Tdi

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
vwzefo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Tdi

Příspěvek od vwzefo »

zase mam otazku :wink: ... ma vyznam sport. vyfuk a blow-off ventil na aute s motorom tdi ? ked mi ide pri vyfuku o vrn vrn a pri blow-off o tsss tsss
?
dikes

Uživatelský avatar
xtom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od xtom »

Znamej mel sportovni vyfuk na SDI a zvuk to nejakej melo, ale proti benzinu nic moc. Benzin ma prej rychlejsi proud spalin ve vyfuku,ale Tdi by mohlo proti sdi mit snad taky. Nebo taky ne. :lol:

frenky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Sušice

Příspěvek od frenky »

no s tím výfukem je to relativní, někdo říká, že to nic nepřinese, někdo zase že jo, jiní tvrdí, že turbo potřebuje jistý protitlak (odpor) ve výfuku a jiní jim to zase vyvrací, že se turbo rychlejš roztočí, když nemá výfuk moc velkej odpor....

Sám jsem jezdil do minulého týdne s 1.6TD která měla výfuk asi tak jen 40 cm dlouhý od tý příruby, kam se přidělává ten první díl výfuku.
Nejelo to vůbec špatně, turbo hnvízdalo někdy už i na volnoběh.
Teď jsem si postavil komplet nerez výfuk od příruby až na konec, středovej tlumič jsem tam nechal a místo zadního dal taky jen středovej, je to fakt tichý jak s normálním výfukem, až jsem se divil, byl jsem s tím i na technický a v pohodě.
Bohužel ale nemohu říct, jaký je rozdíl ve výkonu a tak, protože jsem tam hodil jiný vstřikovací čerpadlo a zatím nemám přesně nastavený předvstřik.

Ale rozhodně byl pocit s tím krátkým výfučkem rozhodně takový, že to jede fakt dobře, jak to brutálně pískalo a tak.... :wink:

Ale teď to taky nejede vůbec špatně :wink:
Jen nechápu, proč naám na diesely cpou takový šíleně vobrovský výfuky (zadní tlumiče), když stačí malinkatý průchozí středový tlumič a je klid....

frenky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Sušice

Příspěvek od frenky »

jo a ještě k tomu blow off ventilu,
jak jsem měl ten ultrakrátký výfuček, tak to při řazení tak nad 2400 ot./min pískalo, jak kdyby tam byl :wink:
Kolem 3000 to bylo slyšet nejvíc, ale nějak jsem ještě nepřišel na to, co to bylo, ale bylo to docela hezký :wink:

Uživatelský avatar
vwzefo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vwzefo »

dikes ... no ja by som chcel racej ten ventil ako keby som mal davat ultrakratky vyfuk :wink:
Ale dikes

Uživatelský avatar
Lukaash
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukaash »

blow off? k cemu?

sportovni vyfuk je siroky pojem, ja mam kuprikladu od sneka jenom trubku, bez jakehokoliv tlumice, a pry to je znat (myslim zrychleni, ne zvuk)...rikaji ostatni, ja to nemam s cim srovnat, driv jsem tam mel 1,6D :-)

frenky, ty manometry jsou poreseny, ale cenu kdyztak po SZ :-(
stolen : G2 mTDi 6° (5.8.2007) B3 Variant 1,9TD (8.4.2008)

prodám http://picasaweb.google.com/LukaashCR/WheelsForSale#" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

Lukaash píše:blow off? k cemu?
No aby to dělalo: hnnnnn tsssss hnnnnnnnnnn tssssss hnnnnnnnnnn

frenky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Sušice

Příspěvek od frenky »

Vecernicek píše:
Lukaash píše:blow off? k cemu?
No aby to dělalo: hnnnnn tsssss hnnnnnnnnnn tssssss hnnnnnnnnnn
no jo, jenže to u nafťáka takhle nefunguje.

Teda až na toho mýho.... :D

Uživatelský avatar
vwzefo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vwzefo »

frenky píše:
Vecernicek píše: No aby to dělalo: hnnnnn tsssss hnnnnnnnnnn tssssss hnnnnnnnnnn
no jo, jenže to u nafťáka takhle nefunguje.

:cry: :budo:

Uživatelský avatar
listerGTD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Majdalena (JH)\ Krasejovka(CK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od listerGTD »

[quote="frenky"]no s tím výfukem je to relativní, někdo říká, že to nic nepřinese, někdo zase že jo, jiní tvrdí, že turbo potřebuje jistý protitlak (odpor) ve výfuku a jiní jim to zase vyvrací, že se turbo rychlejš roztočí, když nemá výfuk moc velkej odpor..../quote]


Ten odpor je tam schválně a jediný co se zmeni kdyz se sníží (jinej vejfuk) je spotřeba která pude nahoru!

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

Žádný sportovní vejfuky, žádný ventyly :evil:

Uživatelský avatar
progress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA!!!!!!!

Příspěvek od progress »

jak chces dat na diesela blow,????vysvetlis mi to???blow odpousti pretlak turba pri ubrani plynu....tudiz pri uzavreni skrtici klapky a diesel jak dnamo zadnou klapku nema!!!!!!!!!!!!!!!takze ti nevznika pretlak z dotacejiciho se turba a nehrozi jeho poskozeni a tudiz taky nemas co odpoustet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIC NEŽ VW!!!!!

Uživatelský avatar
Baltik_VW
Člen klubu
Příspěvky: 560
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nové Strašecí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baltik_VW »

xtom píše:Znamej mel sportovni vyfuk na SDI a zvuk to nejakej melo, ale proti benzinu nic moc. Benzin ma prej rychlejsi proud spalin ve vyfuku,ale Tdi by mohlo proti sdi mit snad taky. Nebo taky ne. :lol:
čau Tome :wink: myslel si Ládovou Cordobu když tam měl ten ladák asi vid? :wink: jinak tě zdravím, už dlouho sem tě neviděl :D

Uživatelský avatar
progress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA!!!!!!!

Příspěvek od progress »

jinak mam na svem gtd ladak remus a zvuk skoro zadnej.........auto bylo driv benzinove gt 90hp a ten ladak tam zustal i po zastavbe turbodiesela a nejaky narust vykonu oproti normalnimu prubehu jsem nezaznamenal
NIC NEŽ VW!!!!!

frenky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Sušice

Příspěvek od frenky »

Baltik_VW píše:
xtom píše:Znamej mel sportovni vyfuk na SDI a zvuk to nejakej melo, ale proti benzinu nic moc. Benzin ma prej rychlejsi proud spalin ve vyfuku,ale Tdi by mohlo proti sdi mit snad taky. Nebo taky ne. :lol:
čau Tome :wink: myslel si Ládovou Cordobu když tam měl ten ladák asi vid? :wink: jinak tě zdravím, už dlouho sem tě neviděl :D
no ono to SDI nebo jen D bude hlasitější než TDI nebo TD, protože hodně hluku utlumí právě to turbo

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“