VW golf intercooler

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Libor.free
Člen klubu
Příspěvky: 32
Registrován: 02.07.2009 23:26
Bydliště: Babice u Rosic

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od Libor.free »

Tak doufám že to pro někoho bude alespoň trochu užitečný.... já to mám takhle a super, pro někoho to muže být inspirace jak to udělat ještě líp.... :smoke:
Přílohy
pruchod hadic mezi chladičem a světlem...
pruchod hadic mezi chladičem a světlem...
okolo chladiče a baterky....
okolo chladiče a baterky....
jen chybí spojit....
jen chybí spojit....
VW Passat variant B5.5
VW Golf II 1.6GTD
PREJ SE MAM LÉČIT ALE MILUJU VW

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od stevocz »

to mas este vpohode chladic. ja mam vacsi. je prisrubovany az o tu druhu dieru co je blizsie k baterke a to tam potom nemam tolko miesta

Uživatelský avatar
nwr
Pilot
Pilot
Příspěvky: 841
Registrován: 02.10.2009 16:32
Bydliště: Havířov

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od nwr »

ja mam dve kapoty takze na jednu pujde nasavac... sam tohle odsuzuju pokud to neni ucelova uprava... bude decenti a svuj ucel to bude plnit takze se toho nebojim... nez tam prznit hadice a prodluzovat drahu vzduchu... ;-)

Bobeso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.07.2010 00:11
Bydliště: Pardubice

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od Bobeso »

Napad dobrej ale nechci prodluzovat drahu vzduchu a pres klima to tam stejne nedostanu a mam siroky narazniky,mlhovky atd.....
Takze zadny przneni vse zustane origo,chci pak na soutez youngtimer do DE.

Uživatelský avatar
Libor.free
Člen klubu
Příspěvky: 32
Registrován: 02.07.2009 23:26
Bydliště: Babice u Rosic

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od Libor.free »

jak sem házel foto, puvodně byl 'IC na motoru ale tam prostě nebyl ten správnej učinek, at si říká kdo chce co chce nejlepší je když je náporem chlazenej.... a nevím co tím myslíte prodlužovat dráhu vzduchu ale mám tam origo z B3 a délka mě zustala stejná ....
VW Passat variant B5.5
VW Golf II 1.6GTD
PREJ SE MAM LÉČIT ALE MILUJU VW

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od machinecz »

nemá někdo nahadr rozervanej plast na baterku pro origo IC? mám člověka co by podle toho udělal kopii a stříklo se to do struktury at to vypadá origo. Je to tu spíš vzácnost, takže by to vytrhlo nemálu lidí trn z paty. Pokud ne tak mě čeká IC před chladič a to bych radši original ...

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od Georgino007 »

Jooo tak to kdyby se povedlo, tak taky jeden beru všema deseti :good: V opačnym případě mě asi čeká stejná varianta jako tebe :mrgreen:

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od AllanMaxi »

A já tady jeden mám...každej brečí a je tu už asi půl roku... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Golfar_z_donuceni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 22.09.2011 09:30

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od Golfar_z_donuceni »

Vpadnu nevitan a neobliben, ale neda mi to:

Muj poznatek z provozovani benzinoveho oturbovaneho motoru.

Kdyz uz resite jak a kam prestehovat IC, zkousel jste nekdo ostrik IC? Ja jsem to zabudoval a v lete to byl "ulet" s tim jezdit. Znatelny rozdil pri rozjezdu, kdy teplota nasavaneho vzduchu byla stale silne nad doporucenou hodnotou (bez ostriku) a po zabudovani ostriku nasledovalo jenom "whuaaa" srovnatelne s jizdou v zime. Rozdil v teplote byl cca 20C.

jednoduchy navod jak na to: Navsteva Hornbachu a nakup dvou sad Gardena Mikro Jet, k tomu hadicku, dve sady "tecek". Ve skladu ND vyhrabat dva moturky ostrikovacu z cehokoliv, plastova nadoba dle libosti kazdeho. V akvaristice dva jednocestne ventily. Ty moturky se zapojuji tak, ze tlaci vodu proti sobe. A ted to slozitejsi: kam to napojit? Nejjednodusi je napojit to napriklad na packu zadniho ostrikovace (pokud ho uz nekdo optimalizoval i se steracem), slozitejsi koumesove si dokazou naprogramovat ATMEL a pak ten se napoji na W (jinde si nedovedu u Diesela predstavit odkud brat otacky) na alternatoru.

Jen nevim co na to IC zabudovany takto "sikovne" (ano, technicky je to IC uplne na h***o takhle nabok pololezmo), ale u FMIC to funguje nadherne.
poradi podle oblibenosti: typ44 ... typ81 ... typ81 ... typ81 ... KdF Golf ...

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od AllanMaxi »

Golfar_z_donuceni píše:Vpadnu nevitan a neobliben, ale neda mi to:

Muj poznatek z provozovani benzinoveho oturbovaneho motoru.

Kdyz uz resite jak a kam prestehovat IC, zkousel jste nekdo ostrik IC? Ja jsem to zabudoval a v lete to byl "ulet" s tim jezdit. Znatelny rozdil pri rozjezdu, kdy teplota nasavaneho vzduchu byla stale silne nad doporucenou hodnotou (bez ostriku) a po zabudovani ostriku nasledovalo jenom "whuaaa" srovnatelne s jizdou v zime. Rozdil v teplote byl cca 20C.

jednoduchy navod jak na to: Navsteva Hornbachu a nakup dvou sad Gardena Mikro Jet, k tomu hadicku, dve sady "tecek". Ve skladu ND vyhrabat dva moturky ostrikovacu z cehokoliv, plastova nadoba dle libosti kazdeho. V akvaristice dva jednocestne ventily. Ty moturky se zapojuji tak, ze tlaci vodu proti sobe. A ted to slozitejsi: kam to napojit? Nejjednodusi je napojit to napriklad na packu zadniho ostrikovace (pokud ho uz nekdo optimalizoval i se steracem), slozitejsi koumesove si dokazou naprogramovat ATMEL a pak ten se napoji na W (jinde si nedovedu u Diesela predstavit odkud brat otacky) na alternatoru.

Jen nevim co na to IC zabudovany takto "sikovne" (ano, technicky je to IC uplne na h***o takhle nabok pololezmo), ale u FMIC to funguje nadherne.
Proto je zapotřebí mít to vedení vzduchu kompletní...pak plní tento intercooler svůj účel :good:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Bobeso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.07.2010 00:11
Bydliště: Pardubice

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od Bobeso »

Tak ja jsem dal pod origo ic,velkej vetrak pres cely ic,parada,mala pojizdna lednicka.
Na palubovce vypinac,jednoduchy a nic natom neni a funguje to perfekne.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od shazzer »

Bobeso píše:..To auto nebu nijak prznit.
Chci mit vse 100% origo,nikde nic navic takovej klasickej young taimer...
Bobeso píše:..Tak ja jsem dal pod origo ic,velkej vetrak pres cely ic,parada,mala pojizdna lednicka.
Na palubovce vypinac,jednoduchy a nic natom neni a funguje to perfekne.
Dulezity je, ze mas vse 100% originalni :-D

Uživatelský avatar
Gerox
Člen klubu
Příspěvky: 646
Registrován: 15.09.2010 16:44
Bydliště: Praha <-> KnO
Kontaktovat uživatele:

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od Gerox »

shazzer píše:Dulezity je, ze mas vse 100% originalni :-D
Ted musim souhlasit :laugh: :good:
I <3 MY MK2 (1.6D, 37kw, 1985)
Scirocco R (2.0, cca 220KW, DSG, 2011) - NA PRODEJ
Passat CC (2.0 TDI, 125kw, DSG, 2008)
Golf MK2 on AIR (1.6, 55kw, 1990)

Bobeso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.07.2010 00:11
Bydliště: Pardubice

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od Bobeso »

Mam,akorat pod IC vetrak nic vic,kdyz otevru kapotu tak to ani nepoznas,rozhodne lepsi nez to rvat kde to nikde nebylo a
IC u motorovyho prostoru ma taky svoje vyhody,za par minut mas sundanej IC a muzes ho kdykoliv vycistit(tim myslim od oleje)a nikdy jsem neslysel ani me se nestalo a s SB mam najeto 500tkm ze by ti prasknul IC,to se stava u aut,ktery maj IC naporovy dole pod naraznikem
kaminek ti udela dirku ahned utika vzduch a pak to je na hvno.


Moje zkusenosti,zadna rada. :D :D

Jezisi az ted jsem si vsiml ze zase debilni ot mel Shazzer,kdybych to vedel tak to ani nepisu. No jo kdyz ma Shazzer slapaci
auticko tak to se tam spatne dava IC s vetrakem. :D :D

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: VW golf intercooler

Příspěvek od 11mAjA11 »

A tak to zas nesouhlasím že musí být nutně něco špatně na tom mít IC náporový, všechno je o tom jak je člověk šikovný a jak u té práce přemýšlí, nic víc nic míň na tom není..
:wink: :wink: :wink:

A kamínek tak nějak nehrozí.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Přílohy
..
..
...
...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“