Výměna TURBA.

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
MvK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Výměna TURBA.

Příspěvek od MvK »

Jednoduchý... Zajímá mě nějakej popis... :wink: Dnes sem na to jen letmo koukal a byl bych nerad aby mě něco překvapilo. Například jako kde sundat trubku mezi vejfukem a turbem, dole u céček nebo nahoře u 4. šroubů atd... Pod TURBO neni vidět takže nevim co mě tam čeká a nemůžu si dovolit na něčem zůstat vyset páč bych neměl čim jezdit... :lol:

Další věc, mám připravený TURBO z Passata B3... V autě mám KKK, tohle je taky KKK... Nepřekvapí mě něco? :D
Obrázek

Uživatelský avatar
MvK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna TURBA.

Příspěvek od MvK »

To mě zajímá něco tak strašně JEDNODUCHÝHO nebo SLOŽITÝHO že se k tomu nikdo nemá.... :?: :lol: JÁ vim že vy ortodoxní dvojkaři měníte TURBA zároveň s olejem ale prostě JÁ tu potřebu ještě nikdy neměl, tohle je moje první 1.6 TD tak proto tu pokládám takový dětský dotaz..... :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna TURBA.

Příspěvek od Tom89 »

Je to trošku složitejší operace.Musíš sundat sání které drží 8 imbusama (6 imbus)a pak uvidíš.Já sundaval Céčka přes dlouhý prodlužec od ráčky.Překvapit tě muže zalomený šteft na výfukovém potrubí (12 mm matka).Bych radši sundal celý motor i s převodovkou a máš to za víkend hotové.Akorád nechápu proč dávat B3 turbo a jaké je označení

Uživatelský avatar
MvK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna TURBA.

Příspěvek od MvK »

Konečně reakce... :D A proč dávat TURBO z B3? Protože je mega vostrý a má supr větší vákon jako, víš.... :D Protože mám zrovna TURBO z B3, tak proto... :D A B3 ho má jináč natočený než Golf II, takže sem ho musel rozebrat a sestavim ho podle toho co vyndám z Jetty... Ale doufám že tam nebude ještě něco jináč abych se nedivil právě.... :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna TURBA.

Příspěvek od Tom89 »

MvK píše:Konečně reakce... :D A proč dávat TURBO z B3? Protože je mega vostrý a má supr větší vákon jako, víš.... :D Protože mám zrovna TURBO z B3, tak proto... :D A B3 ho má jináč natočený než Golf II, takže sem ho musel rozebrat a sestavim ho podle toho co vyndám z Jetty... Ale doufám že tam nebude ještě něco jináč abych se nedivil právě.... :)
´
Tak já sem myslel jaký typ.Jestli KKK 14 co je na 1.9 TD a nebo je tam to samé jak v G2 KKK 24.Jináč pak ti zbývá ještě holedr na přívod oleje to je myslím 17 mm a pak holendr na odvod oleje a tam je tuším 24.

Uživatelský avatar
MvK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna TURBA.

Příspěvek od MvK »

No vidíš, úplně mi vypadlo že do B3 se dávala převážně 1.9TD... Tak JÁ doufám že ho mám z 1.6 TD.... :D
Obrázek

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna TURBA.

Příspěvek od AllanMaxi »

MvK píše:No vidíš, úplně mi vypadlo že do B3 se dávala převážně 1.9TD... Tak JÁ doufám že ho mám z 1.6 TD.... :D
Pokuď je z B3 a byla to 1.6TD, RA/SB bude vodou chlazené...Sázím spíš na to z 1.9TD :drinks:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“