Potrebuju pomoct

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

ale ja budu mit celyho golfa mk1 s 1.6d.tadyten co davam pryc je z passata b3 taky 1.6d,ale uz na to nemam cas se tim zabyvat vis,tak proto davam jiny co je 100pro v chodu.

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

to auto co davam do chodu je golf 1 1.6d rv 1978,jestli jsem to spravne pochopil,tak sis myslel,ze budu davat do kupy golf 2generace,pokud se mylim tak sorry.

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od Golficek1 »

Jo tak,já myslel,že dáváš do kupy dvojku,tak to jo.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

ne jednotku a nemuzu se dockat,az bude mit stk a projedu se.proste na nej nedam dopustit.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od vwCharlie »

já si myslím,že to dělá jenom nějaký hydroštel. Je to úplně běžné,když motor dlouho stojí. Nechal bych to zahřát,pak zvyšit na cca 30-60s otáčky zhruba na 2000 a uvidíš jestli stichne.
Druhá vyrianta je to co psal golficek s tím čerpadlem. Každé staré čerpadlo se chová jinak,tak samo i motor a není zárukou,že když se dá na původní obrysované místo,že to bude ok. Zkusil bych s ním natočit. Ale to až nebudou cvakat zdvihátka a motor se trošku rozhýbe.

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

me uz to taky napadlo,pro jistotu jsem dal do valcu olej a dneska to protocim a pokud zbyde cas tak to zkusim na lane,ale chytne jenom na roztazeni a navic mam problem s prasklou brzdovou trubickou tak proto sem nemohl zkouset a hlavne mi to cas nedovolil.(v patek po praci,az do nedele mame s dedou vysekavku v lese)a pondeli-patek jsem v praci.cas mam jenom kdyz nejedem do lesa,ale to je tak 3x do mesice,ale uz se na to snad cas udela,jelikoz mi to furt vrta v hlave a golfik akorat stoji a to mi trha srdce.Ale stejne charlie tam dam 100pro funkcni motor z golfa,tak furt nevim jestli uz ma cenu tenhle resit,jelikoz uz jsem na tom stravil celkove cca 15dni a fur nic.ale to jsem menil 4cerpadla a furt stejny(ale myslim jenom kvuli tomu chytani)klepani jsem zkoumal taky,ale napadalo me jenom budto cerpadlo,nebo strik,ale hydrostel mi taky napadl,ale ne tolik.me dost zarazelo to tlakovani z vyvodu na deklu na ventilech co je na odvod tlaku(nevim presne jestli tlaku,nebo vyparu z oleje),kdyz to zacpu prstem,vyjde z toho tlaku jak z kompresoru,ale to my kazdy rikal,ze to muze byt bud krouzkama,nebo jeste ze nedovira nejaky ventil ze profukuje,ale to mi rikaly ze by se to melo po ohrati vytratit.Tak pokud deda bude bude chtit tak dam lano za peugota a uvidim jak to dopadne,pokud bude Ok necham ho jako nahradni,jelikoz vim ze u 1.6D se radi praskaj hlavy.jinak vsem dik za rady a odpovedi,jelikoz vim,ze vetsinou mate pravdu a kolikrat to pomuze.jinak pokud vyzkousim motor tak se ozvu jak jsem dopadl,budto to vydrzi,nebo ne.

Uživatelský avatar
bombastiq
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 26.10.2010 17:39
Bydliště: Šumperk

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od bombastiq »

pokud nemáš čas sám na sebe a neumíš si udělat to aby si "prozevloval neděli" tak dopadneš jako já
jednoho dne zjistíš že ti proběhlo hodně let TVÝHO života pod rukama a zjistíš že svuj život si jenom marnil
je na čase začít žít, a nebýt otrokem svýho osudu. byl bych nerad kdyby dopadl někdo jako já, že
kvůli svojí životní situaci se stane vlastním otrokem .
A6 C4 avant 2,5TDI + taková motokára na steroidech ( 7 )....... EL. : 775914666

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

ja si to kolikrat taky rikam,ale po vysekavce v lese uz bude casu dost,to je takhle kazdy rok,ale s tim se musim smirit,necim babicka s dedou topit musi a pri dnesni cene dreva nic jineho nezbyva,kdyz davame za kubik dreva 60Kč.golfa jsme zkusil,ale po roztazeni a zjistovani jsem zjistli,ze mam praskly chladic a tece z nej jak z cedniku (a to je stary 7mesicu),tak jsem to dal hnedka do dvara a chcipl,abych to neuvaril,nebo jinak neuskodil,po vymene chladice jsem to chtel zkusit natocit jestli pujde normalne,ale byla vybita baterka a nabijecka mi jak naschval odesla.uz bylo ale znat za tech par minut,ze se motor nejak klidni a klepani se trochu ztisilo,nebyt toho chladice tak bych mozna konecne vedel jestli se srovna,nebo jenom trochu zmirni,ale to vyzkousim behem tohodle tydne,jelikoz si vemu dovolenou a hlavne mi privezou celyho golfa na Nd s papirama tak abych mohl dat golfika do stavu,kdy bude 100procentne OK a bez potizi,aby prostel legalne prosel.tedka jsem zjistil,ze golfik ma vyzrany misky na tlumicich a ze jenom na kousku drzi pruziny a mam prasklou manzetu na leve poloose,ale to se vymeni a po oprave a stk bude zas pozornosti kolemjdoucich lidi,jak minuly rok.a hlavne bude zas delat radost,protoze v peugotu 205 se jezdit neda a v mym fiatu bravo gt uz vubec ne.ale az poradne motor vyzkousim tak pisnu.me to furt neda spat,kdyz golf stoji a nejezdi.

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

tak golfik na dily ve stredu prijel k dedovi.tak hura v patek k dedovi a bude se menit,pokud nekdo bude mit zajem o motor z passata b3 1.6d je k mani,nechci uz dal resit a zkoumat priciny.nekdo si s nim poradi a jiste poslouzi,jinak motor bude komplet nastrojen,akorat bez alternatoru.to znamena(spojka,pritlacak,lamela,naftove cerpadlo,vodni cerpadlo,striky,olejovy filtr,hadicky ke strikum,drzaky,saci a vyfukovy potrubi.rozvody).az budu golfika delat hodim fotecky

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

tak zmena.Motor neprodavam,jelikoz ho budu rozbehavat a ta druha G1 1,6 co mela byt na nd se bude opravovat odsrala to po bouracce leva strana takze naraznik,blatnik,a nostnik kastle co je na nem baterka+uchyceny naraznik atd,ale klempiri srovnaj(domluveno,i maji stolici) a je absolutne bez rezu,tapecy v kuzi,neponiceny interier.takze budu zitra roztahavat golfa zas za lanem a uvidim jestli motor bude ok a prestane klepat a zacne normalne startovat.zitra hodim obou golfiku fotecky,snad se budou libit,konecne mam sase cas tak hura do oprav.

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

tak motor je v prcicich,motor furt tlakuje a vyhazuje olej jak je videt na videu a klepani furt stejny a po ohrati cca 3,5h furt stejny,ale ani na starter furt nechyta,jenom na roztazeni za lanem.Takze nejspis pistni krouzky KO a voda taky tlakuje,kdyz nasroubuju vicko do expansky,ale bez vicka jsem to nechal bezet a poustela se i sahara takze se to chladilo,ale i kdyz bezel sel i bili kour od vyfuku,takze motor bere i olej.

Odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?v=uEH3GD8h ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

tak dneska jsem sundal z motoru hlavu a na co jsem akorat přišel,je že mezi ventilami je prasklinka,ale na kazdym valci(myslim mezi sacim a vyfukovyme ventilem),ale nezasahuje az k sedlum.pisty jsem si dal do roviny a nalil jsem tam naftu a nafta ubyvala pomalu,ale na 1 a 4valci to bylo o neco driv,nez u 2 a 3valce,sundal jsem i hlavu u původniho motoru a je to to samy ,na hlave mezi ventilama take prasklinka,ale ten motor bezel paradne,akorat pod hlavou tekl olej,Jak je moc velky problem ty prasklinky mezi ventilama(myslim stale jak je spalovaci prostor)diky za odpoved

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od Golficek1 »

Jestli myslíš ty půlcentimetrové prasklinky mezi ventilama,tak ty já mám na obouch hlavách a je to úplně normální,někde tu byly dokonce i fotky,a pokud nafta protíká pomalu,tak to kruhama nebylo,mě ten motor z jedničky nechtěl startovat protože jsem měl prasklou komůrku a kruhy už byly taky jedlé tlaky jsem měl myslím od 15ti a na jednom válci 22 ale na novou baterku to chytalo.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
bombastiq
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 26.10.2010 17:39
Bydliště: Šumperk

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od bombastiq »

ta prasklina je normální
pokud to nejde do sedla tak je to v cajku
zkuntroluj jestli nejsou popraskaný komůrky

vyměň ventilový gufera a zalápuj ventily
srovnej hlavu a šup s tím do auta
na ventilový vodítka se vyser , ty maj vůli jako kráva vždycky
A6 C4 avant 2,5TDI + taková motokára na steroidech ( 7 )....... EL. : 775914666

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Potrebuju pomoct

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

ja jsem si to myslel,ale radsi jsem chtel slyset opdoved od nekoho jineho,na tech hlavach je jinak vsechno OK a bez prasklin.jinak dik

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“