Návod - Rozvody

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od vwCharlie »

kdybys to chtěl udělat do detailu přesně,měl úplně přesně nastavené čerpadlo,tak to udělej podle knihy a s tím kolem vačky tak jak jsem ti popisoval. Ale většinou to nebývá nutné a stačí to,že nasadíš řemen,vyndáš kolík a napneš.

Uživatelský avatar
dostal94
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 14.09.2012 18:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od dostal94 »

ok díky moc,to mi stačí,ještě jeden poslední dotaz,je nějaká tolerance u těch rysek?například když to nesedí o pul mm,nebo to mají udělané přesně,že se to musí přesně překrývat.
VW Golf II 1.6 GTD

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od vwCharlie »

u nafty rysky nejsou,jen značka na setrváku,čerpadlo se nastavuje podle kolíku (někdy bývá i ryska) a vačka je podle pravítka. Ale půl mm u těchto motorů nehraje žádnou roli a popravdě nikdy to nesedí úplně přesně a bývá to rozhozené i víc

Uživatelský avatar
dostal94
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 14.09.2012 18:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od dostal94 »

jo vím,myslel jsem tu značku na setrvačníku.Díky moc,a sorry že jsem obtěžoval.
VW Golf II 1.6 GTD

Uživatelský avatar
golfgti
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 26.04.2008 20:30
Bydliště: břeclav

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od golfgti »

čus kluci a co když mi nesedí ten setrvák když to dám na rysky tak se to vždy potká je tam ještě nějaká finta

Uživatelský avatar
47edo47
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.12.2012 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od 47edo47 »

golfgti píše:čus kluci a co když mi nesedí ten setrvák když to dám na rysky tak se to vždy potká je tam ještě nějaká finta
MAl so podobny problem ale zhod si remen nastav si zotrvacnik potom vacku a nakoniec cerpadlo ked to budes mat v tych bodoch nahod remen a mas hotovoo :) Inaksie chcem podakovat VSETKYM klubakom KTORY MI DAVALI RADI :) DAKUJEM MOC SI TO VAZIM A VDAKA VAM MI UZ GOLF FRCI JAK HODINKY :)

Uživatelský avatar
golfgti
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 26.04.2008 20:30
Bydliště: břeclav

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od golfgti »

:D jo nejsem debil ale ta klika je prostě mimo i když si to nastavím podle setrváku takže ten setrvak mohl asi někdo otočit

Uživatelský avatar
Lukawe555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 23.01.2011 19:01
Bydliště: Skalica

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od Lukawe555 »

klid Pepeto, mě to také tak dělalo,ale naštěstí sem si to pro sichr poznačil předtím fixou, tak sem čerpadlo a vačku dal na značky, zaaretoval,a ten setrvák nastavil podle značky co sem si udělal fixou, setrvák je někde v prdeli, jednou mi to Zezi vysvětloval, ale už nevím jak to bylo, brnkni mu on to bude vědět
Moje auto http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=198435" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
golfgti
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 26.04.2008 20:30
Bydliště: břeclav

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od golfgti »

jo dík dneska budu zhazovat převodovku :D

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od golfgti16vv »

asi nakej jouda delal spojku a pootočil setrvak proto to nesedi

aughostino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.06.2011 21:13

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od aughostino »

Da sa pouzit nejaky alternativny pripravok na sponovanciu kladku? original pripravok nemam a potrebujem prekontrolovat remen lebo ho mam moc napnuty

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od vwCharlie »

zahnuté kleště na segrovky

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od Vecernicek »

Hele se s váma o něco podělím.

Měnil jsem rozvody, všechno cajk, jedu si 4 den, něco zasyčí zamlátí a konec.
Zastavím u krajnice, motor nejel, mrknu pod kapotu a klíňak nasračky i s napínací kladkou, byl úplně všude, byl namotanej i na altíku i na hnacím kole i v rozvodech.

Přijel kamoš, podíval se na to a pravil, že to je na 1103686408613510840miliardtrilionů potkaný, protože úplně nic nesedělo, vačka mimo, setrvák mimo, čerpadlo tím pádem absoltuně mimo.

tak jsme to začli rozdělávat, vymotávat klíňak ze všeho. Rozvodovej řemen byl napnutej jak struna. a na hnacím kole (myslím to od klikovky) byl hafo namotanej i zapečenej do sebe. Po chvilce s podařilo všechno odprostit. Nastavili jsme rysky, napnuli řemen, samřejmě že podle pravítka nastavili vačky se sklepnutým kolečkem. Zatočili převodovkou abyjsme viděli jestli po jedné otočce budeme opět na ryskách. A zkusili nastartovat. A ejhle ono se to nepotkalo a jede to jako předtím.

Závěr a Příčina? Když měníte rozvodák vyměnte i klíňák s kladkou, popřípadně hnací řemen na servo. Je to párkorun.
Jinak závada byla v malinkatým plíšku s nějakýma udajema o karoserii kterej se vyhnul, zapoměl jsem ho zpátky narovnat a on časem probrousil klíňak. :!: 248500km :) a jedeme dál :)

Uživatelský avatar
MarekGTI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.03.2010 16:12
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od MarekGTI »

Ahojte,
nahadzoval som rozvody, remeň som dal presne na stred kolies, potom som ho napol, pretočil kľúčom či všetko sedí a na čerpadle mi zišiel na kraj kolesa, pretočil som ho viackrát a ďalej sa už neposúva. Je to problém?
Přílohy
DSC04437.jpg

Uživatelský avatar
Bart_NJ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 672
Registrován: 21.11.2007 09:54
Bydliště: Nový Jičín <-> Ostrava

Re: Návod - Rozvody

Příspěvek od Bart_NJ »

máš křivo čerpadlo, ale problem být nemusí, pokud ti zustane aspoň 1/2 šíře rozvodu tak to pořád šlape :mrgreen:. Mám to na svojem vyzkoušené :wink:
Přílohy
rozvody.JPG
Moje G2: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=151448" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“