"škubání" motoru při přidávání plynu..

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

mike057
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 08.05.2010 12:05
Bydliště: Praha

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od mike057 »

nevim jak ti to presne skube ale ja mel GII 1.6D a v urcity poloze plynu to najednou hrozne skublo... bylo v haji cerpadlo...

Uživatelský avatar
wojtiiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 22.08.2009 11:00
Bydliště: Břeclav , Bratislava

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od wojtiiik »

tak tak zle nadstavene cerpadlo :wink: mozno bude stacit nadstavit predvstrek ale to uz musi byt niekto velmy sikovny a mat na to veci :-)
Jazdiť najrýchlejšie neznamená najstylovejšie - LOW CRUISIN'

Uživatelský avatar
nwr
Pilot
Pilot
Příspěvky: 841
Registrován: 02.10.2009 16:32
Bydliště: Havířov

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od nwr »

dela to i moje dvojka a stve me to, takze z druhe vyplaty jdu na vymenu poloos :-) bud dam starsi s mensi vuli a nebo koupim repasovane poloosy jedna vyjde na cca 2t. osobne si myslim ze ta vule neni jen o poloosach ale mozna v tom ma prsty i rozvodovka. to se ale dozvim az je vytahnu. z toho co jsem zkousel kdyz jsem mel auto zvednute bude 50% vule kvuli poloosam.

Uživatelský avatar
THOMASLO
Pilot
Pilot
Příspěvky: 788
Registrován: 19.02.2008 21:51

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od THOMASLO »

nwr píše:dela to i moje dvojka a stve me to, takze z druhe vyplaty jdu na vymenu poloos :-) bud dam starsi s mensi vuli a nebo koupim repasovane poloosy jedna vyjde na cca 2t. osobne si myslim ze ta vule neni jen o poloosach ale mozna v tom ma prsty i rozvodovka. to se ale dozvim az je vytahnu. z toho co jsem zkousel kdyz jsem mel auto zvednute bude 50% vule kvuli poloosam.
To už mám za sebou a nepomohlo to, i když tam vůle na poloosách byla, tak to "škube" pořád!

Uživatelský avatar
nwr
Pilot
Pilot
Příspěvky: 841
Registrován: 02.10.2009 16:32
Bydliště: Havířov

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od nwr »

to si me vubec nepotesil... ale zaroven jsem rad ze to vim , kdybych se do toho pustil a vysledek by byl stejny asi bych nebyl nadseny... takze diky ;-) a byla aspon nejaka zmena po vymene ? co myslis v cem by mohl byt jeste problem ? prevodovka je hloupost tam tak velka vule nemuze byt. zbyva jen rozvodovka a tam by to mohlo jit nejak vymezit.

Uživatelský avatar
THOMASLO
Pilot
Pilot
Příspěvky: 788
Registrován: 19.02.2008 21:51

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od THOMASLO »

možná se to o trošičku zlepšilo, ale žádná veliká zasadní změna zase ne. Dál jsem po tom neptrál jen jsem se dival jestli nejsou někde vule na uložení ramene, čepy a tak ale nic jsem nenašel tak jsem se na to vykašlal, naučil jsem se s tím jezidt a neškubě mě to vubec.

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od Golficek1 »

Já jsem to nějak nepochopil,jaké vůle na poloosách,tam snad žádné být nemůžou,to spíš v diferáku,jinak mě nenapadá,jak by mohly poloosy způsobovat to cukání.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
THOMASLO
Pilot
Pilot
Příspěvky: 788
Registrován: 19.02.2008 21:51

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od THOMASLO »

Golficek1 píše:Já jsem to nějak nepochopil,jaké vůle na poloosách,tam snad žádné být nemůžou,to spíš v diferáku,jinak mě nenapadá,jak by mohly poloosy způsobovat to cukání.
vůle v homokinetákách, abych byl přesnější, časem se opotřebuje a je v kloubu vůle.

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od Golficek1 »

Jo tak,tak to jo,takže to nepomůže,to můžu potvrdit,mám na autě jen jeden původní a stejně to lehce poškubává,asi je lepší si myslet,že má auto takovou silu,že to škubnutí je prohrabující kolo. :mrgreen:
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
THOMASLO
Pilot
Pilot
Příspěvky: 788
Registrován: 19.02.2008 21:51

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od THOMASLO »

Golficek1 píše:Jo tak,tak to jo,takže to nepomůže,to můžu potvrdit,mám na autě jen jeden původní a stejně to lehce poškubává,asi je lepší si myslet,že má auto takovou silu,že to škubnutí je prohrabující kolo. :mrgreen:
to tak prostě u dieslů je, podle mě je nejlepší at se s tím člověk naučí jezdit.

RuleZZzz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 25.07.2009 09:02
Bydliště: SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od RuleZZzz »

mne to robí tak isto, podľa mňa je to normálna reakcia motora, keď mu dáš napr. plný kotol a v zápätí bez vyradenia rýchlosti úplne uberieš plyn...

Uživatelský avatar
zadraž
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 20.03.2012 19:28
Bydliště: Jeseník

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od zadraž »

mě zas motor škube, když je zahřátý a pouštím plyn.. nemůže to být třeba vstřikama? čerpadlem? poraďte =)
:mrgreen:
________________________________________
Obrázek prodej dílů na G2 , info -> SZ Obrázek

Uživatelský avatar
Lukawe555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 23.01.2011 19:01
Bydliště: Skalica

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od Lukawe555 »

čau určitě máš tu dvojky chvíli to dělá normálně každá ,moje to dělá kámošova a všechny dieselové GII znásobí se to jedině když máš vybité horní uložení a unavený ten malý plynový tlumič na čerpadle ale ten tlumič je pekelně drahý 1200kč dělá ti to hlavě když přidáš ubereš přidáš ubereš a to všechno velmi rychle,pomůžu ti jedině v tom že se stím musíš naučit jezdit chce to cit v noze :D
Moje auto http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=198435" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
zadraž
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 20.03.2012 19:28
Bydliště: Jeseník

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od zadraž »

Lukawe555 píše:čau určitě máš tu dvojky chvíli to dělá normálně každá ,moje to dělá kámošova a všechny dieselové GII znásobí se to jedině když máš vybité horní uložení a unavený ten malý plynový tlumič na čerpadle ale ten tlumič je pekelně drahý 1200kč dělá ti to hlavě když přidáš ubereš přidáš ubereš a to všechno velmi rychle,pomůžu ti jedině v tom že se stím musíš naučit jezdit chce to cit v noze :D
zdarec. no máš pravdu, že ji mám chvíli, ale to neznamená, že s ní neumím jezdit :P přizpůsobím se jakémukoli autu celkem rychle ;D ale k věci... 1. všechny dýzlové g2 toto určitě nedělají (vlastní zkušenost), 2. ten plynový tlumič, jak říkáš, tam nejspíš ani nemám :D, 3. dneska jdeme zkusit vyměnit cele čerpadlo za jiné, protože když jsem včera zkoušel nasát naftu ze zavařovačky (pouze startovaním) tak se nafta v té hadičce pohla tak o 2cm a víc ani ťuk. takže předpokládám, že to čerpadlo bude vtahu a má to i vliv na to moje slavné škubání :x a ještě něco .. když je to motor zahřátej a nemám povytáhlej ten předsuvník (nebo jak se tomu říká), tak motor by měl naskočit na drnc, ne? doufám, že tohle všechno bude kvůli tomu čerpadlu no … uvítám každou novou radu :wink: :mrgreen:
:mrgreen:
________________________________________
Obrázek prodej dílů na G2 , info -> SZ Obrázek

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: "škubání" motoru při přidávání plynu..

Příspěvek od stevocz »

uz som si to cele precital asi 2 krat a stale som neprisiel na to jake skubnutie riesite. bud som si zvykol tak jazdit ze mi to neskube alebo ani neskubalo. kludne mu nalozim plny a potom pustim pedal a vobec ziadne skubnutie. jedine take cuknutie si vtedy vsimnem ze mu proste uz nejde nafta do motora, tak brzdi motorom ale to je normalne


zadraz: ak je motor teply tak naskoci aj bez predsuvnika. ale musi byt dobre nastavene cerpadlo a dobre kompresie motora. ja ked som mal na zaciatku G2 tak som na predsuvnik uplne zabudol a startoval som bez neho aj studeny motor :D len nazhavilo a naskocilo, kusa sa snazil nezdochnut a potom siel vpohode.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“