Potrebuju pomoct

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct.nova zavada!

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

tak golfa jsem roztahl na lane,po par metrech chytil,ale neco je v haji.od hlavy se ozyva nejake klepani a z vyvodu od deklu na ventilech co je vyvod k sani jde moc coudu a tlaku,kdyz to zacpu prstem tak to tlakuje a po uvolneni prstu vyleti tlak i s trochu olejem ven.z vyfuku sel bily kour,ale byl asi jeste studeny motor,do vody to netlaci a krasne se pozvolna ohrivala.to klepani se trochu stisi kdyz mu pridam plyn,jestli chyta na baterku to nevim,protoze se vybila a uz jsem ani nenastartoval.Co je v haji?me ten automechanik rek,kdyz jsem mu volal,ze to muze byt pridrenej ventil a ta miska co ho macka vacka muze delat to klepani a to tlakovani,ze jsou mozna jeste prirezly krouzky,ale to by zase nebezelo normalne na volnobeh ne?.na volnobeh bezel slusne bezel na vsechny 4valce i po pridani plynu.kdyz jsem s nim kousek jel tak jel celkem slusne,tak ctvrtku plynu,abych ho netrapil studenej.motor normalne maze,nemel jsem tesneni pod deklem a tekl trochu po motoru olej,vacka byla krasne namazana a na pristrojovce zasla po chytnuti kontrolka mazani.co muze delat to klepani a tlakovani.Ten zvuk je jako kdyz mlati olnice(pro prirovnani),ale ozyva se to nekde na prave strane u hlavy.rozvody mam OK.do motoru mi nic nespadlo,ani jsem mu nedal plnej plyn,voda tam je,spravne mnozstvi oleje taky.propalenej pist asi taky neni,jelikoz by to nebezelo stabylne na vsechny 4valce.to klepani se pri pridani a ubrani zvysuje a snizuje podle otacek.

Uživatelský avatar
bombastiq
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 26.10.2010 17:39
Bydliště: Šumperk

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od bombastiq »

mechanikovi řekni že je ko*ot !
vživotě se železnej ventil nepřidře v mosaznym poudře vzlášť u vw
kdy jsou po 40 000km na ventilech agro vůle

rozpěrky na vstřikovacích trubkách máš ??
kdyžtak ten motor ohřej na provozní teplotu
a dehj mu kotel do plnýho
je možný že není natlačenej hydroštel a má vůli

to kouření bude tim že ten motor dlouho stál
nech ho jezdit uvidíš co se stane

pokud budeš mít pocit že sou přirezlý kroužky
tak nalej do válců přez vstřikovače petrolej a nech to přez noc
rano protoč navolno motor at vylítá ven , dej žhavky
vypust 2 litry oleje a dolej petrolejem dej tomu trošec ceres do kopca cca 20km
a olej vyměň
A6 C4 avant 2,5TDI + taková motokára na steroidech ( 7 )....... EL. : 775914666

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

uvidim pristi tyden jestli chytne normalne.na druhou stranu mas pravdu,me to taky napadlo,ze ventily nemuzou byt pridreny,kdyz maji mosazny pouzdra.ty pistni krouzky se mi taky nezdaji,ze to delaj,to by melo dost vliv na volnobeh ne?ale ten bezi krasne,ale je tam furt to klepani.A nejvic co me zarazi je to tlakovani v motoru,jak je mozny,ze z otvoru co je vyvod do sani(jdou odtud zpatky olejove vypary do sani)jde strasne moc tlaku a i koure,zacpu to prstem,prst mi to nadzvedava a po pusteni palce vyjde vzduchu a olejovych kapek jako krava,cim to je,propalenej pist se mi nezda,nemuze to treba tlacit tlak prez vuli mezi ventilem a tim bronzovym voditkem a zpusobuje to i to klepani?Mam potvrzeno ze ten motor pred 1,5rokem jeste kdyz se s autem jezdilo sel jako hodinky a po ozivenumi to dela toto.co se pokazilo?

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

to koureni mi je jazny a ty rozperky tam samozrejme mam,ale ten zvuk se ozyva nekde na 3nebo 4valci pod hlavou,ale muzu se mylit kde presne.

Uživatelský avatar
bombastiq
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 26.10.2010 17:39
Bydliště: Šumperk

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od bombastiq »

nemá to náhodou zvuk jak multikárá ???
A6 C4 avant 2,5TDI + taková motokára na steroidech ( 7 )....... EL. : 775914666

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

trochu neco jako multikara.ma to zvuk,jako kdyz mlati ojnice.

Uživatelský avatar
bombastiq
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 26.10.2010 17:39
Bydliště: Šumperk

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od bombastiq »

tak při nastartovaným motoru zkus povolovat trubky jednu po druhé
a zjisti na kterym válci to je
muže bejt špatnej vstřikovač

ještě si zlehka povol čerpadlo a opatrně s nim otáčej po směru točení
muže bejt velkej předvstřik
A6 C4 avant 2,5TDI + taková motokára na steroidech ( 7 )....... EL. : 775914666

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

vidis to me nenapadlo.je pravda ze cerpadlo jsem tam daval jiny a na nem i na tom drzaku co ho drzi je ryska a ja to daval presne na ni,tak je mozny,ze to spatne dava a tim padem mi to blben.ja to nejak zkusim a uvidime..ja jedu zase k dedovi v patek tak pisnu jak jsem dopadl.

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

zatim nic nezjistovano vybita baterie a nabijecka zlobi,jinou funkcni baterku nemam,az nabiju napisu dalsi poznatky a diagnozu.musim to nejak poresit.

Uživatelský avatar
golfgti
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 26.04.2008 20:30
Bydliště: břeclav

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od golfgti »

a nebo špatně nastavené rozvody

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

PRAVE,ZE ROZVODY SEDI.

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od Golficek1 »

Ostrý zvuk může dělat přitlačené čerpadlo k bloku,ten tlak na odfuku můžou dělat ventily,že ještě nedovírají,jak mají a kruhy se můžou přidírat jak chcou,při tom tlaku to nemůže byt vůbec poznat,hlavně to nech pořádně zahřát a pojezdit klidně ty tři hodiny a jak se zahřeje tak mu dej ale ne moc dlouho,prostě tak kilometr zašlápnout a zase zvolnit a pořád dokola,motor by se měl začít zklidňovat.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

dik za radu.ja mam strach z toho klepani o to hlavne se mi jedna,vyzkousim a uvidim,skusim jeste pohnout s tim cerpadlem,az to roztahnem,jeste radsi kouknu presne jestli mi souhlasi na zub cerpadlo,ale uz jsem to delal na tom motoru tolikrat,kdyz jsem menil cerpadlo,ze to vzdy bylo ok,rozvodove kolo na cerpadle ma diru na kolik a jeste rysku z boku,kterou jsem vzdy daval presne na rysku na drzaku i na cerpadlu.ja zitra napisu,az bude cas,dnes uz nemam cas,jedu kamaradovi menit motor u golfa.jinak fakt dik,kdyz je clovek zoufalej,aspon nekdo poradi.

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

tak po dlouhe dobe pisu,budu mit jiny motor a tenhle prodam i s passatackymi drzaky,spojkou,kdo by mel zajem tak SZ.(nechci ho davat do zberu).neni cas resit cim to je,ale pry bud cerpadlo,nebo nejaky strik.bude k mani za cca 3tydny.budu mit celou g1 na dily s papirama,akorat je bourany lechce na pravou stranu,ale motor,brzdy,spojka,podvozek vse je delane i s dokladama,pred cca 14dny bourane.ma najeto 40000km(nove poskladany)sice cena je vysoka,ale budu to myt bez starosti,az bude golf v provozu pochlubim se s vysledkem,ale jelikoz se nemuzu dockat,bude to brzy.

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od Golficek1 »

Nechci byt rýpal ve dvwojkové sekci ,ale radši bych poskládal tu jedničku..............
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“