ho zapojit?

Uživatelský avatar
Octava
Profík
Profík
Příspěvky: 1179
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od Octava »

na sani jak ti vede hadicka z cerpadla,tak si kup na stecace roztrojku a dej tam na budik,budik staci na acetylen jako provizorni at vidis kolik tam davas a samo musis s pridanim na turbu pridat i na cerpadle to je snad jasny :idea:

Uživatelský avatar
Bart_NJ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 672
Registrován: 21.11.2007 09:54
Bydliště: Nový Jičín <-> Ostrava

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od Bart_NJ »

:arrow:
Přílohy
turbo.JPG
Moje G2: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=151448" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od Keflek »

Zacni tim ventilem zakrouzkovanym v pravo...tim se dostanes na0,8-1bar...ale jak jsem psal iuz vyse a bylo tu opakovano "PRIDEJ I NAFTU"
Hlavne s citem,je to strasne citlivy...
A procti si tenhle topic :wink:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=596" onclick="window.open(this.href);return false;
Touran 2.0 TDi

Uživatelský avatar
Octava
Profík
Profík
Příspěvky: 1179
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od Octava »

Keflek píše:Zacni tim ventilem zakrouzkovanym v pravo...tim se dostanes na0,8-1bar...ale jak jsem psal iuz vyse a bylo tu opakovano "PRIDEJ I NAFTU"
Hlavne s citem,je to strasne citlivy...
A procti si tenhle topic :wink:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=596" onclick="window.open(this.href);return false;


A ten ventil v pravo,staci jen kdyz to na fest dotahnu?pise se tam podlozit,kde a cim?

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od Keflek »

Uz mas budik ? Ze ne vid ? Jak chces zvedat tlak,kdyz ani nevis kolik tlacis ted ? Porid si napred budik a pak s tim neco delej...nebo tu bude dalsi tema zneni " Pridal jsem tlak a pohrbil motor-co s tim ? "
Touran 2.0 TDi

nieto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 09.03.2009 22:15

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od nieto »

Ja som si to poladil bez budiku,lebo v dany moment nebol ziadny k mani a auto jazdi slusne.Zmerat to chcem kazdopadne,ale trochen neskor. Mna by skor zaujimalo,ci sa da dako doladit tlak turba na turbe,ktore vobec nema stelovaciu tu plechovku na spodku.Ja tam rposte nemam ani ziadny srobik a ani tycku s matickami. Urobil som to teda tak,ze som zaslepil EGR ventil a podlozil a na fest utiahol ten srobik na sacom kanali.Da sa s tym vykuzlit este nieco?

RuleZZzz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 25.07.2009 09:02
Bydliště: SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od RuleZZzz »

nieto píše:Ja som si to poladil bez budiku,lebo v dany moment nebol ziadny k mani a auto jazdi slusne.Zmerat to chcem kazdopadne,ale trochen neskor. Mna by skor zaujimalo,ci sa da dako doladit tlak turba na turbe,ktore vobec nema stelovaciu tu plechovku na spodku.Ja tam rposte nemam ani ziadny srobik a ani tycku s matickami. Urobil som to teda tak,ze som zaslepil EGR ventil a podlozil a na fest utiahol ten srobik na sacom kanali.Da sa s tym vykuzlit este nieco?
ja mám tiež to turbo bez tej plechovky... a čerpadlo mám to staré čo sa dávalo do hladkých dízlov... naftu pridať viem ale to tubo mi nie je moc jasné.. prikladám fotos, dikiii
Přílohy
turbo bez tej &quot;plechovky&quot; ešte som na nom nič nešteloval lebo neviem jak
turbo bez tej "plechovky" ešte som na nom nič nešteloval lebo neviem jak
čerpadlo... z Dčka... ja mám totiž to &quot;ekologické&quot; TDčko 44kw s katalyzatorom
čerpadlo... z Dčka... ja mám totiž to "ekologické" TDčko 44kw s katalyzatorom

Uživatelský avatar
Bart_NJ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 672
Registrován: 21.11.2007 09:54
Bydliště: Nový Jičín <-> Ostrava

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od Bart_NJ »

..povol matku 10-tkou klíčem, dotáhni inbus, zajisti matkou a zmeř tlak v zátěži.
Přílohy
DSC00166.jpg
Moje G2: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=151448" onclick="window.open(this.href);return false;

RuleZZzz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 25.07.2009 09:02
Bydliště: SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: TLAK TURBA

Příspěvek od RuleZZzz »

okej diki chlape :wink: potom tam pridám nafty a ten katalyzátor neviem či ešte vôbec po 20rokoch plní svoju funkciu, lebo nechce sa mi moc drbať do výfukového potrubia.. aký máte názor na to?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“