teče nefta z čerpadla

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

teče nefta z čerpadla

Příspěvek od chavier »

zdravim, po dolouhe době jsem startovel moje TD, celou domu jsem myslel ze je problem v triskach, ale ty jsou ok. Zjistil jsem ze mi tece nafta z osky pridavani plynu. Mel nekdo podobny problem, je nutny cely repas, nebo bych to zvladl doma? Motor skače a kouří (jak zavzdušněný)

diky za rady
Obrázek

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: teče nefta z čerpadla

Příspěvek od Tom89 »

chavier píše:zdravim, po dolouhe době jsem startovel moje TD, celou domu jsem myslel ze je problem v triskach, ale ty jsou ok. Zjistil jsem ze mi tece nafta z osky pridavani plynu. Mel nekdo podobny problem, je nutny cely repas, nebo bych to zvladl doma? Motor skače a kouří (jak zavzdušněný)

diky za rady
Zajed to dát nějakému čerpadlářovy.Mě to stálo 1000 je tam těsnění a myslím nějaké bronzové futro a ještě takový o kroužek

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: teče nefta z čerpadla

Příspěvek od Golficek1 »

Přesně,jak píše Tom,napiš vwCharlie,on Ti poradí nějakého dobrého a levného čerpadláře.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: teče nefta z čerpadla

Příspěvek od chavier »

tak opraveno :) Sundal jsem viko z cerpadla, gumku vymenil a jede se dal....
nic sloziteho, nemusel jsem vyndavat cerpadlo a jeste jsem usetril.
Obrázek

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: teče nefta z čerpadla

Příspěvek od cernohousmartin »

napiš jak si to dělal,jestli nějaký komplikace...někdy se to třeba bude někomu hodit.

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: teče nefta z čerpadla

Příspěvek od chavier »

cernohousmartin píše:napiš jak si to dělal,jestli nějaký komplikace...někdy se to třeba bude někomu hodit.
- čerpadlo jsem nedemontoval z motoru, není třeba
- v první řadě si je třeba poznačit polohu páky přidávání plynu, než se zdemontuje. (já to neudělal, D a TD ma polohu rozdílnou)
- pak jsem změřil šuplérou a dobře označil škrticí šroub od vracečky nafty a radeji cely vymontoval
- pozor čerpadlo je plné nafty, tak to trochu vychčije
- nahoře jsou 4x imbus šrouby, ty povolit, zadní pravý nejde u TD vyšroubovat cely, tak se zvedl i s víkem
- víko čerpadla nejlze hned sundat, je třeba vytlačit akcelerační osku (ta kolem které nafta teče)
- oska s tahlama a pružinama, lze po sundani víka vyndat vytočením o 90°
- pak už jen jednoduše vyměnit "O" gumku (stejná jak vodovodní, ale radeji jsem použil origo z jiného čerpadla (pozor ať ji nepoškodíte šroubovákem)
- měděné futro ve víku jsem neměnil, ale výměna nebude složitá
- zpátky vše v opačném pořadí
- osku s táhem na čerpadlo, osku vtlačit do víka, víko opatrně uložit (je tam táhlo na přidávaní nafty od turba, pozor na s právn uložení), dokroutit imbusy, zašroubovat škrtící šroub, dopojit hadice, el.mag ventil. opatrně nasadit páku přidvaní plynu do původní polohy! (na osce je ryska, na na páce taky, aspon zapamatovat která ryska ukazuje na kterou)
- nastartování a kontrola

- Hodně štěstí.
Obrázek

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: teče nefta z čerpadla

Příspěvek od vwCharlie »

Chavier má pochvalu,pěkně se nebál rozepsat,aspoň toto téma k něčemu je.
Popis sedí,přihodím jenom nějaké foto,před nějakou dobou jsem to taky dělal na jednom autě. Je dobré si označit aji polohu té páky,za kterou tahá lankou,vůči té hřídelce,je to na tisícihranu. Hlavně poměřit všechny dorazové šroubky včetně toho,kde se reguluje množství nafty.
Já přehazoval celý domek,ale co se týče té gumičky,asi bych sehnal tu,co tam má být,vodovodní bych rači neriskoval,protože nafta rozežírá gumu,tak by to chtělo nějakou,která odolá oleji,naftě atd.
Přílohy
DSC07883.JPG
DSC07884.JPG
DSC07885.JPG
DSC07886.JPG

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“