1.6d cerpadlo nesaje naftu+info.poradte

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

1.6d cerpadlo nesaje naftu+info.poradte

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

sehnal jsem si lechce bouranou g1 1.6d,cerpadlo samo ani s malou pomoci nenasaje naftu,musim pouze zpetnou hadickou pusou natahat naftu do cerpadla,mam to pro jistotu prez petlahev,ale po chytnuti normalne bezi,ale nez dojde v cerpadle nafta,nebo nez zase nezacnu pusou nasavat.kde muze byt problem?Mam jeste jedno nahradni,ale potrebuju ho na jiny motor.Kdyz bych teda vymenil cerpadlo za stejny,tak rada ohledne rozvodu 1:na vacce a klice mi je to jazny,ale na cerpadle taky,ale chtel bych vedet kdyz dam jiny cerpadlo a nastavim na nem taky tu rysku na rozvodovem kole a rysku drzaku cerpadla+11orech,jestli to bude taky davkovat ve stejnym poradi jako to puvodni a ne misto aby dal do 1valce da do 3 apod.kamaradi a znamy mi rikaji ze to bude davat jinak(ze bude uvnitr pretoceny),ale me se to zda nejak divny(je tam prece ta ryska tak to musi davat spravne ne?Proste uz nevim cemu mam verit,protoze ze me dela kazdej blbce(pri tom kdyz jsem delal rozvody na nekolika aut tak byly OK)Diky za ujasneni ohledne cerpadla,jsem uz z toho naprasky jak se dohaduju

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6d cerpadlo nesaje naftu+info.poradte

Příspěvek od machinecz »

takže ti zapadává nafta přes čerpadlo? protože to by znamenalo že někde podsává místo toho aby tahalo naftu z petky ... jednocestnej balonek(400kč) zkus a tím namačkat naftu dokud nepoteče přepadama a pokud to pak pojede celou dobu a nezavzdušní se tak je ok. Jinak nastavit na rozvodech na rysku a podle sluchu naklonit a uvidíš .. Známí odborníci pokud počítaj s tím že je to vevnitř pootočený tak by mě zajímalo jak to nastavujou .. asi na náhodu :D .. GL

Uživatelský avatar
zadraž
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 20.03.2012 19:28
Bydliště: Jeseník

Re: 1.6d cerpadlo nesaje naftu+info.poradte

Příspěvek od zadraž »

jednodušší je to nasát přes průhlednou hadicu, než kupovat balonek za 4kila ;D
přívod dej do zavařovačky s naftou, přepad co se vrací do nádrže zacpi a na přepad co vede ke vstříkům si dej průhlednou hadičku a saj :mrgreen:
pak to zapoj tak jak má být, nastartuj a sleduj, jestli nafta v zavařovačce ubývá ( pro pohodlí dej i tu přívodovou hadicu průhlednou )
měl jsem asi stejnej problém jako máš ty takže jsem se nasál až až =D
:mrgreen:
________________________________________
Obrázek prodej dílů na G2 , info -> SZ Obrázek

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6d cerpadlo nesaje naftu+info.poradte

Příspěvek od machinecz »

pokud moc nešetříte tak fakt ten balonek je hodně dobrá věc ibdo budoucna .. praskne ti hadička po cestě nebo zapadne nafta ../ dojde nafta ... sundáš přepad chvilku mačkáš a nastartuješ .. lepší jak odtah nebo roztahovat někde nebo pít naftu .. to zas podle chuti .. první porucha a balonek je několikrát zaplacenej .. Jiak průhledná hadička je základ ... dobrý vidět bublinky..

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6d cerpadlo nesaje naftu+info.poradte

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

ale cerpadlo samo nenasaje,ani kdyz naplnim cely cerpadlo pres balonek,ani pusou,proste ani malej naznak,to co jste mi napsali jsem tak udelal,ale i pres pruhledny hadicky zadna bublina ani snaha trochu nasat.kdyz jsem tomu i dal tak pulku plynu i kratce celej,ani trochu si nepopotahl,tak potrebuju vedet cim to je,ze cerpadlo to samo nenatahne,ani kdyz mu trochu pomuzu.mam to furt prez petlahev,nadrz je cista,ale mam v haji cely hadicky od nadrze,takze privod a odvod je tazenej primo od cerpadla do petlahve.

Uživatelský avatar
zadraž
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 20.03.2012 19:28
Bydliště: Jeseník

Re: 1.6d cerpadlo nesaje naftu+info.poradte

Příspěvek od zadraž »

zkus se mrknout, jestli náhodou nejsou prohozené šrouby na čerpadle ... pošlu ti to do SZ ;]
:mrgreen:
________________________________________
Obrázek prodej dílů na G2 , info -> SZ Obrázek

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6d cerpadlo nesaje naftu+info.poradte

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

ty jsem daval nove.uz mam jine cerpadlo,ktere je 100pro OK a odzkouseno v funkcnim motoru.Proste to se stava,kdyz auto cca 2roky stalo a nebylo starrtovany.ale jinak dik.

MAREKCYNYBULK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 18.04.2011 15:01
Bydliště: Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6d cerpadlo nesaje naftu+info.poradte

Příspěvek od MAREKCYNYBULK »

tak cerpadlo vyreseno.komplet jsem ho rozebral,vycistil,dal nove tesnici gumicky a saje jak o zivot.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“