1.6 TD Ultra poznatky

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Krapatol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 08.03.2010 09:12
Bydliště: JESENIK

1.6 TD Ultra poznatky

Příspěvek od Krapatol »

Zdravím všechny, mám 1.6 TD před nedávnem jsem nalil do nafty +/- 65% Nafty s 30% Benzínu a 5% Stolního oleje kámoš si natankoval do nafty benzín a měl strach to vyjezdit ve svojem 1.9TDi tak jsem se toho ujal a za pár týdnů mi začlo týct čerpadlo.

Takže jsem si koupil rozvoďák a chystám se vyšroubovat čerpadlo a udělat rozvody. Na čerpadle se asi rozežralo nějaké těsnění, neví někdo kde tam je v tom čerpadle? mužu čerpadlo sundat jak se mi zachce nebo musí mít nějakou určitou polohu nastavení jako vačka a klika? jinak mám ještě další 3 čerpadla a nevím jesi v nich náhodou není nějaký rozdíl JE?
Chtěl jsem sundat kryt rozvodů tu spodní část a nemužu ju sundat asi se musí sundat ty kolca co pohání řemen altíku že?

Našel jsem konečně trochu času a prohledl motory co mám v garaži a narazil jsem na motor SB a JR. V autě mám JR (kod motoru vyražený raznicema) s turbem bez vodního chlazení a na druhém motoru JR (kod motoru vyražen tečkama) je i vodni chlazení turba na motoru mám taky tohle a nevím jesi je to vubec k něčemu dobré (viz. foto 1)

Potom mě zajímá proč na koleně z motoru bez IC je tento výstupek a na IC není slouzí to tam snad k něčemu? (viz. foto 2)

TOŤ zatím vše :thanks:
Přílohy
FOTO 1 Nějaká čidla či co
FOTO 1 Nějaká čidla či co
FOTO 2 kolena
FOTO 2 kolena

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: 1.6 TD Ultra poznatky

Příspěvek od stevocz »

tak na obrazku 1 su nejake spinace. typoval by som ze su dorabane ale tie kable vizeraju ako origo. a z och umiestnenia vizeraju akospinac pri volnobehu a druhy asi pri maxime ale naco to tam je netusim.

a pri tom druhom neviem naco to je. mozno viac by pomohla fotka z vnutra ci tam nieco je alebo nie.

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 TD Ultra poznatky

Příspěvek od jirkaTDI »

jo tak ty čidla vidím prvně, jak je psáno nademnou, vypadá to, že jedno spíná na volnoběhu a druhý při plným plynu, docela by mě zajímalo na co to tam je.

Jinak to na tom kolínku bych viděl jako obyčejný nálitek.
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: 1.6 TD Ultra poznatky

Příspěvek od vintera »

nezjistil někdo na co jsou spínače na čerpadle?
Vidím to samé také na audi 8O (SB).

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1.6 TD Ultra poznatky

Příspěvek od vwCharlie »

tak se koukněte kaj vede elektrika z těch spínačů...

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: 1.6 TD Ultra poznatky

Příspěvek od vintera »

vwCharlie píše:tak se koukněte kaj vede elektrika z těch spínačů...
Podle zavedené elektrotechnické praxe vede elektrika od polu plus (+) k polu mínus (-), ale fyzikálně, ve skutečnosti je to jedno.

Už jsem to zkoumal,kabely vedou svazkem někam pod palubní desku. Rozebírat se mi nic nechce, proto se ptám, k čemu ty dva spínače na čerpadle mohou sloužit. Na žádném schematu zapojení elinstalace jsem je nenašel, ale u dílů čerpadla jsou nakreslena.

K čemu mohou sloužit?

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: 1.6 TD Ultra poznatky

Příspěvek od lister »

čistě teoreticky elektrony proudí od mínusu k plusu :wink:, ale k věci. spínače by podle etky měli být pro auta s "schalt und verbrauchsanzeige" ,takže něco co ukazuje kdy řadit a kolik to žere..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1.6 TD Ultra poznatky

Příspěvek od vwCharlie »

mě se zdálo právě,že jsem to viděl u modelů s ekonoměrem v budíkách,ale jak to funguje a jak přesně,to těžko odhadovat. Na foto jsou sice benzínové,ale diesel to měl taky.
Přílohy
P1030733.JPG

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: 1.6 TD Ultra poznatky

Příspěvek od vintera »

mám tyhle spínače i na dvou audi 80 (SB). Zatím jsem kabely podrobně nezkoumal kam vedou, ale na palubkách žádná fce navíc určitě není. Měl jsem budíky rozebrané kvůli opravě. Má to auto jak s klimou (origo) tak bez klimy. Jeden další motor SB jsem s tím také koupil a majitel auta nic nevěděl nač tam byly.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“