čistá roura od motoru,nejede

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Jeffrey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 16.05.2011 15:30
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od Jeffrey »

Zdravim,dnes jsem dělal čistý výfuk na svoje G2 1,6 GTD. Po naměření a vyřezání tlumičů,jsem vše spojil dohromady sponkama a jel do vedlejšího města svařit to k sobě. Cestou tam to jelo parádně,zvuk nádhera,ale po svaření dohromady a prodloužení cca 40 cm to nejede. Nemá tah od spoda,víc to řve a míň jde slyšet turbo. Nechápu... Někdo nějaké vysvětlení,radu ?
Golf II 1,9 TDI

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od AllanMaxi »

Jeffrey píše:Zdravim,dnes jsem dělal čistý výfuk na svoje G2 1,6 GTD. Po naměření a vyřezání tlumičů,jsem vše spojil dohromady sponkama a jel do vedlejšího města svařit to k sobě. Cestou tam to jelo parádně,zvuk nádhera,ale po svaření dohromady a prodloužení cca 40 cm to nejede. Nemá tah od spoda,víc to řve a míň jde slyšet turbo. Nechápu... Někdo nějaké vysvětlení,radu ?
Jednoduchá rada,můžeš dát zpátky zadní tlumič...tím,že si to otevřel docílíš jen randálu a ztráty výkonu :lol:
Nějaký odpor ve výfuku to prostě musí mít :good:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Uživatelský avatar
Jeffrey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 16.05.2011 15:30
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od Jeffrey »

Ale když jsem jí měl čistou,ale jen o kousek krátší,jelo to brutálně a zvuk to mělo taky skoro stejnej. V tom bude jinej problém ;)
Golf II 1,9 TDI

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od AllanMaxi »

Jeffrey píše:Ale když jsem jí měl čistou,ale jen o kousek krátší,jelo to brutálně a zvuk to mělo taky skoro stejnej. V tom bude jinej problém ;)
Taky jsem chtěl mít otevřenej výfuk...první svezení jsem si říkal,to jede a ještě k tomu brutální randál... :good: druhý svezení a poznatek,nejde to vytočit do plných otáček tak rychle jako s orig.výfukem,jede to pouze do třetího rychlostního stupně,na čtyřku to už nemělo absolutně žádný tah a na pětku při plným plynu začala padat i rychlost auta... :negative:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Uživatelský avatar
Jeffrey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 16.05.2011 15:30
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od Jeffrey »

To u mě to vážně jelo,táhlo to už od spodu,ale po tom svaření a prodloužení není tah od spodu,ale maximálka celkem dobrá. Do kopce se stoupání zhruba 30 % jsem to vytáhl na 140 jako nic a jel by víc. Zítra se na to musim podívat..
Golf II 1,9 TDI

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od pohodarkajik »

Jeffrey píše:To u mě to vážně jelo,táhlo to už od spodu,ale po tom svaření a prodloužení není tah od spodu,ale maximálka celkem dobrá. Do kopce se stoupání zhruba 30 % jsem to vytáhl na 140 jako nic a jel by víc. Zítra se na to musim podívat..
sry za OT, ale kopec 30 %, motor 1,6TD a 140km/h ? bud to mas brutalne poladeny, nebo jezdis v zavodaku

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od AllanMaxi »

pohodarkajik píše:
Jeffrey píše:To u mě to vážně jelo,táhlo to už od spodu,ale po tom svaření a prodloužení není tah od spodu,ale maximálka celkem dobrá. Do kopce se stoupání zhruba 30 % jsem to vytáhl na 140 jako nic a jel by víc. Zítra se na to musim podívat..
sry za OT, ale kopec 30 %, motor 1,6TD a 140km/h ? bud to mas brutalne poladeny, nebo jezdis v zavodaku
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Uživatelský avatar
Jeffrey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 16.05.2011 15:30
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od Jeffrey »

Tak,že by to bylo míň ? :D Hoši,každopádně mi rychlost nepadá ani na pětku jako Allanovi,když se to rozjede,tak to jede slušně,ale chybí ten tah ze spoda,který ovšem byl i s čistou trubkou.
Golf II 1,9 TDI

Uživatelský avatar
AllanMaxi
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1528
Registrován: 25.06.2008 00:05
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od AllanMaxi »

Jeffrey píše:Tak,že by to bylo míň ? :D Hoši,každopádně mi rychlost nepadá ani na pětku jako Allanovi,když se to rozjede,tak to jede slušně,ale chybí ten tah ze spoda,který ovšem byl i s čistou trubkou.
Mně už rychlost pak nepadala,dal jsem koncovej tlumič a jelo to zase tak jak má :good: :smoke:
Díly GTD-intercooler 59kW,TDi 66-81kW
Jetta 1.6 GTD<=160PS+ :-D 360NM=>Jetta 1.6 GTD

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jo stejné potíže sem měl taky , jednoduše řečeno to turbo potřebuje mít zpětnou vazbu od výfuku jinak nebude fungovat tak jak má, mě navíc spotřeba stoupla na 12-15 na sto takže masakr.
Jednoduché a kvalitní řešení u mě bylo koupit rezonátor na 2.0 benzína navařit ho místo katu a hitparáda je zpět - spotřeba klesla na cca.6 a byl jsem spokojen.

Teď je tam místo TD, TDi a je to pohodička..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Jeffrey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 16.05.2011 15:30
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od Jeffrey »

11mAjA11 píše:Jo stejné potíže sem měl taky , jednoduše řečeno to turbo potřebuje mít zpětnou vazbu od výfuku jinak nebude fungovat tak jak má, mě navíc spotřeba stoupla na 12-15 na sto takže masakr.
Jednoduché a kvalitní řešení u mě bylo koupit rezonátor na 2.0 benzína navařit ho místo katu a hitparáda je zpět - spotřeba klesla na cca.6 a byl jsem spokojen.

Teď je tam místo TD, TDi a je to pohodička..
Co jsi to měl za auto,já u G2 kat nemám ;) A ta spotřeba...není to moc ??
Golf II 1,9 TDI

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od stevocz »

ja tiez kat nemam. a tiez chcem dat stredovy tlmic prec a nechat len zadny len neviem jaky to bude mat zvuk a jak na to bude reagovat motor

Uživatelský avatar
El Burro
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 04.01.2009 19:42
Bydliště: Praha-Západ

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od El Burro »

Měl sem to na předchozím Golfu TD čistá trubka až na koncák ten sem nechal a zvuk to mělo moc pěknej takovej lehce dunivej a když jsi přidal tak krásně bylo slyšet turbo no prostě pastva pro uši
VW Golf II 1.6TD - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=220870" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf III 1.6 55kW - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=309057" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf III 1.6 74kW

Uživatelský avatar
OndraGTD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 22.02.2010 21:28

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od OndraGTD »

TO že to " jede " je si myslim hodně dobrej důkaz placebo efektu :D Víc to řve, tak to zákonitě muselo přidat aspoň deset koní, 13 Nm a asi 20 km na maximalce:D Všechny upravy chce overovat aspon stopkama :)
VW Golf II - 1.6 TD - SB + K 24 = 1.8 b
VW Golf III - 1.9 TDi - 1Z + BBS + Recaro + Nokia

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: čistá roura od motoru,nejede

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jeffrey píše:
11mAjA11 píše:Jo stejné potíže sem měl taky , jednoduše řečeno to turbo potřebuje mít zpětnou vazbu od výfuku jinak nebude fungovat tak jak má, mě navíc spotřeba stoupla na 12-15 na sto takže masakr.
Jednoduché a kvalitní řešení u mě bylo koupit rezonátor na 2.0 benzína navařit ho místo katu a hitparáda je zpět - spotřeba klesla na cca.6 a byl jsem spokojen.

Teď je tam místo TD, TDi a je to pohodička..
Co jsi to měl za auto,já u G2 kat nemám ;) A ta spotřeba...není to moc ??
Já měl 1.6 TD 1V motor a ten KAT měl teď už nemá..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“