PREDSTRIK

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

2604
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 12.02.2009 15:26

PREDSTRIK

Příspěvek od 2604 »

Zdravim odislo mi cerpadlo tak som ho vymontoval dal repasovat vsetko nastavili. Zaplatil som teda dost. Zalozim cerpadlo tak ako bolo spravil som si botky farbou. Ale studeny nechce chitit s predsuvnikom vobec a bez predsuvnika po strasne dlhom toceny aj na 20x najprv len tak skrta a stale tocim a navela navela zacne odpalovat az chyti ale nen tak tak ak bude vedsia zima tak neviem neviem asi bzle nastaveny predstik poradite nieko co s tim?

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od Golficek1 »

Pokud máš po repasi,tak by sedět na ty rysky nemělo,povol ho,a jak bude motor studený,tak potáčej a zkus startovat,možná bude chtít i trochu přidat nafty.A popřípadě zkus zkontrolovat žhaviče.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

2604
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 12.02.2009 15:26

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od 2604 »

Zhaviče su v poriadku aj trysky takze nema bit nastavene na 0

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od Golficek1 »

To je těžké,já jsem po repasi musel potáhnout čerpadlo víc k bloku aby to startovalo,a loni jsem zalomil žhavič šlo čerpadlo ven,vrátilo se na rysku,která se udělala a už to hůř startuje,takže 1mm už je rozdíl,někdo říká postavit to na hodinky a my jsme to dělaly podle sluchu pokus - omyl.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

2604
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 12.02.2009 15:26

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od 2604 »

ved prave pokus omyl ale ja mam vzdy len jeden pokus lebo ked uz raz chiti tak je po skusani lebo potom uz chita fajn

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od Golficek1 »

:?:
Naposledy upravil(a) Golficek1 dne 27.11.2010 22:23, celkem upraveno 1 x.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od Golficek1 »

Zkus to dat tak milimetr za původní rysku,co je na krycím plechu rozvodů směrem k bloku a mělo by to chytat na předsuvník.
A hádá se motor,když chytne bez předsuvníku za studena,nebo má normální chod?
Ještě můžeš povolit čerpadlo,nastartovat a při nastartovaném motoru potáčet čerpadlem podle zvuku motoru,aby měl takový lehce kovový zvuk a zkontrolovat přepad z čerpadla,jestli se vrací dost nafty zpátky.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od FError »

2604: Boha jeho, to je bomba, když to dělá někdo, kdo nezná. Upřímně řečeno: vzhledem ku tvým znalostem jsi měl dát celý auto do místa, kde repasujou čerpadla (pokud ta možnost je, většinou je) s tím že by sis připlatil pár euro za to, že by ti to na místě seřídili....

Ale když už jsi v tom, tak
1) zkontroluj, že klikovka je přesně na 0
2) zkontroluj, že vačka je přesně na pozici (jestli nevíš jak, stáhni si JAK NA TO)
3) dej čerpadlo na pozici
4) když nechytá s předsuvníkem, nakloň čerpadlo na doraz k motoru. Když se to zlepší a motor při cca 15°C chytá i bez předsuvníku a nejde ostře, tak je to ok (pokud by byl malinko línej, tak budeš muset čerpadlo přesadit o zub a doladit). Obecně platí: špatně chytá, nakloň k motoru. Jde moc ostře, odkloň od motoru. Je to trochu o cviku a trpělivosti

Jestli to chceš mít ale pořádně, tak si sežeň někoho s hodinkama - pak budeš mít jistotu, že čerpadlo vstřikuje při správným úhlu


A jen pro odlehčení: nedávno jsem zábavnou formou zjistil, že 2.0TD na mojí audině je schopen nastartovat, běžet (a trochu i utáhnout auto) i v případě kdy má čepadlo otočené o 180° - ale milé děti, nezkoušejte to :D
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
nwr
Pilot
Pilot
Příspěvky: 841
Registrován: 02.10.2009 16:32
Bydliště: Havířov

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od nwr »

chci se zeptat kde si muzu nechat seridit cerpadlo a trysky ? napsal jsem uz do tri firem ktere to delaji a zatim nic... nejlepsi by bylo nekde pobliz ostravy abych to tam mohl odvezt... v tomhle zmatku na postach se mi to nechce nikam posilat... ale pokud nebude jine reseni... koho doporucite pento ,tedom, dieselservis ,czech campion servis ? jak se pohybuji ceny za takove serizeni ? diky ;-)

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od Golficek1 »

Napiš vwcharliemu,ten sem dával kontakt na člověka z Ostravy,kam sám vozí čerpadla.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
intercooler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od intercooler »

Já si to nechal nastavovat předvstřik tady(cca 1000kč):

PENTO, s.r.o. - BOSCH CAR SERVICE
Louky 300, 763 02 Zlín
Tel.: 577 102 935, 577 647 401 Fax: 577 100 273

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od Golficek1 »

V Pentu mi dělali repas čerpadla a vstřiků před asi čtyřmi lety a pořád jezdím,takže taky doporučuju.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

2604
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 12.02.2009 15:26

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od 2604 »

No tak som to urobil podla vasich rad a celu zimu som mal pokoj a hla prišlo oteplenie a mam opacny problem za studena chyta stale fajn ale ked sa zohreje nie a nie odpalit . Studeny roztoci motor rychlo a svizne takze 2X pretoči motor a hned vrci ale tepli toci aj 1min najprv pomali a z tazka potom sa roztaca az ho dostane do otačok a odpali zaujimave ze v zime som si to nevsimol

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od Golficek1 »

2604 píše:No tak som to urobil podla vasich rad a celu zimu som mal pokoj a hla prišlo oteplenie a mam opacny problem za studena chyta stale fajn ale ked sa zohreje nie a nie odpalit . Studeny roztoci motor rychlo a svizne takze 2X pretoči motor a hned vrci ale tepli toci aj 1min najprv pomali a z tazka potom sa roztaca az ho dostane do otačok a odpali zaujimave ze v zime som si to nevsimol
Nebylo by asi na škodu přeměřit tlaky a zkouknout startér,jinak mě za tepla taky blbě chytá,startuju vždycky s předsuvníkem,chvilku točí a blafne.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

2604
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 12.02.2009 15:26

Re: PREDSTRIK

Příspěvek od 2604 »

Ale keby boli slabe tlaky netocil by nahodou lahko a dlho a nemal by problem nastartovat skor za studena? On za tepla točí pomali a z taška akokeby mal protitlak a štarter netocil by tiez pomali aj za studena baterka to tiez nebude dal som tam druhu stopercentne funkcnu a ziadna zmena

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“